Informace ke stavbě RD svépomocí

21.3.17 07:57

Informace ke stavbě rd svépomocí

Ahoj všem :lol: kupujeme pozemek. V budoucnu(2018,2019) chceme stavět domek postupně svépomocí. Zajímají mě informace o projektu a materiálu a všem okolo stavby. Pozemek je 55×16 m. Chceme bungalov s garáži/dílnou. Od obce máme dvě podmínky: nesmí byt rovna střecha a zastavenost Max 300m2. Zatím máme 2 děti. Plánujeme ještě jedno takže min 4 pokoje(cca 13m2). Pořadí někdo? Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11627
21.3.17 08:18

Pokud se na to cítíte, tak si stáhnout program kde si budete moci různě navrhovat.
Ale ideální je zadat požadavek architektovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
21.3.17 08:38

@Micky.pavlik Důležité je vědět, jaké rozestupy musíte mít od sousedních pozemků. Někde bývá až 3m a to pak dost omezuje projekt domu, pokud trváte na bungalovu a určité velikosti pokojů, budete se tomu muset přizpůsobit. Jinak co se týče zastavěné plochy, tak za nás ( stavěli jsme 2011) bylo do 150m2 na ohlášku a větší na stavební povolení. V podstatě musíte u obou vyshánět stejné věci jen vyřízení ohlášky trvá kratší dobu.
Co se týče materiál, tak to záleží na tom, kolik chcete investovat a jaký energetickou náročnost domu očekáváte…Je toho spousta, co se o plánování domu dá napsat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
21.3.17 08:46

Uvažujeme též o tom samém. Každopádně bungalov zabere dost zastavěné plochy, prodraží se základová deska, střešní materiál též bude dražší než u patrové budovy. Dělají se též rostoucí domy dá se třeba udělat jen jedno podlaží a pak při zvětšení rodiny udělat obytné patro. existují stránky pro stavbu svépomocí dá se tam najít spousta informací i návodů. Energetická náročnost stavby je také dost důležitá dají se totiž čerpat dotace na dům i technické vybavení jako např čerpadlo.
Jo a ještě pro 5 lidí je 120 m2 nutnost. Pozor u hotových projektů je podle nového občanského zákoníku uváděná i plocha pod zdmi tudíž hotová místnost 13 m2 bude na skutečné metry menší

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
39
21.3.17 09:54

@Netopirek pokud nejste stavari, tak doporucuji najmout si architekta a pak dobreho projektanta (za 10tis vam nikdo kvalitni projekt neudela)…

bohuzel lidi na fazi projektu setri a pak ve fazi vystavby splaci nad vydelkem…sama jsem stavar, mela jsem predstavy o tom jaky dum chci, ale stejne jsme to konzultovali s architektem…barak nestavite na dva roky, spatne navrzene veci vas pak budou stvat cely zivot…nektere dispozice, co nabizi firmy stavejici baraky na klic jsou vic nez katastrofalni. na projektu usetrite 50-100 tisic a ve finale na stavbe prodelate 0,5mega… cim je projekt presnejsi, tim ma provadeci firma mene sanci vas sulit a hlavne vy na zaklade projektu muzete svepomoci stavet…

ale obavam se, ze u 80% stavebniku kazda rada draha…pak prijdou ve fazi vystavby s prosikem… ale to je vetsinou pozde, to uz se resi jen prusery

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.3.17 10:02

@zaharra cerpani dotaci neni jednoduche - dotaci muzete cerpat pouze z fondu Nova zelena usporam a pouze na PASIVNI dum, ktery opravdu musi byt proveden kvalitne, musi mit rekuperaci, tepelne izolace ve vetsich tloustkach, vice naklady na predsazenou montaz oken… a dotace 300tis… to je tak fifty fifty investice extra versus dotace.

do pasivniho domu nema tepelne cerpadlo smysl, a bohuzel nema ekonomicky smysl ani do domu nizkoenergetickeho. vyplati se u spatne zateplenych domu, cim hure, tim lepsi navratnost investice… cena plynoveho kotle 23 000, cena tepelneho cerpadla 220 000, zivotnost 15let, po 5ti odejde kompresor…usetrite na TUV a vytapeni 5000kc/rok (u NED dobre zateplenho domu)… takze navratnost investice 40 let…to budete muset mit uz 3. cerpadlo…

my nakonec mame pasivni dum s plynovym kotlem prave z tohoto duvodu… predrazenost cerpadel zadna dotace nepokryje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.3.17 10:06

Jinak jsem z Prahy 8, zpracovavam Zelenou usporam a muzu vam dat kontakty na schopne projektanty a architekty…a myslim ze s navrhem vlastniho domu mam ted vic nez dost zkusenosti ;), ladime to dva roky :) a hlavne z hlediska technologii jsme prosli nekolika variantami

Příspěvek upraven 21.03.17 v 10:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
21.3.17 10:09

A hlavne je dobre si uvedomit, ze cena prace pri stavbe je vyrazne vyssi, nez pridat na fasadu cm polystyrenu, ktery vam usetri pak kWh za rok na topeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11627
21.3.17 10:20

@darauk to měla být asi na někoho jiného. Já taky doporučovala architekta :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 10:46

Děkuji za příspěvky. Od nízké stavby ustoupit nechceme. Prošla jsem spoustu typových domu a ni jeden mi nepadl do oka. V tuhle chvíli jsme již ve 4 bydleni(dům,2×byt, i rodiče) takže máme jasnou představu co a jak chceme. A sama si na to rozhodne netroufnu. Poradit a vypracovat projekt určitě budeme chtít. Otázka na koho se obrátit ;-) a hlavně mě zajímá za kolik se vlastně dá postavit. Podle mých propočtů by dům měl byt tak 160m2 a garáž 30m2. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
21.3.17 10:56

1. Pokud vyloženě nemáte zkušenosti se stavbou, začněte s výběrem projektanta - tomu se stejně nevyhnete. S tím proberete možnosti a dáte si dohromady koncept záměru.

2. Výborný projekt pana Tesárka http://www.svepomoci.cz/ - spousta videií, návodů, zkušeností, slev atd.

3. Je to složitější než se zdá. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
28.3.17 10:23

Ja bych byla pro bungalov s jednim pokojem v podkrovi, tam by jste si to dodelali potom jakmile by jste meli 3 dite. My budeme taky stavet svepomoci cca 190m2 s dvou garazi, ale pouze bungalov 4+1 bez podkrovnich pokoju. Pritel pocital tak do 1 800 000 milionu +- par tisic.Je to priblizny odhad. Stavi domy a rekonstruuje je, takze levnejsi to budeme mit. Me se libi projekty od euroline.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.17 12:24

Dobrý den, náhodou jsem narazil na Váš starší příspěvek. Zabývám se technickým dozorem pasivních domů vč. poradenství a administrace dotace Nová zelená úsporám (až 485 tis./ dům). Pokud jste z Prahy a okolí a ještě nemáte rozhodnuto, nabízím Vám hodinové nezávazné poradenství, kde Vám zodpovím Vaše dotazy a projdu s Vámi výhody pasivního domu, detaily na které se zaměřit. Zkušenosti mám převážně z reálných staveb. V případě zajmu se ozvěte. Příjemný den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama