Patro nebo sklápěcí postel?

Anonymní
20.10.20 16:25

Patro nebo sklápěcí postel?

Ahoj všem, trochu OT, ale nějak si nevím rady… máme malý být a mám dilema - zda si do obýváku pořídit sklápěcí postel anebo patro na spaní??? Malá sedačka se ještě vejde o obojímu, dat tam klasickou postel manžel zkratka nechce, já nechci rozkládací sedačku. Takže se rozhodujeme mezi sklápěcí posteli nebo patrem… a já se nemůžu rozhodnout… poradíte mi plusy a mínusy u obojího? Děkuji :srdce:

Ps. Strop máme 2,4 m. Takže není vysoký, ale prý dostačující

Příspěvek upraven 20.10.20 v 16:40

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9040
20.10.20 16:30

No lézt do patra je někdy dost opruz, nejsme děti, které by to braly jako hru. Taky je vzdálenost ke strpu pro něco občas limitující 8).
Sklápěcí jsem nikdy neměla, tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17436
20.10.20 16:50

Šla bych do sklápěcí postele. Spát metr pod stropem, tak se cítím jako v rakvi. Nic pro klaustrofobiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
20.10.20 16:52

Vzala bych sklápěcí postel, nektere nejsou vubec poznat, ze tam ta složená postel je. Na patrovou by se mi vůbec nechtělo lezt, tuplem kdyz si predstavim, ze bych tam nekdy lezla treba těhotná, nemocna, se zlomeninou… osobně bych teda volila ten rozkladaci gauc, to ušetří nejvic prostoru a i vzhledove je to nejlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1320
20.10.20 17:27
@Anonymní píše:
Ahoj všem, trochu OT, ale nějak si nevím rady… máme malý být a mám dilema - zda si do obýváku pořídit sklápěcí postel anebo patro na spaní??? Malá sedačka se ještě vejde o obojímu, dat tam klasickou postel manžel zkratka nechce, já nechci rozkládací sedačku. Takže se rozhodujeme mezi sklápěcí posteli nebo patrem… a já se nemůžu rozhodnout… poradíte mi plusy a mínusy u obojího? Děkuji :srdce:

Ja mam gauc pro trvale spani s regulerni matraci a jsem moc spokojena. Patro v byte s vyskou 2,4m je o tom, ze aby pod nim prosel i nekdo s vyskou kolem 180/190cm, tak ti nad hlavou vleze zbyde 50cm a to neni ani na posazeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
20.10.20 17:41

Patro na spani se buduje v mistnostech, se ctyrmetrovymi stropy, u vas byste pod nim lezli po kolenou, z vlastni zkusenosti doporucuju rozkladaci gauc na trvale spani, jednu dobu jsme to tak museli vyresit, protoze i „klasicky“ obyvak s gaucem a kresly byl obcas potreba, skladaci postel zabira dost mista a musi tam byt i prostor, do ktereho se vyklapi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
20.10.20 19:25

Máme vyklápěcí postel v obýváku a dopadlo to tak, že ji sklápíme jen když přijde návštěva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
20.10.20 19:41
@Anonymní píše:

Raději patro, je tam výhoda že se s tím nemusí nic dělat jako se sklápěcí postelí, je to zajímavé, vypadá to pěkně a navíc se tam nemusí ustýlat protože to prostě není vidět. Jen nevím jestli ten strop není na to moc nízký. Rekonstruuji si byt se stropem 3,6 metru a uvažovala jsem nad patrem, jen situace se změnila a už ho nepotřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19582
20.10.20 19:44

@Švédka87 pri stropech 2,4m bude to patro ani ne metr a pul nad zemi, pokud teda maji v úmyslu se na posteli aspoň posadit. To zabere misto, clovek si pod to nestoupne a bordel nahore stejne uvidí kazdej kdo ma vic metr a pul :mrgreen: dobry leda tak na uskladneni veci pod postelí, ale jako co se tyce setreni mista mi to prijde spis naopak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
21.10.20 11:29

A muzu se zeptat, z jakého důvodu nechcete klasickou postel? Já bych upřednostnila vlastní pohodlí před “pěkným” obyvakem. Ono preci jen člověk tráví spánkem třetinu života, na gauci nejsi zdaleka tolik a spát na nem mi přijde jako provizorní řešení. Nechapu tvého muže. To ho opravdu chce každý den skládat a rozkládat? No a patro je nesmysl v tak malé místnosti, nahoře se budete hrbit a dole pod nim taky :nevim: a kdybys byla těhotná, polezes každou noc x krát dolu a nahoru na wc a zpět?

sklápěcí postel by asi byla nejlepší, ale ruku na srdce opravdu ji budete denně zaklízet? A estetika taky nic moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3006
21.10.20 23:12

Super jsou pohovky IKEA s rozkládací postelí…skoro jednou rukou, jedním tahem👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu