Úpravy pojištění domu

1494
26.10.20 11:24

úpravy pojištění domu

Dobrý den, uhání mě poradce pojištovny (Kooperativa), u které jsme před 12 lety uzavřeli pojistku, abychom smlouvu předělali, že je to už delší doba, co byla uzavřena, takže předpokládám, že chtějí, abych platila více. Dům je dvougenerační, ale rekonstrukce proběhla pouze u jedné bytové jednotky a to před těmi 12 lety. Od té doby, nebylo na domu nic velkého opraveno. Roční platba pojistného je po slevě Kč 3100. Dům je pojištěn na 2 800 000,– + 500 000,– domácnosti a 300 000,– hosp. budova. 1 jednotka má byt 2+1 a druhá jednotka 4+1. Chci se zeptat ostatních, třeba i anonymně, jak vysokou pojistku platíte u dvougen. domů nebo i u ostatních. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.10.20 11:33

Na rovinu ti říkám, že máte pojistku silně podhodnocenou a v případě problémů vám bude pojišťovna hradit málo. Dům by měl být pojištěný na reprodukční hodnotu, tzn, že by vám měla pojišťovna vyplatit částku za kterou dům postavíte znovu a sama uznej, že za necelý tři miliony to asi nebude. Za dvougenerační dům platíme kolem šesti tisíc ročně. Je na tobě, jestli si necháš starou pojistku, pokud se ale něco stane, spláčeš nad výdělkem a pak, jak to bývá, budeš nadávat na pojišťovnu, že ti vyplatila málo, ale už si nepřiznáš, že pojistka stála za starou belu.

• Citovat
  • Nahlásit
3782
26.10.20 11:38

Nech si to aktualizovat. Teď si stěžuješ, že nechceš platit víc a když se nedej bože něco stane budeš si stěžovat, že ti to pojišťovna nechce zaplatit. Platím na standardní rodinný dům 4.600..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
26.10.20 12:17
@Martha03 píše:
Nech si to aktualizovat. Teď si stěžuješ, že nechceš platit víc a když se nedej bože něco stane budeš si stěžovat, že ti to pojišťovna nechce zaplatit. Platím na standardní rodinný dům 4.600..

Děkuji, asi máte pravdu, budu muset smlouvu předělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5509
26.10.20 12:42

@karinka urcite predelat! Nebo snad ten dum ted postavite za ty penize? Pochybuju… My taky platime pres 6tis. ale mam klidny spani diky tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
26.10.20 12:49

@karinka tam jde spis o to, ze pokud mas podhodnocenou pojistku, tak ti pojistovna nevyplati ani to, na co mas ze smlouvy narok. Mas barak za 6M a pojistku na 3M, tak podle toho, co jsem pochopila ti pojistovna krati procentama plneni o kolik to mas podhodnocene, takze teoreticky dostanes 1,5M. Alespon tak nam to vysvetlovala pojistovacka… Nam uz volala taky a to mame pojistku 5let a pry se ma obnovovat co cca 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8480
26.10.20 12:50

Navysila bych to.
Navic k tomu jde prihodit „pojistka na blbost“ - odpovednost za skodu, ja v tom mam i skody zpusobene psem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
26.10.20 12:55
@kateka.1 píše: Mas barak za 6M a pojistku na 3M, tak podle toho, co jsem pochopila ti pojistovna krati procentama plneni o kolik to mas podhodnocene, takze teoreticky dostanes 1,5M.

Takhle to fakt funguje? 8o To jsem vůbec nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
26.10.20 14:37
@kateka.1 píše:
@karinka tam jde spis o to, ze pokud mas podhodnocenou pojistku, tak ti pojistovna nevyplati ani to, na co mas ze smlouvy narok. Mas barak za 6M a pojistku na 3M, tak podle toho, co jsem pochopila ti pojistovna krati procentama plneni o kolik to mas podhodnocene, takze teoreticky dostanes 1,5M. Alespon tak nam to vysvetlovala pojistovacka… Nam uz volala taky a to mame pojistku 5let a pry se ma obnovovat co cca 3 roky.

Moc děkuji, holky, máte pravdu, na tom šetřit nemůžu, protože nikdy nevíme, co se může stát. Hodnota domu, podle odhadce, je 3 500 000,–, je tady hodně nedodělávek, dům není ani zateplený. Zůstaly jsme s dětmi samy, splácíme ještě hypotéku na dům, takže proto jsem zde zadala tento dotaz. V jedné jednotce bydlí moje maminka a ve druhé já s dětmi. V domě jsem vyrostla, je to skvělé místo (myslím tím, polohu, zahradu), ale jednou ho budeme muset prodat, páč pochybuji, že tu některé z dětí zůstane. Moc vám děkuji za rady a s poradkyní se tedy domluvím na změnách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 14:51
@karinka píše:
Moc děkuji, holky, máte pravdu, na tom šetřit nemůžu, protože nikdy nevíme, co se může stát. Hodnota domu, podle odhadce, je 3 500 000,–, je tady hodně nedodělávek, dům není ani zateplený. Zůstaly jsme s dětmi samy, splácíme ještě hypotéku na dům, takže proto jsem zde zadala tento dotaz. V jedné jednotce bydlí moje maminka a ve druhé já s dětmi. V domě jsem vyrostla, je to skvělé místo (myslím tím, polohu, zahradu), ale jednou ho budeme muset prodat, páč pochybuji, že tu některé z dětí zůstane. Moc vám děkuji za rady a s poradkyní se tedy domluvím na změnách.

Pozor, mezi odhadní cenou a reprodukční hodnotou domu je velký rozdíl. Pojistit na odhadní cenu většinou nestačí, ve vašem případě to nebude určitě.

• Citovat
  • Nahlásit
1494
26.10.20 15:17
@Anonymní píše:
Pozor, mezi odhadní cenou a reprodukční hodnotou domu je velký rozdíl. Pojistit na odhadní cenu většinou nestačí, ve vašem případě to nebude určitě.

Aha, tak to je dobrá rada, moc za ni děkuji. Takže, dům mám nechat pojistit na jakou cenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 15:41
@karinka píše:
Aha, tak to je dobrá rada, moc za ni děkuji. Takže, dům mám nechat pojistit na jakou cenu?

Pokud máš odhad domu, který není moc starý, tak tam najdeš jak tržní, tak reprodukční cenu domu, jinak ti ji určí pojišťovací poradce.

• Citovat
  • Nahlásit
1494
26.10.20 16:14
@Anonymní píše:
Pokud máš odhad domu, který není moc starý, tak tam najdeš jak tržní, tak reprodukční cenu domu, jinak ti ji určí pojišťovací poradce.

Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama