Dar od tchánovců

Anonymní
6.7.21 13:01

Dar od tchanovcu

Zajímá mě váš názor na následující situaci. Jsme s manželem 6 let, máme dvě děti, s tchanovci se vídáme méně kvůli vzdálenosti. Dohodli jsme se, že dětem nebudou kupovat oblečení a hračky, hodně jsme toho postávali od kamarádů, bylo by to zbytečné. Takže přijdou s čokoládou a nějakými pamlsky. Vždy, když se loucime, zavolají si manžela bokem, a tam mu dají peníze pro nás všechny, nikdy mi ale neřeknou kolik… Manžel je schová a už o tom pak nemluví. Dost mě to mrzí, protože má část rodiny vždycky přispívá manželovi na dárek k svátku, narozeninám, Vánocům. Manželova rodina mi ani nepopřeje k narozeninam… Pritom vždycky koupím malý dárek tchýni i tchánovi, často i švagrové. Dost mě to štve, myslíte, že oprávněné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22410
6.7.21 13:05

A vy nemáte s manželem peníze spolecne? Mě by to bylo jedno, protože muž by to prostě přidal do společných peněz a něco bysme společně koupili no. Ale já bych ani od tchánu (ani mých rodičů) peníze nechtěla, úplně bych se spokojila s něčím na zub :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
6.7.21 13:08

Dostávám od tchánů drobné dárky, na vánoce obvykle dostaneme peníze, většinou je vezmu já a přidám do společného účetnictví. Manžel teda ví kolik to je a co za ně pořídíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
6.7.21 13:10

Jak hospodařite? Manžel si také od tchanovcu peníze nechává, nemám s tim problém, od doby, kdy jsem byla na rodicaku plati většinu nastavenych poplatku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 13:11

Ne, nemáme společne peníze… Já od nich nic nechci, ale připadá mi trapné, že jsme manželé a oni to tajne předají jen jednomu…

• Citovat
  • Nahlásit
24231
6.7.21 13:13
@Anonymní píše:
Ne, nemáme společne peníze… Já od nich nic nechci, ale připadá mi trapné, že jsme manželé a oni to tajne předají jen jednomu…

tak ale to musíš řešit s manželem, nejsi ta, co tu před pár dny psala, jak hladověla 4 dny na dovolené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11492
6.7.21 13:13

Tak třeba to jsou peníze jen pro něj :nevim: proč se ho nezeptáš, kolik dostal, a proč to schovává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 13:15

Hospodaříme tak, že mám řidičák 8000 na týdenní nákupy, svoje záležitostí, oblečení pro mě a děti, to teda většinou máme, a na dárky pro kamarády a příbuzné… Na splátky hypo jsem našetřila před mateřskou, ostatní platí manzel

• Citovat
  • Nahlásit
32843
@Anonymní píše:
Zajímá mě váš názor na následující situaci. Jsme s manželem 6 let, máme dvě děti, s tchanovci se vídáme méně kvůli vzdálenosti. Dohodli jsme se, že dětem nebudou kupovat oblečení a hračky, hodně jsme toho postávali od kamarádů, bylo by to zbytečné. Takže přijdou s čokoládou a nějakými pamlsky. Vždy, když se loucime, zavolají si manžela bokem, a tam mu dají peníze pro nás všechny, nikdy mi ale neřeknou kolik… Manžel je schová a už o tom pak nemluví. Dost mě to mrzí, protože má část rodiny vždycky přispívá manželovi na dárek k svátku, narozeninám, Vánocům. Manželova rodina mi ani nepopřeje k narozeninam… Pritom vždycky koupím malý dárek tchýni i tchánovi, často i švagrové. Dost mě to štve, myslíte, že oprávněné?

Nejste sourozenci, aby vám dávali tchánovci každému zvlášť 8o Na ejich místě bych to dělala asi stejně a nenapadlo by mne, že se pak nedohodnete.

Tak se manžele prostě potom zeptej, kolik jste dostali a co s tím pak uděláte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11492
@Anonymní píše:

A to že jste manželé a nemáte společné peníze ti trapný nepřijde? Jasně, každý to má jinak, ale já si to nedokážu představit, jste přece rodina :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
6.7.21 13:16

Rodiče dají svému synovi peníze a on se nerozdělí s tebou? To tě štve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
@Anonymní píše:

Právě PROTO, že jste manželé by mi bylo trapné vyřvávat „tady tisíc pro Karla“ a „tady tisíc pro Blaženku“ 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@stinga píše:
tak ale to musíš řešit s manželem, nejsi ta, co tu před pár dny psala, jak hladověla 4 dny na dovolené?

Ne :)

• Citovat
  • Nahlásit
26631
@Anonymní píše:

Tak asi si myslí, že máte peníze jako rodina :roll: nebo vám to mají rozpůlit? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
6.7.21 13:18
@pikola píše:
Tak asi si myslí, že máte peníze jako rodina :roll: nebo vám to mají rozpůlit? 8o

Tak jsem to pochopila. Že by zakladatelka chtěla ofiko dostat půlku…
Ale to musí řešit s mužem, ne s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat