Kurz vychovatele

Anonymní
23.1.21 12:38

Kurz vychovatele

Dobry den, mam dotaz na absolventy a studenty kurzu vychovatele:
Chtela bych si rozsirit vzdelani.Mam VOS soc.pravni.Do budoucna bych bud chtela byt vychovatelka ve SD, asistent pedagoga ci hlidat deti. A tak se ptam:
1.Je na to vhodny kurz vychovatele nebo je jeste nejaky jiny kurz lepsi ve smyslu, ze pak mam vice moznosti pracovnich pozic? Cili pr. pokud budu mit kurz vychovatele, muzu delat i “nizsi pozici”asistenta pedagoga?
2.Kde v Praze studujete ci jste studovali? PRAHA
3.Kvalita studia, skoly, pozadavky, skol, zvladli jste to pri Md ci Rd, praci?
4.Kdyz mam vyse uvedenou skolu, je mozne zkracene studium?
5.Cena studia? Je mozne nechat treba proplatit UP? Jake jsou podminky? Nejsem uchazec ani zajemce, jsem na RD.
6.Jaka je platova trida ve st. sfere na vychovatele?
7.Plat v tabulce je v hrubem pri 100%uvazku?
8.Kde jste nasli uplatneni?
9.Jaky mate plat-pri jake praxi, vzdelani,…pokud chcete uvest.
10.Vase postrehy?
11.Kdyz mam diplomovou praci z Vos na tema, ktere by se hodilo i ke kurzu vychovatele, mohu pouzit i k obhajobe tu?

Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45670
23.1.21 12:59
@Anonymní píše:
Dobry den, mam dotaz na absolventy a studenty kurzu vychovatele:
Chtela bych si rozsirit vzdelani.Mam VOS soc.pravni.Do budoucna bych bud chtela byt vychovatelka ve SD, asistent pedagoga ci hlidat deti. A tak se ptam:
1.Je na to vhodny kurz vychovatele nebo je jeste nejaky jiny kurz lepsi ve smyslu, ze pak mam vice moznosti pracovnich pozic? Cili pr. pokud budu mit kurz vychovatele, muzu delat i “nizsi pozici”asistenta pedagoga?
2.Kde v Praze studujete ci jste studovali? PRAHA
3.Kvalita studia, skoly, pozadavky, skol, zvladli jste to pri Md ci Rd, praci?
4.Kdyz mam vyse uvedenou skolu, je mozne zkracene studium?
5.Cena studia? Je mozne nechat treba proplatit UP? Jake jsou podminky? Nejsem uchazec ani zajemce, jsem na RD.
6.Jaka je platova trida ve st. sfere na vychovatele?
7.Plat v tabulce je v hrubem pri 100%uvazku?
8.Kde jste nasli uplatneni?
9.Jaky mate plat-pri jake praxi, vzdelani,…pokud chcete uvest.
10.Vase postrehy?
11.Kdyz mam diplomovou praci z Vos na tema, ktere by se hodilo i ke kurzu vychovatele, mohu pouzit i k obhajobe tu?Dekuji

Na vetsinu otazek jsem ti odpovedela po sz :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33425
23.1.21 13:01

Ten kurz vychovatele musí být společný pro vychovatele a AP, ne každý zvlášť-existuje obojí. A ten zkrácený jen, pokud to tak bude vypsané-zkrácená verze pro absolventy VOŠ nebo VŠ. Pokud bude vypsán jen pro maturanty na tři semestry, musíš i Ty mít tři semestry. Vychovatel a AP není vyšší a nižší pozice, ale sobě rovné, s jinými kvalifikačními požadavky.

Žádnou svou práci, kterou jsi už psala jinde, nemůžeš použít, je to plagiátorství.
UP neproplaci studium v rámci celoživotního vzdělávání, pouze u vzdělávacích agentur a ty vypisují maximálně AP a už delší dobu se mluví o tom, že tomu bude brzy konec. Přes pracak šlo svého času udělat kurz pracovníka v sociálních službách nebo chůvy, ale musela bys být zájemce a jak je to teď v korona době, nevím. Navíc absolventů těchto kurzů je už spíš nadbytek, včetně AP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 13:04

@matkabagristy tak ja chci znat vice nazoru…kdyz se ptam, ne kazdy mi da stejnou odpoved

• Citovat
  • Nahlásit
52242
23.1.21 13:09

V Praze je nekde kurz u Palestera. Pet let jsem mela na nej podanou prihlasku, pak jsem ji stahla, ze radeji pujdu delat skolu. Stoji kolem 20 tis. a trva pul roku. Vim, ze si ho v Praze delaji Ukrajinky a staci jim. Dokonce jsem v tydnu cetla o vedouci vych., ktera ma pouze kurz na Palestre.
Ja mam treba u AP oficialne osmou pl. tr., ale tam mi to vedeni dorovnava osobkem, aby to bylo vic, vych. mam devatou pl. tridu. Celkove mam hezky kolem 35 tis. Proste zalezi na vedeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45670
23.1.21 13:09
@Anonymní píše:
@matkabagristy tak ja chci znat vice nazoru…kdyz se ptam, ne kazdy mi da stejnou odpoved

jaky jiny nazor napr. na zarazeni do platove tridy chces slyset?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 13:12

@matkabagristy tak mi treba bylo receno, ze jim zapocetli i praxi mimo..

• Citovat
  • Nahlásit
45670
23.1.21 13:14
@Anonymní píše:
@matkabagristy tak mi treba bylo receno, ze jim zapocetli i praxi mimo..

a co to meni na zarazeni do platove tridy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52242
23.1.21 13:16
@Anonymní píše:

Jedu svuj 12r. praxe. Mam 6r. uznanych RD, 6r. jsem pracujici. To je strop, ktery uznaji na RD. Pred RD jsem byla v kancelari a na zivnostak. Tak to mi uznane nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33425
23.1.21 13:19
@Anonymní píše:

Tak toto má každý jinak. Blízká VOŠ tyto kurzy pořádá úplně bez praxe, zákon to umožňuje. A právě tam mají ten zkrácený kurz na jeden semestr pro absolventy VOŠ a VŠ. Fakulta vypisuje většinou na tři semestry. Požadavek na praxi tam je, zařizuje si každý sám, ale fakulta má smluvní zařízení.
Jiné je to i co se týče uplatnění, někde je nedostatek AP a vychovatelů, jinde nemohou zavadit o práci. Na to se spíš zeptej na FB v místě bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26388
23.1.21 13:23

@Pears206 jak spolecny kurz. Treba Vychovatel a pedagog volneho casu v ramci celozivotka stačí i na asistenta. A určitě staci i samotny vychovatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45670
23.1.21 13:24
@Kelsey píše:
Jedu svuj 12r. praxe. Mam 6r. uznanych RD, 6r. jsem pracujici. To je strop, ktery uznaji na RD. Pred RD jsem byla v kancelari a na zivnostak. Tak to mi uznane nebylo.

obvykly postup, cele dopoledne si s ni dopisuju uplne zbytecne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45670
23.1.21 13:27
@Pears206 píše:
Tak toto má každý jinak. Blízká VOŠ tyto kurzy pořádá úplně bez praxe, zákon to umožňuje. A právě tam mají ten zkrácený kurz na jeden semestr pro absolventy VOŠ a VŠ. Fakulta vypisuje většinou na tři semestry. Požadavek na praxi tam je, zařizuje si každý sám, ale fakulta má smluvní zařízení.
Jiné je to i co se týče uplatnění, někde je nedostatek AP a vychovatelů, jinde nemohou zavadit o práci. Na to se spíš zeptej na FB v místě bydliště.

ona to myslela jinak, ze by byla na zaklade praxe v jinych oborech zarazena do vyssiho plaqtoveho stupne. Treba ma 5 let praxe v kanclu, tak by ji to uznali jako pedagogickou praxi a soupli by ji do vyssi kolonky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33425
23.1.21 13:31
@vokishka píše:
@Pears206 jak spolecny kurz. Treba Vychovatel a pedagog volneho casu v ramci celozivotka stačí i na asistenta. A určitě staci i samotny vychovatel.

Já jsem na VOŠ viděla kurz, který k něčemu jinému opravňuje maturanty a k něčemu jinému absolventy VOŠ a VŠ. Už si to nepamatuji přesně, ale pro maturanty to byl AP a pedagog volneho času, pro vyšší vzdělání AP, pedagog volneho casu a vychovatel. Trvá 9 měsíců.
Ono není tak těžké najít si tyto informace na příslušných institucích v okolí. U každého kurzu je napsáno, k čemu koho opravňuje.
Kurz jen vychovatel tam vypisovali v té zkrácené verzi a tam je jasné, že člověk, který tam nastupuje, už má vzdělání pro to dělat AP.
Maturanty nebrali, že to musí být na 3 semestry na pdf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 13:34

@matkabagristy nj ale tak mi to bylo receno nekym jinym…kdo tez nemel praxi v oboru.Tak sorry, holt nejsem a nebyla jsem statni zamestnanec, tak se ptam a informace podava kazdy jine.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat