Dárek pro terapeutku

Anonymní
17.12.20 10:17

Dárek pro terapeutku

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli dáváte vánoční dárky aspoň nějakou drobnost například i vašim psychoterapeutum? Předevčírem jsem byla na terapii a když jsem si sahala do kapsy pro telefon zazvonily mi klíče a viděla jsem na terapeutce, že si asi myslela, že pro ni něco mám. No neměla jsem :roll: došlo mi až zpětně, že jsem ji nějakou drobnost mohla koupit. Ale já na tyhle „volovinky“ nejsem. Chci se zeptat dáváte drobnosti i lékařům a co myslíte mám ji v lednu něco přinést? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
806
17.12.20 10:21

Nikdy jsem nedávala a nedala bych. Přijímání darů od klientů je pro pomáhající pracovníky etický problém. I když je samozřejmě rozdíl, když mu dáš třeba voňavku za dva tisíce nebo nějakou drobnost z pepca. Ale mě osobně nebylo prijemne přijímat dárky od klientů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 10:30
@Mediula píše:
Nikdy jsem nedávala a nedala bych. Přijímání darů od klientů je pro pomáhající pracovníky etický problém. I když je samozřejmě rozdíl, když mu dáš třeba voňavku za dva tisíce nebo nějakou drobnost z pepca. Ale mě osobně nebylo prijemne přijímat dárky od klientů.

Vážně je to až nepříjemné? Já si říkala, že jestli jsem ji nezklamala… vypadala, že si myslela, že něco lovim… Ale díky za názor! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
17.12.20 10:42

Určitě ne, je to krajně nevhodné - klient a terapeut musí udržovat určitě hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
17.12.20 10:42
@Anonymní píše:
Vážně je to až nepříjemné? Já si říkala, že jestli jsem ji nezklamala… vypadala, že si myslela, že něco lovim… Ale díky za názor! :kytka:

Mně osobně bylo ;) ale jak říkám, nějak drobnost, to úplně problém není. Za mě je ale lepšíai nedat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
17.12.20 11:05

A tak hezky nazdobeny pernicek s mašličkou nebo tak něco bys asi mohla, ne? Ale asi je v pohodě, když ne budeš mít nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 11:19
@Platanka píše:
A tak hezky nazdobeny pernicek s mašličkou nebo tak něco bys asi mohla, ne? Ale asi je v pohodě, když ne budeš mít nic.

Jo to si říkám taky. No každopádně jsem jí nic nepřinesla,. protože já obecně vánoce moc neprozivam. Spíš se ptám jestli ji něco nosit v lednu až se s ní uvidím. Teď do konce roku už ji neuvidím. Ona mi ještě přála požehnané vánoce…

• Citovat
  • Nahlásit
3593
17.12.20 11:29

Ahoj, já tedy dárky dávám, jak psychiatričce, tak praktické Dr., tak psycholožce. Největší dárek jsem dávala psycholožce, když šla na MD. Lékaři dárky smí přijímat, to není etický problém. Jen sociální pracovníci to mají nastavené, že nesmí, jednou jsem přinesla dárek své sociální pracovnici a ta mi řekla, že to musí odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
17.12.20 11:47

@Lollitka Psycholog neni lekar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
17.12.20 11:48

Darky mu nedavam, nepovazuju to za vhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 12:13

Dávám a vloni dala i psychiatrička mně. Normálně děláme i poslední hodinu před Vánoci jinou, s cukrovím a tak. Ale letos to kvůli koroně a rouškám určitě nebude. Dostane knížku..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat