Dálkové studium VŠ o víkendech

59
25.1.21 11:33

Dálkové studium VŠ o víkendech

Ahoj holky, hodně tápu a nemám se koho zeptat, snad tady najdu někoho, kdo mi trošku pomůže.

Ve svých skoro 24letech si chci dodělat VŠ. Minimálně aspoň bakalářské studium.
Hledám ale školu (ne soukromou), kde se dálkové studium navštěvuje v sobotu, nebo max 2× do měsíce. Mám takovou pracovní pozici, že by mi neprošlo být např. každý pátek pryč.

Je vůbec něco takového? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1004
25.1.21 11:37

Řeším něco podobného a zjišťují, že na každé škole je to jinak. Někde docházka vůbec není povinná a někde ti řeknou, že dle uvážení konkrétních profesorů ( takže vlastně do poslední chvíle nic nevíš). Takže teď obepisuji studijní oddělení různých VŠ a zjišťuji info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
25.1.21 11:41

@Nicole 1234
Myslím si, že každá škola to bude mít jinak. Spíš bych potřebovala tip na školy, kde mají opravdu jen soboty nebo minimální docházku. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
25.1.21 11:42
@Bernadett píše:
Ahoj holky, hodně tápu a nemám se koho zeptat, snad tady najdu někoho, kdo mi trošku pomůže.

Hledám ale školu (ne soukromou), kde se dálkové studium navštěvuje v sobotu, nebo max 2× do měsíce. Mám takovou pracovní pozici, že by mi neprošlo být např. každý pátek pryč.

Kde bydlíš? Jaký obor chceš studovat. V našem kraji je to např. VŠPJ.

Pozor je to tam náročné na praxi. Co vím od známé, která tam studovala.
Zkus prostudovat Atlas školství nebo kam po maturitě.

Případně jednotlivé školy.

EDIT: Při vyhledávání zadávat veřejné VŠ.

Příspěvek upraven 25.01.21 v 11:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
25.1.21 11:43

Taky toto řeším. Ty máš podmínku docházka 2× měsíčně, což mají snad téměř všechny dálkové formy ne? Bývá tam pátek jednou za 14 dní nebo pátek a sobota taky co 14 dní. To vychází 2× za měsíc. Já bych potřebovala jen tu sobotu (klidně i neděli, ale to se nevylučuje snad nikde), v patky to proste dohromady nedáme. A spoléhat na to, že to nebude povinné.. ono nikdy člověk neví. Naslibuji cokoli, ale realita je pak jiná, už jednou jsem kvůli tomuto musela školu ukončit, tak bych se nerada opakovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
25.1.21 11:56

@Midaku s tím souhlasím.
Moje zkušenost je, že se chodilo pátek a sobota ob týden. Další rok každou sobotu. Zkoušky samozřejmě uprostřed pracovního dne.
Co zjistíš teď, nebude dogma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6847
25.1.21 12:01
@Bernadett píše:

A zkousky chces resit jak? Ty jen o vikendu urcite nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
25.1.21 14:03

Poradit asi neporadím, ale pokud se opatření kvůli covidu nějak nezmění tak je možné, že výuka bude stejně pořád online a do školy se nepodívá osobně nikdo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4410
25.1.21 14:42
@Bernadett píše:

Holky nic ve zlém, ale když chcete takovou zívačku, tak nedělejte VŠ 8o ..taky jsem dělala kombinovaně, ale jednou za TŘI TÝDNY
@Bernadett píše:

Holky nic ve zlém, ale když chcete takovou zívačku tak to nechtějte na VŠ..taky jsem dělala dálkově, ale jednou za tři týdny čtvrtek, pátek někdy i sobota celé dny, docházka byla dost řešená a nikdo nás nešetřil..státní vš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
25.1.21 15:06

@Midaku přesně tak to potřebuji. Možná že bych se jeden pátek třeba uvolnit mohla. Ale dvakrát v měsíci, to už je na hraně.
Ty soboty bych brala klidně všechny. A klidně i neděle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
25.1.21 15:07

@Cenarius na zkoušky se domluvím s vedením a vezmu si dovolenou nebo neplacené volno. Ale abych si třeba každý pátek vybírala dovolenou, to by se jim asi moc nelíbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
25.1.21 15:24

@lilith1 tak já už jednu VŠ mám, dělala jsem ji hned po maturitě, napřed Bc, pak navazující Mgr, žádná zivacka, naopak jedna z tezsich skol. Ale teď mám prostě touhu studovat ještě unkcu, jiný obor. Neni to nutné, ale ráda bych. A jelikož mám 3 děti, manžela, který krom práce a rekonstrukce aktuálně taky studuje (kvůli své blbosti, školu v řádné době nedokončil, teď to dohání po skoro 20 letech..), tak si prostě nemůžu dovolit studovat prezencne, ani kombinované tak, abych byla každý druhý pátek pryč. Manžel nemůže mít volno v práci 2 patky v měsíci na svoji školu a zbylé 2 na tu mojí. A ze je to teď všechno online je sice Super ale myslím, že je to úplně jedno. Tak jako tak člověk musí být „ve skole“. Nemůžeš prodávat v obchodě a vedle kasy mít notebook s přednáškou… A děti fakt nevydrží celý pátek samy, zatímco já budu drepet u pc…kombinované studium není o nic lehčí, než prezenční, musíš se naučit to stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 12:39

Každá škola má nějaké své podmínky. Mě fascinuje, kolik lidí chce studovat a klade si své podmínky, protože a) b) c), tihle lidi bývají neuvěřitelně drzí a většinou končí po dvou semestrech, kdy je většina prohlédne, že se jen vezou a získávají informace, které ti ostatní získají na přednáškách, které poctivě odchodi a se svým zaměstnavatelem se domluví, nelíbí se to většině…o tom žádná, ale časem jsou i rádi, že si zvyšují lidé kvalifikaci. Žádná škola nemůže zaručit stabilní rozvrh. Studuji druhým rokem dálkově a rozvrh se měnil i v průběhu. Vědělo se to předem docela dost, ale i tak to byl problém, poněvadž výuku smrskli z cca 3 měsícu na měsíc a půl. Před tím asi jeden pátek a po úpravě téměř každý pátek. Rovněž jazyk, který jede týden v kuse. Prostě tak je to dané a neustále někdo hledá úniky proč a jak nechodit. Zkoušky jsou většinou ve všední den. Co chodili na přednášky sporadicky, už nestuduji. Nejde studovat tak, že se lze na vše doptat ostatních (navic se teď nikdo nezná). A co si budeme povídat, zkouškové období prosinec, leden je zátah učení, totéž květen, červen. Co na přednášky nechodí většinou neuspějí u zkoušky a chtějí materiály po těch, co chodí poctivě. Což se jim obyčejně nepovede. Protože jsou to furt ti samí co mají XY jiných povinností. Ať je klidně mají, ale to se se studium nedá takto argumentovat nekonečně. Totéž vyhotovení prací, informace co a jak se většinou dozvíš na konci přednášky, pokud se někdo zeptá. A už jen informace nechám to na vás je důležitá, jiný sdělí přesněji co chce. Taky se tam dá trochu dozvědět jaký bude test.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat