Další KET/IVF nebo si dát pauzu?

114
25.11.20 20:14

další KET/IVF nebo si dát pauzu

Ahoj, máme za sebou dvě IVF se čtyřmi KETy. Vždy se vše mrazilo díky OHHS. Mám PCOS a hraniční protilátky proti spermiím. Poslední dva KETy vždy skončili biochemickým těhotenství. Máme ještě jedno embryo zmražené. A teď nevím, zda si nechat zbylé embryo zavést teď před Vánoci nebo počkat po novém roce, nebo si dát úplně od všeho snažení pauzu, třeba zhubnout nějaké to kilo navíc, co mám, změnit práci, protože v nynější nejsem vůbec spokojená a je pro mě velmi stresující a zkusit 3.IVF nebo KET až za rok. Manžel to nechává na mě a já vůbec nevím. V pondělí jdu na kontrolu, kdy by se měl plánovat další KET a mě přepadl hrozný strach z neúspěchu a nejistoty, hlavně nevím co teď mám dělat. :roll: moc děkuji pokud některá odpoví :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18310
25.11.20 20:36

Co máš rozděláno, to bych dotáhla do konce. Nebude tě strašit, že máš embryo v mrazáku a pokud to tentokrát nedopadne, začneš znovu a s čistým stolem. Nejlíp v jiným caru a ideálně si domluvit genetiku embryí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
580
25.11.20 20:41

Ahojky, chápu tvoje pocity. Myslím, že když už se rozhodneš jakkoli, tak to bude správné rozhodnutí jen to musí být konečné rozhodnutí ať si pak neříkás co by kdyby. Já jsem třeba typ člověka co nerad čeká, takže já bych si dala do nového roku pauzu ať si aspoň tělo trošku odpočine a leden nebo únor bych šla do toho posledního ketu. Když by to zase nevyšlo, tak pak bych si dala nějakou dobu na oddech a na to co bys chtěla udělat. Udělej si pěkné Vánoce, odpocin si a třeba se ti to rozlezi v hlavě. Řekla bych to tak i v caru, že se rozhodneš po Novém roce oni tě tlačit do ketu nebudou když jim to vysvětlíš. Držím palce v rozhodování :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
25.11.20 21:02

@NováVíla Hodne zalezi na tvem veku, pokud se blizis 35, tak (dlouha) pauza neni ku prospechu veci.
Nediskutovali jste u PCOS minimalni stimulaci nebo „nativ“ - stimulaci Tamoxifenem? To teda nehradi pojistovna (nebo mozna jde napsat jako klasicke IVF, ale to je plytvani pokusem), ale mohla by byt setrnejsi a lepsi. Ja mela Nativ u Apo a kdyz pri OPU neziskali vajicko, stalo to 7000. S vajickem bez transferu taky 7 tis + 4 tis ICSI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
25.11.20 21:19

@Janli já právě při posledním KETu byla psychicky v háji, neunesla jsem to a řekla že už v životě na žádný umělý nepůjdu, že radši budu bezdětná..nějak jsem se oklepala, ale jak se to blíží, tak mě zase přemohl strach, že to bude zase stejný. Genetiku embryí moc nechceme, není to spolehlivý a už hodně jsem slyšela, že se vložilo zcela bezproblémový embryo a stejně se nezadařilo opakovaně.

@Klara0225 děkuji..zatím je to nejtěžší rozhodnutí co se týče procesu IVF. Zkusím probrat i s dr co třeba doporučí, je to fajn ženská, tak třeba poradí i lidsky ne jen odborně :)

@Petra Star věk nás netlačí mě je 26 a manželovi 30. Já nevim, jak mám působit Tamoxifem při IVF, zda je silnější než Femara, ale vím že se dává ženám při hormonální léčbě rakoviny prsu, stejně tak jako Femara, která má vyvolat ovulaci(vedlejší účinek léku).. Femaru jsem měla a bez účinku stejně jako na Clostilbegyt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
25.11.20 21:27

Určitě si dej pauzu, nadýchni se, naber sílu, odreaguj se. A asi bych poté změnila CAR, OHSS být může, ale ne pokaždé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
25.11.20 22:00

@NováVíla já ti naopak PGD vřele doporučuju. Pokud máš za sebou zamlklá těhotenství, tak ten pes nejspíš bude zakopanej právě v genetice. Eliminují se vadná embrya a ty si pak nebudeš plýtvat placenými pokusy. Ona to není záruka úspěchu, ale odpadnou z větší části za zamlklá těhotenství. Navíc ty jsi žhavý kandidát na úhradu pojišťovnou. Nemůžeš nic ztratit, naopak získáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
580
25.11.20 22:34

@NováVíla k tomu PGD se taky přikláním. My jdeme do PGD teď v prosinci. Jinak bych před tím PGD šla ještě na párovou genetiku aby vysetrili tebe i partnera. Kdyby náhodou u vás něco našli co se dá najít i u embryi, tak ti aspoň odpadnou ty vadné embrya

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
26.11.20 14:03

@NováVíla aha, tak to ten tamoxifem pusobi podobne, tak asi nepomuze… Tak jestli uplne nespechate, tak si klidne pauzu dej. Ikdyz psychika ovlivnuje hlavne spermie, uz zen na plodnost nema vliv. Spis kvuli sobe, abys byla v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
28.11.20 13:34
@NováVíla píše:
Ahoj, máme za sebou dvě IVF se čtyřmi KETy. Vždy se vše mrazilo díky OHHS. Mám PCOS a hraniční protilátky proti spermiím. Poslední dva KETy vždy skončili biochemickým těhotenství. Máme ještě jedno embryo zmražené. A teď nevím, zda si nechat zbylé embryo zavést teď před Vánoci nebo počkat po novém roce, nebo si dát úplně od všeho snažení pauzu, třeba zhubnout nějaké to kilo navíc, co mám, změnit práci, protože v nynější nejsem vůbec spokojená a je pro mě velmi stresující a zkusit 3.IVF nebo KET až za rok. Manžel to nechává na mě a já vůbec nevím. V pondělí jdu na kontrolu, kdy by se měl plánovat další KET a mě přepadl hrozný strach z neúspěchu a nejistoty, hlavně nevím co teď mám dělat. :roll: moc děkuji pokud některá odpoví :srdce:

Ahoj, no ja bych si dala pauzu. Je to lepsi i pro tve telo. Ja si dala pauzub2 mesice po neuspesnych odberech a hned vajicko a transfer. Preftim ani tuk. Jenze tehu nejsem :( Dnes negativni test a v pondeli jdu na krev. Sance je nulova :,( Dam si pauzu a pujdu v lednu. Preji hodne stesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat