Darování domu darovací smlouvou - zkušenosti

855
22.2.10 12:56

Darování domu

Má někdo zkušenosti s darováním domu přes darovací smlouvu s tím, že musí vyplatit ještě nějaké osoby?
Pokud ano, tak mi prosím napište a já se Vás na pár věciček zeptám.
Děkuji!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15406
22.2.10 13:08

villo - klidně se ptej přes SZ :wink: mám zkušenosti jak s darováním s vyplacením, tak s darováním bez vyplacení :wink: snad ti pomůžu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
22.2.10 14:54

Ahojky taky nějakou zkušenost mám takže klidně se ptej přes SZ :-) Darování u mě proběhlo i s vyplacením ale až po prodeji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
5.1.16 13:12

majetkové vyrovnání

Ahoj, mám menší dotaz. Při majetkovém vyrovnání po rozvodu, převzal po vzájemné dohodě manžel u notářky požadovanou sumu a dohoda byla, že polovina domu se hned převede na dceru. Zatím to vše ještě leží nevyřízené na katastru, jen přišlo, že je na tom plomba. Manžel je už tři měsíce odstěhovaný, ale dojde si podnapilý do domu kdy chce..Argumentuje tím, že tam má pořád trvalé bydliště a pokud to není vyřízené, že všechno může odvolat.Je pravda, že to může jen tak lehce rušit a jak by to bylo s vrácením několika set tisís, které jako vyrovnání dostal. Musela jsem si na ně vzít půjčku i s úroky a není mě jasné, jestli v případě vrácení peněz jak vyhrožuje, mě bude muset vrátit peníze i s úrokama, které já bych musela určitě bance vrátit i s vypůjčenýma penězma. Musím čekat s výměnou zámku a odhlášením bydliště až budu mít zápis z katastru, nebo převzetím peněz při vyrovnání nemá už právo do domu vstupovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1114
5.1.16 19:41

@anezd dělá vlny, nic jen tak lehce zrušit nemůže, na nic nečekej a v klidu ho vyhoď, výměna zámků měla být ta první věc, kterou jsi měla udělat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
6.1.16 06:46

Moc děkuji za radu, on měl divné podmínky, vyplatit půl domu a hned přepsat tu vyplacenou půlku na dceru. Já jsem na všechno přistoupila, jen aby už byl pryč a on se teď ohání tím, že dceři půlku daroval a proto dar může vzít zpět, pokud ho někdo vyhodí, tak prý to bude porušení dobrých mravů a na to se vztahuje zákon o vrácení daru. Nemůže pochopit, že byl vyplacen a teprve já jsem půl domu darovala. Proto to na katastru tak dlouho trvá, prý to musí napřed převést na mě a potom na dceru. Uvidím s čím zase dojde, ale jak jsem si myslela, že bude pokoj, tak opět mám nervy a nespím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama