Dárek pro sousedy

647
30.8.21 15:45

Dárek pro sousedy

Ahoj. Nevím si rady a tak chci poprosit o inspiraci vás. Máme několik let sousedy, se kterými se i přátelime. Bohužel, stěhují se pryč. A já bych chtěla. dat něco na památku, ale i třeba zároveň něco praktického. Je jím mezi 66-71 lety. Paní baví vaření, čtení. Pana zas auto, případně ne to bývalý sportovec a ještě jezdí sem tam na kole/běhá. Ale spíš se stará o to auto a rád cestuje/řídí auto.

:nevim: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
494
30.8.21 15:50
@Danielss píše:
Ahoj. Nevím si rady a tak chci poprosit o inspiraci vás. Máme několik let sousedy, se kterými se i přátelime. Bohužel, stěhují se pryč. A já bych chtěla. dat něco na památku, ale i třeba zároveň něco praktického. Je jím mezi 66-71 lety. Paní baví vaření, čtení. Pana zas auto, případně ne to bývalý sportovec a ještě jezdí sem tam na kole/běhá. Ale spíš se stará o to auto a rád cestuje/řídí auto.:nevim: :kytka:

Co nechat vyrobit přívěsek na klíče s nějakou fotkou /obrázkem/vzpomínkou… A nechat tam např. napsat datum od - do, kdy vedle vás bydleli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
30.8.21 15:52

Paní kuchařku a pánovi bych dala nějakou knížku o autech. Z toho, co si napsala mi to připadá nejlepší. Knížka se neztratí a neurazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
30.8.21 16:01

Dala bych jim lahev nějakého opravdu kvalitního a vyjímečného alkoholu nebo vína podle jejich preferencí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8842
30.8.21 16:12
@lklk píše:
Paní kuchařku a pánovi bych dala nějakou knížku o autech. Z toho, co si napsala mi to připadá nejlepší. Knížka se neztratí a neurazí.

Mě se vždycky ježí chlupy, když má někdo nějakou zálibu a ostatní se ho snaží obdarovat knížkou na to oblíbené téma. Z 99% o tom ví mnohem méně, než obdarovaný a vyberou něco úplně mimo. U paní v důchodu, která ráda vaří, bych tipla, že bude mít kuchařem víc než dost, navíc v tomto věku málokdo zkouší něco nového, spíš si užívá toho, že má své osvědčené recepty vyladěné k dokonalosti. Pánovi se zálibou v autech bych si jako laik tématem nepolíbený vůbec netroufla něco vybrat
Zaprvé nevím, co má doma a za druhé už ho pravděpodobně budou zajímat nějaká specifika.
Já zas ráda pletu a čtu a spousta lidí se mě snaží v dobré víře v tomto duchu obdarovat. Ty dárky jsou bohužel přes veškerou snahu opravdu k pláči, je na nich poznat, že si někdo řekl, že koupí „něco“ o pletení, nebo „něco“ na pletení, ale vůbec nemá páru, co, z čeho a jak pletu.
Osobně bych je pozvala na rozlučkovou večeři, dala jim nějaké kvalitní víno, pokud pijí a paní kytku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
30.8.21 16:39

@Janli Pardon, zapomněla jsem. Alkohol ne. Už nepijí, protože nesmí kvůli zdraví paní a pánovi to přestalo dělat dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 19:28

Nějaký zážitek, zážitky jsou nejlepší dárky

• Citovat
  • Nahlásit
22456
30.8.21 20:02
@Danielss píše:
@Janli Pardon, zapomněla jsem. Alkohol ne. Už nepijí, protože nesmí kvůli zdraví paní a pánovi to přestalo dělat dobře

Tak jim dej dárkový koš s dobrotama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
31.8.21 14:57

Pozvala bych je na veceri k vam a nabidla pomoc s balenim a stehovanim. Me pred stehovanim sousedi obdarovat dvema knihama, tak nadsena fakt nejsem, veci na odvoz budou mit uz tak dost. To uz by mi udelala vetsi radost kytka v kvetinaci do noveho bydleni, ale ta se vetsinou dava az pri „kolaudacce“. Poukaz do restaurace nekde v novem miste bydliste by mohl byt fajn, pokud jsou zvykli si obcas vyrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
31.8.21 15:17

@Silverine247 Večeři když už tak bysme někde v restauraci a balit pomocí nechtějí, dělají si to sami. Postupně. Ale samozřejmě, že v případě odvozu jim pomůžeme, ale to není žádný dar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
31.8.21 15:38
@Danielss píše:
@Silverine247 Večeři když už tak bysme někde v restauraci a balit pomocí nechtějí, dělají si to sami. Postupně. Ale samozřejmě, že v případě odvozu jim pomůžeme, ale to není žádný dar.

No tak je na tu veceri pozvat, to se jako dar nepocita? Pak jim treba po nastehovani prinest tu kvetinu nebo jim uz na novou adresu poslat ten darkovy kos, jak tu nekdo zminoval. Nedavala bych dalsi vec ke stehovani, jestli mi rozumis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat