Co studovat dál po střední pedagogické?

tt0
2
22.1.21 21:43

co studovat dál?

Ahoj. Studuju střední pedagogickou školu. Mám 3 tipy, kam bych chtěla na výšku, nicméně mám málo informací k tomu, abych se rozhodla. Myslím, že jsem cílevědomá a chci to někam dotáhnout, no nechci být kariéristka a mít děti v normálním věku.. Být finančně zabezpečená a být happy :)
Prosím, kdo víte něco blíže o tom, co studovat, kolik vydělává, čemu se budu přesně věnovat atd. - dětská psychologie, učitel na střední škole nebo forenzní psychologie. Děkuji moc a krásný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5603
22.1.21 21:50

Učitel čeho? Jinak právě učitelství bude z toho, co jsi napsala nejjistější přijetí. Dobrá pracovní doba skloubitelná s dětmi, pokud zrovna není distanční výuka. A taky záleží jaká střední, jestli gympl nebo učňák s maturitou. To jsou propastné rozdíly v kvalitě žáků…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16481
22.1.21 22:04

Nejdřív si řekni kde chceš pracovat.

A pak si prostuduj nabídku vysokých škol. To co popisuješ jsou dva obory studia, nikoliv tři - buď peďák, nebo psychologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9052
22.1.21 22:57
@tt0 píše:
Ahoj. Studuju střední pedagogickou školu. Mám 3 tipy, kam bych chtěla na výšku, nicméně mám málo informací k tomu, abych se rozhodla. Myslím, že jsem cílevědomá a chci to někam dotáhnout, no nechci být kariéristka a mít děti v normálním věku.. Být finančně zabezpečená a být happy :)
Prosím, kdo víte něco blíže o tom, co studovat, kolik vydělává, čemu se budu přesně věnovat atd. - dětská psychologie, učitel na střední škole nebo forenzní psychologie. Děkuji moc a krásný večer

Zvaž jedno - humanitních učitelů je dostatek, plat spíš podprůměrný a slušná pracovní doba. Nicméně je dost reálné se na příslušnou VŠ dostat. Na psychologii je dost nával, uplatnění spíš horší - je to o klice v hledání vhodného pracovního místa.

A ještě jedna věc - s každou VŠ můžeš jít dělat cokoli jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
22.1.21 23:24

Na psychologii býval dost nával, na peďák se člověk dostane snáz.

No, ale všechno to jsou obvykle na VŠ absolventa podprůměrné platy (samozřejmě pokud bys byla eso v oboru, tak je to o něčem jiném - ale to budeš těžko před 35 lety věku). Navíc u forenzní psychologie - je těžké se prosadit, protože většina lidí to dělá doslova do smrti, takže těch míst jen ubývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9052
22.1.21 23:26
@listento píše:
Na psychologii býval dost nával, na peďák se člověk dostane snáz.No, ale všechno to jsou obvykle na VŠ absolventa podprůměrné platy (samozřejmě pokud bys byla eso v oboru, tak je to o něčem jiném - ale to budeš těžko před 35 lety věku). Navíc u forenzní psychologie - je těžké se prosadit, protože většina lidí to dělá doslova do smrti, takže těch míst jen ubývá.

Chce učit na SŠ, takže nemůže mít pajdák, musí na fildu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
22.1.21 23:39
@SAJ píše:

To si myslím, že se pleteš. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9052
22.1.21 23:48
@listento píše:
To si myslím, že se pleteš. :think:

Tak jo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53509
23.1.21 00:00
@SAJ píše:

Ja studuji pajdak, mam zamereni pro SS. Mam teda odborne zamereni a praxi. Pristi sk. rok bych mohla hledat praci uc. na SS. Spoluzacky uci druhy rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
23.1.21 16:47

A kde jsi byla na praxi? Musíš vědět, kam tě to více tíhne, zda do MŠ, na 1. stupeň anebo máš blíž k nějakým předmětům, které bys byla schopna učit druhý stupeň nebo středoškoláky. Učitelé se platově nemají zase tak špatně, ale ta zodpovědnost je šílená, navíc na to musíš mít i psychicky a tak nějak pro tu práci žít ;) Pokud chceš jít do školství jen kvůli penězům, tak to radši ne, budeš nešťastná. K psychologii je také třeba mít vlohy a upřímně je třeba se tomuto oboru věnovat už i ve volném čase teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
23.1.21 17:15

Je psychologie a „psychologie“. Přijímačky na klinickou psychologii bez gymplu a intenzivní přípravy nezvládne. Po střední pedagogické bych tě směřovala na předškolní pedagogiku nebo učitelství první stupeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34301
23.1.21 17:36

@Alriga Na klinickou psychologii se nedělají přijímačky, ale dvouletá atestacni příprava, po ní atestace, po dostudování magisterského studia. Celková doba studia je 7 let. A ano, člověk na to musí mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat