Dar chce zpět

Anonymní
28.10.20 12:40

Dar chce zpět

Dobrý den, mám otázku ohledně daru, který na mě přepsal můj děda před dvěma lety. Podepsala jsem darovací smlouvu takže to není žádná závěť nebo že bych to měla zdědit až dědeček umře už to patří mě. Jenže se po dvou letech děda rozhodl že to chce napsat na někoho jiného bez toho aniž by mě řekl důvod prostě mě připravil před hotovou věc. Poslal mi poštou dokumenty pro podepsání a tímto bych se chtěla zeptat jestli to může? Protože jsem se dočetla na internetu že děda měl na rozmyšlenou rok zda udělal nebo neudělal špatně tak si myslím že teď skoro po třech letech je pozdě. Máte s tím nějakou zkušenost? A dá se stím něco dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1324
28.10.20 12:43

No obecně se dar dá odvolat pouze pro nevděk, kdyby jsi mu ublížila, kašlala na něj atp.. To nyní nejde.

Je otázka, pokud mu to nevrátíš, jaké budou vztahy, pokud mu to vrátíš, jaké budou vztahy. To si promysli, ale je jen na tobě, jestli mu to vrátíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
28.10.20 12:44

Pravdepodobne nelze vzit zpet. O co konkretne se jedna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
28.10.20 12:45

Záleží o co jde. Pokud je to pes, na kterého jste si zvykli a on má u vás domov, pak bych ho nevrátila. Pokud je to nemovitost, peníze… Tak bych je vrátila, protože by mi to nestalo za rozpory v rodině a respektoval bych rozhodnutí dědy… Ale právně na to nárok nejspíš nemá…spiš morálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10358
28.10.20 12:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám otázku ohledně daru, který na mě přepsal můj děda před dvěma lety. Podepsala jsem darovací smlouvu takže to není žádná závěť nebo že bych to měla zdědit až dědeček umře už to patří mě. Jenže se po dvou letech děda rozhodl že to chce napsat na někoho jiného bez toho aniž by mě řekl důvod prostě mě připravil před hotovou věc. Poslal mi poštou dokumenty pro podepsání a tímto bych se chtěla zeptat jestli to může? Protože jsem se dočetla na internetu že děda měl na rozmyšlenou rok zda udělal nebo neudělal špatně tak si myslím že teď skoro po třech letech je pozdě. Máte s tím nějakou zkušenost? A dá se stím něco dělat?

A proč to chce vrátit? Ublížila jsi mu nějak, nebo on si to myslí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19714
28.10.20 12:46

Nemusis mu ho vracet, je to jenom na tobe jak se rozhodnes. Akorat bych si promylslela jake pak budou vztahy, at se rozhodnes jakkoli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32230
28.10.20 12:50

Nárok na vrácení daru je jen ze zákonných důvodů. Poradila bych se s právníkem, vzala bych v potaz, co tenkrát dědu vedlo darovat to mně a co ho může vést k tomu své rozhodnutí změnit. Je třeba vzít v potaz, že starého senilniho člověka může někdo manipulovat. Takže já bych se jen tak nevzdala ani z morálních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28358
28.10.20 12:52

Pokud je to nemovitost, která je mým domovem, poradila bych se s právníkem. Pokud je to něco menšího, oslovila bych spíš toho, na koho chce dar převést. Nejspíš s dědou účinně manipuluje :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12189
28.10.20 12:55

Nepises o jaky dar se jedna, jakou ma hodnotu, zda jsi za ty roky dar zhodnotila, za jakych podminek ti byl dar darovan, jaky duvod ma deda, ze ho chce vratit apod. Mela by ses poradit s pravnikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
28.10.20 12:59

Je to téměř bez šance, nevracela bych nic http://www.bulletin-advokacie.cz/…let-darovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 13:13
@boball píše:
A proč to chce vrátit? Ublížila jsi mu nějak, nebo on si to myslí?

Nene neublížila jen to chce prostě přepsat na člověka který mu je sympatický. Sama nevím proč nikdy jsem se s dědou nežádala právě naopak když jsem mu šla pomoct se zahrádkou on byl ten který na mě řval že ještě tohle udělat a tamto. Abych byla konkrétní jedná se o dům a pozemek.

• Citovat
  • Nahlásit
18322
28.10.20 13:20

A to chce přepsat jinému vnoučeti nebo komu? Nic bych nevracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
28.10.20 13:21

Prijde mi korektní dar vratit.
Tedy pokud jsi do nej mezitim nevlozila nejaky vyznamny obnos treba na rekonstrukci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
28.10.20 13:22
@Anonymní píše:
Nene neublížila jen to chce prostě přepsat na člověka který mu je sympatický. Sama nevím proč nikdy jsem se s dědou nežádala právě naopak když jsem mu šla pomoct se zahrádkou on byl ten který na mě řval že ještě tohle udělat a tamto. Abych byla konkrétní jedná se o dům a pozemek.

tak a dala jsi darovací smlouvu na katastr? jako vlastník už jsi vedena ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12475
28.10.20 13:26

Kdo je vedeny na katastru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu