Daly byste antibiotika?

462
23.3.16 09:00

Daly byste antibiotika?

Maminky,

dcera měla včera zvyšenou teplotu, ráno si začla stěžovat na bolest ucha. Raději jsem zajela na ORL, tam na paní dr. řekla, že dcera ma uplně začínající zánět středního ucha. Napsala nam Pamycon (ikdyž nema rymu, ale pry zvětšenou zliznici) Otobacid, a antibiotika Augmentin, nurofen co 4hodiny.

Když jsem se ji ptala jestli jsou antibiotika nutná řekla mi, že vzhledem k tomu, že budou svátky a je tam ten pidi začínající zánět tak ona by je dala.. že mi recept napíše, pak už to je na mě..

Dcera ma 3,5 roku. měla atb zatím jenom jednou a bohužel ji zkazily zuby.. navíc byly předepsané zbytečně (v nemocnici si mysleli, že má streptokoka, nasadily atb, ale nakonec tam nebyl - omluvily se, že atb byly v tom případě zbytené..)

takže zvažuju jestli ty Atb dát.. nechci hazardovat to je jasné.. ale at to zas nemá zbytené.. nestačil by jen ten otobacid?

Pořád uvažuju ted jsem ji nakapala pamycon, otobacit, dala nurofen.. a pry je to lepší.. už si hraje..

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22697
23.3.16 09:06

Z vlastní zkušenosti bych nedala - nám hodně pomohl ten Otobacid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
23.3.16 09:07

@moonulkaa My atb dostáváme na ouško až když ho opravdu dr píchne. Do té doby bych nedávala. Recept bych vyzvedla, pokud by se to zhoršilo, atb bych nasadila nebo jela na pohotovost. Ale otobacid většinou zabere a stačí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6370
23.3.16 09:08

Nejdriv jsem davala na zanety usi antibiotika a porad se nam to vracelo, pak jsem na radu lecitele prestala a davala jen otobacid a kdyz mi lekar rekl na kontrole, no vidite, jak nam ty antibiotika pekne zabraly, tak jsem se neudrzela a rekla mu pravdu. Divil se. Od te doby se intervaly mezi zanety usi prodluzovali, az prestali uplne. Sestricka vzdy oznamovala : pane doktore, to jsou ty bez antibiotik :mrgreen: takze asi tak, ja je na zanety usi nedavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
23.3.16 09:15

Zatím bych nedala, počkala bych na vývoj. Kdyby se to horšilo, tak určitě, ať se nemusí píchat.

• Citovat
  • Upravit
21056
23.3.16 09:24

Také bych zatím nedala. Na začínající zánět by měl zabrat Otobacid :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
23.3.16 09:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
23.3.16 09:36

Ale aspoň 24 hodin bych ten Otobacid kapala po 3 hodinách + k tomu ten Nurofen po šesti-nám to na Orl radili - uleví to od bolesti a pomůže to, aby se ten zánět nerozjel. Prý se nemám bát, že by to nějak ublížilo, lepší než antibiotika. Dělávám to tak a dobrý, zvládli jsme to potom vždycky bez antibiotik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
23.3.16 10:02

Zatím bych je nedávala, ale vyzvedla bych je, a popř. bych nasadila, kdyby se to zhoršilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9281
23.3.16 10:45

Syn si jednou začal stěžovat na bolest ucha na horách, v chatě, daleko od města. Kápla jsem mu do ucha trochu slivovice a okolí natřela tea tree olejem, dala Nurofen a do druhého dne bylo po bolesti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama