Dámské a pánské parfémy - rozdíl

2329
27.11.19 10:13

Damske a panske parfemy

Chtel bych se informovat, jak to mate s parfemy. Nedavno jsme diskutovali s prateli na tema damske a panske parfemy. Jaky je v nich rozdil a proc jsou urceny jako damske nebo panske. Podle me jsou vsechny vune unisex. Jelikoz kazdemu voni neco jineho a na kazdem to voni jinak. Tudiz me zajima jak k tomu pristupujete vy. Jestli vam vadi ze muz pouziva puvodne damsky parfem nebo ze zena pouziva pansky parfem? Voni vam parfemy pro opacne pohlavi i v tom duchu, ze byste si jej dali na sebe? A takova podotazka jaky konkretni parfem vam zenam voni na muzi, takovy ten z ktereho jste jako ze paf a vam muzum, ktery parfem vam voni na zenach a povite si wow. Nazoru neni nikdy dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22311
27.11.19 10:19

@Komsomol Tak některé jsou ale vyloženě dámské a některé pánské. A nemyslím si, že to máme zaryté, ale že máme prostě jiné vnímání vůně a co mi voní na chlapovi, bych nechtěla na sobě a opačně.
Jsou i unisex vůně.
Dál neodpovím, nekupuju drahé parfémy, takže by výčet toho, co voní mě a co manželovi, byl bezpředmětný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 10:33

Ještě nikdy mi žádný parfém u chlapa (ani u ženy, tedy) nevoněl, jak jsi řekl, abych z něj byla paf. :nevim: Ale spoustakrát už mi nějaký chlap přirozeně voněl tak, že jsem z toho byla paf. Nemyslím, že by byl zpocený a týden nemytý, to fakt ne, ale mluvím prostě o přirozené tělesné vůni dotyčného, která je u každého jiná.

Že je někdo navoněný ocením možná u lidí, se kterými jedu v létě v tramvaji (ačkoliv stejně až tak nezáleží na tom, kolik na sebe kdo nalil voňavky, jako to, kdy se naposledy umyl), ale u partnera ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4797
27.11.19 10:35

@Komsomol Tak unisex vsechny rozhodně nejsou, ja osobne si nedovedu představit ze by muž vonel vanilkovou voňavkou. Nektere vune jsou vyloženě panske a damske to tak je. Panskou vuni bych na sebe nedala nevidim duvod :nevim: Na mužích mam rada kořeněné vůně trochu nasládlé ale jen lehce…ale muzi se moc nevoni…skoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.11.19 10:47

Já partnerovy parfémy používám, i pánské mýdla. Nedovedu si ale představit, kdyby on používal mé :) Osobně mám na něm ráda Hugo Boss, nebo podobné jemné a přesto elegantní vůně, nic, co mě štípe v nose (chápu, každého štípě něco jiného :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.11.19 11:08
@Annabela11 píše:
@Komsomol Tak unisex vsechny rozhodně nejsou, ja osobne si nedovedu představit ze by muž vonel vanilkovou voňavkou. Nektere vune jsou vyloženě panske a damske to tak je. Panskou vuni bych na sebe nedala nevidim duvod :nevim: Na mužích mam rada kořeněné vůně trochu nasládlé ale jen lehce…ale muzi se moc nevoni…skoda

Kdyz si to vemes z jine strany, tak zrovna vanilka je zakladem spousty „panskych“ parfemu. Tudiz ta vanilka tam citit jde. Je to skoda ze muzi se moc nevoni, ani zeny tomu moc nedavaji abych pravdu rekl a hlavne dost casto citim porad ty stejne vune :nevim: to maji vsichni stejny vkus nebo jen podle doporuceni od kamaradek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.11.19 11:13
@Annabela11 píše:

A malem jsem zapomnel zrovna klasika Guerlain Shalimar mi mega voni a cas od casu v zime si ji rad dam a to je vanilkova bomba :lol: a je to uvadeno jako damsky parfem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.11.19 11:14
@leylen píše:
Já partnerovy parfémy používám, i pánské mýdla. Nedovedu si ale představit, kdyby on používal mé :) Osobně mám na něm ráda Hugo Boss, nebo podobné jemné a přesto elegantní vůně, nic, co mě štípe v nose (chápu, každého štípě něco jiného :D)

Jakoze kdyby pouzival tve, tak by ti smrdel? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
27.11.19 12:56

@Komsomol :DDD že by? :DDD spíš bych si myslela, že je teplej :D jak už tady bylo, třeba taková vanilková vůně, nebo kokos, ee :pocitac: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 13:01

Pro me topky na chlapech jsou Armani Black Code a Sauvage od Diora ( obcas se na tajnaka striknu take ;) ;) ) vzdycky rikam, ze kdyz je tim chlap navoneny, stoupne v pomyslnym zebricku hodne rychle :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.11.19 14:03
@leylen píše:
@Komsomol :DDD že by? :DDD spíš bych si myslela, že je teplej :D jak už tady bylo, třeba taková vanilková vůně, nebo kokos, ee :pocitac: :P

Prave vanilka je soucast hodne panskych parfemu a nemusis si o nekom kdo voni po vanilce myslet, ze je teplej ne? :lol: parfemu vonicich po kokosu moc neznam :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2329
27.11.19 15:20
@Xmichaelah píše:
Pro me topky na chlapech jsou Armani Black Code a Sauvage od Diora ( obcas se na tajnaka striknu take ;) ;) ) vzdycky rikam, ze kdyz je tim chlap navoneny, stoupne v pomyslnym zebricku hodne rychle :mrgreen: :mrgreen:

Skoda jen, ze uz Sauvage je reformulovany a neni to co to byvalo. Jestli ti voni Dior Sauvage, tak vyzkousej Bleu de Chanel, Creed Aventus nebo Versace Dylan Blue ;) u Sauvage mne jako strasna nevyhoda prijde ta vydrz. Proste ta vydrz neni moc dobra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 16:44

@Komsomol jeeee diky za tip ;) ;) vanoce se blizej, tak je zkusim zcihnout… jako vydrz mi prijde docela ok, rano se manzel navoni a vecer jeste po sprse ho citim :oops: ale mam teda extremne citlivy nos :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
27.11.19 19:04

Mně pánské voní moc, klidně bych se jimi voněla, kdyby mi to nebylo blbý. Ale mám ráda i dámské parfémy :andel:. Hlavně - na každém ten parfém voní jinak. Třeba moje ségra voní úžasně v mnoha vůních, ale když si ji vypůjčím já, akorát mě rozbolí hlava, takže záleží i na tom, kdo ji zrovna nosí. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6254
27.11.19 19:06

Nad rozdílem pánský - dámský parfém jsem nikdy nepřemýšlela. Nevím o žádném pánském, který bych chtěla sama nosit, ani o žádném dámském, který bych chtěla na chlapovi. Co je pro mě na chlapovi WOW je Chanel Egoist Platinum. <3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama