Daň z koupi nemovitosti - developer?

21.3.17 18:36

Dan z koupi nemovitosti - developer?

Ahoj holky,
mam otazku koupily jsme pres devopera bytovou jednotku v trojdomku.
Ted hsem zahledla ve zpravach ze dan z koupi nemovitosti plati kupujici je tomu tak?
V budouci kupni smlouve nic uvedeneho nemam pouze cenu vcetne dph.
Jak to je?
Diky za info

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28799
21.3.17 18:43

Nemovitosti od developerů mají vyjímku, takže nic platit nemusíte (pokud tam teda nemáte nějaké specifické podmínky, jako že to bylo postaveno před více než 3 lety myslím apod.)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 18:47

Nee nemame. Postaveno minuly rok a zed do konce brezna kolaudace. I tak nic neplatim?

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9418
21.3.17 19:02

Právě kupuju byt v novostavbě od developera a je to osvobozené od daně z nabytí nemovitosti.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
21.3.17 19:11
@nevernamrcha píše:
Nee nemame. Postaveno minuly rok a zed do konce brezna kolaudace. I tak nic neplatim?

Nic.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
21.3.17 20:18

Když to budete kupovat od soukromé osoby, tak v kupní smlouvě o dani taky nemusí nic být. Je to prostě vaše povinnost ze zákona a prodávajícího to vlastně ani nezajímá. U developerů je situace trochu odlišná, jak se tu psalo.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 20:40

Ted jsem si poradne prostudovala kupni smlouvu. A dole drobnym pismem mam napsano kupuji hradi dan z koupe.
Jak to tedy bude? Developer se jmenuje Baracom

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
21.3.17 20:47

@nevernamrcha

Dan z nabytí nemovitosti při koupi od developera je osvobozená.

Ale na základě tohoto článku: https://www.novinky.cz/…atisice.html
bych si to raději ještě někde ověřila.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:08

Prizemi o trech bytovych jednotkach

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:09

1.patro

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:10

Rodinny dum o trech bytovych jednotkach

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:28

Podle mého daň z nabytí hradit budete. Právě proto, že zákonodárci omylem nedali do zákona „bytová jednotka v rodinném domě“, ale pouze „bytová jednotka v bytovém domě“… Pokud bydlíte v domku, kde jsou jen 3 bytové jednotky, tak se obávám, že daň hradit budete… Mrkněte se do nahlížečky na stránky katastru, jak je vedena budova, v níž se byt nachází, pokud tam není „bytový dům“ :,( :,(, tak hradit budete…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
983
21.3.17 21:36

Já myslim, že platit nebudete - daň neplatí nové stavby (první majitel) a stavby po rekonstrukci (také pouze první majitel)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:03
@Janee19 píše:
Já myslim, že platit nebudete - daň neplatí nové stavby (první majitel) a stavby po rekonstrukci (také pouze první majitel)

Dle § 7 odst. 1 písm. c) Zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb. jsou od daně osvobozeny bytové jednotky v „bytovém domě“ - nikoli v rodinném domě, a to tehdy, dojde-li k nabytí v době 5 let ode dne dokončení nebo započetí užívání rodinného domu, jednotky v bytovém domě nebo jednotky v bytovém domě změněné stavební úpravou, a to od toho dne, který nastane dříve.

Doporučuji si pročíst článek, který sem již někdo dal:

https://www.novinky.cz/…atisice.html

Každopádně je to diskriminační nařízení, které znevýhodňuje určitý typ bydlení… A namísto, aby zákonodárci sjednali nápravu a zákon upravili, vymáhají daň spolu s úroky po majitelích.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 22:53

@Vyhaslá sopka to je uprimne prasarna od statu.
I tak zitra zavolam na financak

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama