Daně a ex, který se nestará

Anonymní
23.2.20 14:31

Daně a ex, který se nestará

Holky měla bych dotaz. Otec dcery s námi rok nežije. Úlevy na daních měl na sebe od jejího narození. Až nyní si je odhlásil. Může si on nyní žádat o vrácení?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19500
23.2.20 14:35
@Anonymní píše:
Holky měla bych dotaz. Otec dcery s námi rok nežije. Úlevy na daních měl na sebe od jejího narození. Až nyní si je odhlásil. Může si on nyní žádat o vrácení?

Pokud nežije s dítětem v jedné domácnosti, tak nemá nárok uplatňovat slevu na dítě. Takže si je ten rok uplatňoval protizákonně.
Slušná účetní by měla též požadovat potvrzení od druhého z rodičů/jeho zaměstnavatele, že si druhý rodič dítě neuplatňuje.
Ty nepracuješ, nebo proč jsi si hned p ochodu muže nazařídila, aby jsi slevu měla ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
23.2.20 14:37

To jsi měla na tom trvat hned ten měsíc, jak se odstěhoval a nežil s vámi ve společné domácnosti…
no zbývá obvolat jeho mzdovku, tvoji mzdovku (nebo jsi na rodičáku?)
případně zajít na FÚ a zkusit stav zvrátit s tím, že na vratku nemá právní nárok, jelikož ten je opravdu jen na děti žijící ve společné domácnosti… šla bych po tom, snažila se.. tím nic neztratíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 15:20

Já jsem minulý rok ještě nepracovala…

• Nahlásit
  • Citovat
410
23.2.20 18:13
@Anonymní píše:

Tak bych to nechal byt, jak to je, protoze bud nebudete mit slevu nikdo, nebo jen on=lepsi myslim tedy alespon on nez nikdo.
Pokud se tedy nechces vylozene mstit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58867
23.2.20 21:34
@Anonymní píše:

Pak bych to nechala být. Ty stejnak uplatnit za minulý rok nemůžeš a co on, to už je jeho bussines. Od letoška prostě chtěj uplatnit ty. Problém může nastat, když bude chtít účetní potvrzení od zaměstnavatele druhého poplatníka - otce. V případě, že proběhl soud o svěření stačí doložit rozsudek, když máš dítě v péči. Takto netuším, zda by stačilo nějaké čestné prohlášení tvoje, že otec s dítětem v domácnosti nežije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama