Daně 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martiinka
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 04.01.18 12:57
Daně 2018

Holky Potrebovala bych poradit.
17.1.2017 jsem nastoupila do nove prace
26.6.2017 jsem zjistila ze jsem tehotna
24.10.2017 mi dr vystavila PN
31.1.2018 mi končí pracovní smlouva.
Od toho 17.1-24.10 mam odpracováno 280 dní

Ma otazka zni ; jak je to s danemi? Kdo mi je udela? Dekuji

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 04.01.18 13:03

Poslední zaměstnavatel ve 2017, pokud ho o to požádáš do 15.2.

Martiinka
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 04.01.18 13:40

@Hanula1212 děkuji :) ja priští týden ppnesu mzdovy učetní papir na ppm a budu sní řešit ješte proplacení nevybrané dovolené tak se ji na to zeptam jelikoz sem uplatňovala v praci slevu na dani co mam na syna takže by mi ještě měli pak vracet něco malo za daně.

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 04.01.18 13:42

Tak si požádej zrovna o roční zúčtování za 2017. Jestli něco budou vracet ebo ne, záleží na příjmu a odpočtech.

Martiinka
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 04.01.18 14:15

Takže mzdovy učetni mam řict že bych chtěla ročni zůčtovani za rok 2017 skrs vraceni danni? @Hanula1212

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 04.01.18 14:20

Ano a ona by ti měla dát Prohlášení k dani (růžový dvojlist), které jsi podepisovala při nástupu do práce a tam vypíšeš stranu 3 a 4 pro rok 2017 a veškeré slevy které uplatňuješ. Ke všem slevám a odečtům je potřeba doložit i potřebná potvrzení (např. od manžela, že si neuplatňuje zvýhodnění na dítě). Zároveň podepíšeš i stranu 1 a 2 pro rok 2018.

Martiinka
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 04.01.18 20:32

@Hanula1212 no já sem samoživitelka a skevu na syba uplatňuju akorat ja :) no ja to sni pořešim :)

Johana666
Povídálka 21 příspěvků 19.03.18 06:59

Ahoj holky taky dotaz k daním :D v kolonce příslušného finančního úřadu mám vyplnit ten kde mám trvalé bydliště anebo ten kde se zdržuji (mám zde pronájem) díky moc za radu. Já je letos dělám poprvé sama jelikož mi je zaměstnavatel nechtěl udělat kvůli úrazu v bývalé práci takže teď nevím co tam napsat :D

Eponna
Stálice 94 příspěvků 19.03.18 08:08

@Johana666 Já bych tam napsala adresu trvalého bydliště…u místa kde jsi v pronájmu doporučuji zřídit korespondenční adresu. Všechno co ti přijde na trvalou ti bude přeposíláno na ni. :D

eumedon
Extra třída :D 12822 příspěvků 19.03.18 09:49
@Johana666 píše:
Ahoj holky taky dotaz k daním :D v kolonce příslušného finančního úřadu mám vyplnit ten kde mám trvalé bydliště anebo ten kde se zdržuji (mám zde pronájem) díky moc za radu. Já je letos dělám poprvé sama jelikož mi je zaměstnavatel nechtěl udělat kvůli úrazu v bývalé práci takže teď nevím co tam napsat :D

Místní příslušnost správce daně se řídí u fyzické osoby jejím místem pobytu; pro účely správy daní se místem pobytu fyzické osoby rozumí adresa místa trvalého pobytu občana České republiky, nebo adresa hlášeného místa pobytu cizince, a nelze-li takto místo pobytu fyzické osoby určit, rozumí se jím místo na území České republiky, kde se fyzická osoba převážně zdržuje.

https://tinyurl.com/ycmwpsp7

Jinak k terminologii:

• trvalý pobyt je adresa, kterou máš v občance (resp. kde jsi přihlášena k trvalému pobytu podle zákona o evidenci obyvatel).
  • bydliště je adresa, kde převážně bydlíš.

Takže pokud jsi na nějaké platné adrese hlášena k trvalému pobytu, tak místní příslušnost k FÚ se řídí adresou trvalého pobytu.

rokris
Kelišová 5367 příspěvků 31.03.18 14:09
Daň z příjmu

Dobré odpoledne :kytka: Prosím vás, poradí někdo?

První věc - prodej pozemku - dědictví po rodiči, který byl vlastníkem desítky let.
Druhá věc - nemovitost darovaná rodičem. Nemovitost byla vždy ve vlastnictví přímých příbuzných. Rodič ji cca. 4.roky obýval, bez trvalého pobytu. Tento dar se prodal po více než dvou letech od darování. Jak je to s daní z příjmu? Děkuji. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama