Daňový únik? Podvod? Prosím radu

Anonymní
12.5.17 18:11

Daňový únik? Podvod? Prosím radu

Dobrý den, muž byl na pracovním pohovoru kde se bavili o hlavním pracovním poměru, na který se muž hlásil. Vzali ho, měl jed na firmu a začít pracovat s tím, že se smlouvu mu tam přivezou k podpisu. Přijel tam chlap, vytáhl ho ven k autu a tam s tím, že spěchá mu strčil podepsat papíry. A ten jeliman místo, aby mu řekl, že si to chce přečíst to prostě podepsal a přečetl až doma. Místo pracovní smlouvy mu dali podepsat dohodu o provedení činnosti na sedm měsíců. K tomu podepsal sankce za úplně všechno, takže dostane třeba zapůjčené pracovní boty a ty pokud odejde dříve jak za šest měsíců musí zaplatit. Nebo pokud v dílně zničí a zašpiní pracovní oděv tak taky ho musí zaplatit. Přitom to je výroba kde je špinavý od šmíru za pět minut a ten jejich pracovní oděv je povinný. A plno dalšího, tam je snad pokuta v řádu stovek či i tisíců málem i za kýchnutí. A hlavně co podepsal tak je čestné prohlášení, že před nástupem do tohoto zaměstnání nikdy předtím u žádného zaměstnavatele neuplatňoval slevu na žádnou fyzickou osobu. Což uplatňoval za první manželku a syna a potom na mě a naší dceru. Tímto čestným prohlášením mi to příjde, že chtějí prostě krátit daně a pojistné. A on už prý i podepsal daňové prohlášení a to bez doložení oddacího listů a rodného listu naší dcery. Já bych ho praštila fakt. Mám vystudovanou administrativu, znám vše co se smluv týče, pracovní právo okrajově taky a toto co podepsal je totální…nechci být sprostá. Donutila jsem ho zavolat ženské co ho má na starost a ta mu řekla, že se na to v po dělí podívá, že smlouvy mu připravovala RECEPČNÍ!!! A on místo toho, aby si to aspoň přečetl pořádně, což udělal jen okrajově a nějak to řešit nehodlá s tím, že teď si chce odpočinout, protože je pátek a šel koukat na hokej a já to četla dopodrobna a vztavají mi vlasy na hlavě. A když jsem mu řekla proč si to proboha před podpisem nepřečetl, protože to je teda síla co podepsal a že s tím čestným prohlášením může být problém tak mě jen seřval, že jsem zase nejchytřejší a přitom tomu h.ovno rozumím a dál čumí na hokej, protože to nás zřejmě bude živit. Máme doma batole, bez možnosti většího hlídání a je to teď na něm a on udělá toto a ještě prohlásí na to čestné prohlášení, že mu to prý!!! řekl!! že má dítě a že se mu nic stát za problém nemůže. Navíc ve smlouvě má, že před nástupem musel podstoupit lékařskou prohlídku, na kterou ho samozřejmě neposlali, ale podepsal to. Plus je špatně i datum nástupu a přidělení. Každé jiný den. Je to přes nějakou agenturu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7473
12.5.17 18:16

Obrátila bych se na úřad práce, je tak poradkyně. Podle mě, když by nenastoupil, oni také nic nenadělají.. Ale vše si musí muž vyřídit sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17117
12.5.17 18:21

Nemůže odejít hned, ve zkušební lhůtě. Když nezačne pracovat, neušpiní ani montérky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
12.5.17 18:37

Tak to Ti leda poradím, aby odešel ve zkusebce.. Myslím, že na změně papíru se stejně nedomluví.. Jen Vy si zvažte, jak můžete být bez peněz. O těch to je bohužel nejvíc :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70038
12.5.17 18:49

Tak v tom prohlášení bych problém neviděla, vadil by mě takový zaměstnavatel spíše z principu, co si dovoluje dávat do smlouvy pokuty za nesmysly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
12.5.17 19:01

V pondělí ráno by měl do práce zavolat, že teď hned jede do agentury vyřešit smlouvu. A pokud mu v agentuře nedají slíbenou, tak bye-bye. Zametat se dá jenom s někým, kdo si to nechá líbit. Argument, že někdo zpěchá, není přijatelný.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
12.5.17 19:33

Teď jsme na netu zjistili, že majitel už měl před 2 roky firmu, kterou dovedl k likvidaci. A odejít hned nemůže, do té dohody mu dali 15 dní výpovědní lhůty. Pokud nepřijde pokuta 2000 za každý den kdy nebude v práci, kterou něm mohou vymáhat když nebude z čeho mu to strhnout. Nic takového jsem v životě neviděla a to už mi rukama prošlo kde co

• Nahlásit
  • Citovat
3691
12.5.17 19:34
@vokishka píše:
Nemůže odejít hned, ve zkušební lhůtě. Když nezačne pracovat, neušpiní ani montérky.

POkud jsem pochopila správně, pokud odejde dřív, než za 6 měsíců, platí boty. POkud zůstane, tak se ušpiní, a platí oděv… Co odstoupení od smlouvy? Koukala jsrm, že na to je potřeba souhlasu obou stran, takže milému zaměstnavateli bych asi řekla, že buď odstoupí, nebo smlouvu posílám na patřičná místa ke kontrole.

Na ten ÚP bych ale zašla každopádně, tohle se must řešit, tento zaměstnavatel nezaslouží nic lepšího..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
12.5.17 20:51

Snažila bych se detailně si nastudovat podmínky výpovědi dohody
http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…
a ihned ji vypověděla..

• Nahlásit
  • Citovat
Pandulka
12.5.17 20:52

Třeba na tomhle by to rozstřelit nešlo?
Dohodu o pracovní činnosti může zaměstnavatel uzavřít s fyzickou osobou jen v případě, že časový rozsah práce nebude překračovat v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby, což zpravidla znamená maximálně 20 hodin týdně.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
7210
12.5.17 20:58
@Pandulka píše:
Třeba na tomhle by to rozstřelit nešlo?
Dohodu o pracovní činnosti může zaměstnavatel uzavřít s fyzickou osobou jen v případě, že časový rozsah práce nebude překračovat v průměru polovinu stanovené týdenní pracovní doby, což zpravidla znamená maximálně 20 hodin týdně.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

To je k ničemu. Tam je nějaké vyrovnávací období 26 týdnů, jestli se nepletu a během toho musí být ten rozsah 20 hodin přepočítaný a měl by sedět na odpracované dny a hodiny. Spíš bych letěla za doktorem a nechala se hodit na nemocenskou. Jinak tedy fakt kroutím hlavou, co všechno jsou lidi ochotni podepsat a přijmout. Dnešní doba je přece právě pro zaměstnance naprosto fantastická v tom, že práce je všude kolem nepočítaně. Proč agentura?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 05:03

Předpokládám, že mu dali Dohodu o pracovní činnosti (15 denní výpovědní lhůta) a ne Dohodu o provedení práce. Moc možností tedy nemá. Do zaměstnání již fyzicky nastoupil? Pokud ne, nebo nemá odděláno více než 2500,– hrubého, nemá smysl chodit na nemocenskou, jak navrhovala @Gába27, protože by nebyl nemocensky pojištěn (tedy pokud by nespadal do ochranné lhůty v minulém zaměstnání) a to pak pozbývá smysl. Nehledě na to, že asi pracovat chce a peníze potřebujete.

Jinak, v dnešní době obrovské fluktuace zaměstnanců (obzvlášť na dělnických pozicích) se nedivím, že má firma umořovací lhůtu na ochranné pomůcky (oděv, obuv, apod.)

A to prohlášení o neuplatňování daňových výhod - není to jen špatně pochopeno? Nechtěl zaměstnavatel jen prohlášení o tom, že takovou slevu (na poplatníka, děti) nepobírá tvůj partner současně u 2 zaměstnavatelů?

Zakladatelko, moc se tady radit nedá. :nevim: Pokud partner sám necítí, že podepsal pochybnou smlouvu, těžko ho donutíš, aby dal výpověď či do zaměstnání nenastoupil. :nevim: Je pravda, že podle tvých informací, je se smlouvou (a asi i celým zaměstnavatelem) něco špatně - obzvlášť ta prohlídka - i agentura (solidní!) by si nikdy nedovolila na pracoviště (kór pokud by se jednalo o pracoviště rizikové) poslat zaměstnance, který za sebou nemá vstupní prohlídku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7210
13.5.17 06:56

@Justanothername Já ale nenavrhovala nemocenskou z důvodu DPN, ale kvůli faktu, že pokud by manžel zakladatelky nenastoupil ani na těch 15 dní, tak má údajně zaplatit za každý neodpracovaný den 2.000 Kč. Zajímalo by mě ale, zda by tahle nesmyslná sankce firmě prošla u soudu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14735
13.5.17 08:50

Řada z těch ustanovení je neplatná a tudíž nevymahatelná. Ale která z nich, to by měl říct právník. Takže obrátit se na právníka.

Nebo pokud v dílně zničí a zašpiní pracovní oděv tak taky ho musí zaplatit. Přitom to je výroba kde je špinavý od šmíru za pět minut a ten jejich pracovní oděv je povinný.

Třeba tohle je zjevně nevymahatelné.

S těma botama nevím, oni to mohou zdůvodňovat tím, že může mít mykózu nohou a boty dostal nové (byly ty boty nové?). Pokud jo, tak mu zůstanou boty, ale ať po nich chce v takovém případě záruční list.

A v životě bych nepodepisoval pracovní smlouvu, jejíž návrh jsem předtím neviděl. To se nedělá, tak, že jedu na pohovor a potom podepíšu na kapotě auta chlapovi, který spěchá, co mi na kapotu položí.

A s tím čestným prohlášením bych si hlavu nelámal. Čestné prohlášení není smlouva. Čestným prohlášením sděluju nějakou skutečnost, která zde je, nebo není. A když není, tak napíšu, že to čestné oznámení jsem podepsal ve spěchu a omylem a že to, pod čím jsem se podepsal, není pravda a že mi bylo podstrčeno a podepsal jsem jej, páč jsem blbej a podepíšu, co přede mne kdo položí. Dopisem, na dodejku. To máte stejné, jako když podáte opravné daňové přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.17 10:05

@Gába27 Aha, tak to jsem špatně pochopila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie