Dárek - rybářská povolenka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 24.10.14 11:18
Dárek - rybař.povolenka

Dobrý den,

Manžel je vášnivý rybář-muškař. Od Ježíška si moc přeje povolenku. Dlouho nebyl na rybách a poslední rok on tom stále mluví. Jenže já vůbec nevím, jak povolenku sehnat, kde se to vyřizuje, kolik to stojí, prostě vůbec nic. Je tu někdo, kdo by mi prosím poradil?

Reakce:
Marka76
Závislačka 3307 příspěvků 24.10.14 11:20

Vyřizuje se na povodí-v místě kde chce chytat a cena je různá podle revíru. Alespoň tuším co říká brácha-je taky rybář. :)

Adélky
Neúnavná pisatelka 19747 příspěvků 24.10.14 11:22

V každém městě je pobočka rybářského svazu. Najděte si tady nejbližší vám - je to sekce místní organizace a pošlete jim klidně dotaz. Nejsem si jistá, jestli se pak nemusí ještě na úřad - živ. prostředí? Jednou jsem tam manželovi ohledně ryb něco vyzvedávala.

Gina
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 24.10.14 11:42

Na místním úřadu životním prostředí se vyřizují jen členství, resp. něco ohledně rybářských zkoušek, nesla jsem tam jednou pro syna formulář na potvrzení. Povolenky se dají koupit opravdu na rybářském svazu - ceny jsou různé podle revírů a toho, jestli je člověk členem nebo nečlenem RS - manžel si třeba kupuje roční celorepublikovou a má jako člen cenu tuším kolem 3 tisíc Kč. Pak jsou další povolenky speciální na pstruhové vody a tak. A pak jsou místní povolenky, které si třeba prodávají jen majitelé rybníků na ten jejich konkrétní nebo na ty konkrétní revíry. A ceny se také liší dobou platnosti. Takže záleží na tom, co tvůj manžel chytá a kde všude chytá, abys mu dárek napasovala na míru 8)

Příspěvek upraven 24.10.14 v 11:44

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 11:43
@Bunnies píše:
Dobrý den,Manžel je vášnivý rybář-muškař. Od Ježíška si moc přeje povolenku. Dlouho nebyl na rybách a poslední rok on tom stále mluví. Jenže já vůbec nevím, jak povolenku sehnat, kde se to vyřizuje, kolik to stojí, prostě vůbec nic. Je tu někdo, kdo by mi prosím poradil?

to bude muset vyřídit sám - dej mu „poukázku“. Buď se musí stát členem nějaké místní organizace, nebo se kupují tzv. hostenky. Ale ty jsou zase datované - musíš přesně vědět, od kdy do kdy chceš chytat atd..

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 11:44

Ceny jsou různé dle organizace, každá má jiné ceny atd.. tam je důležité fakt znát datum. Pokud není členem rybářského spolku, jsou hostenky celkem drahé - na týden 500-1000 kč, na soukromých revírech ještě dražší.

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 24.10.14 11:48

Podle mě byl členem, ale už hodně dávno. Prý skládal nějaké zkoušky. Naposledy rybařil tuším v roce 2002. To asi bude muset dělat znovu zkoušky, že ano? Sice manžel chce abych se s tím nějak poprala, říká, že si to mám zjistit, ale opravdu budu potřebovat víc info, možná bude dělat i znovu zkoušky…

white_black
Kecalka 291 příspěvků 24.10.14 11:54

@Bunnies Já jsem taky rybář.. ;) Povolenku nekoupíš, můžeš mu dát maximálně do obálky obnos za kterou jí koupí on. K tomu aby dostal povolenku musí být členem nějáké rybářské organizace. Pak musí mít rybářský lístek - ten se vyřizuje na úřadě na životním prostředí podle trvalého pobytu /k tomu musí mít buď starý lístek nebo potvrzení o tom, že má hotové rybářské zkoušky/. Na 10 let stojí kolem 500, myslím 550. Jestli je muškař tak ti jde o pstruhovou vodu, podle toho hledej cenu povolenky. Členský příspěvek do organizace je u nás 400 + brigády které se platí, ale to nevím kolik, je to individuální a já jako ženská neplatím nic. mě stojí roční povolenka na mimospstruhovou vodu v rámci kraje cca 1400. Chlapa stojí celosvazová mimopstruhová / na celou čr pro svazové vody/ cca 3500. bližší info je tady

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >