Darovat embrya po rozvodu?

Anonymní
29.4.17 12:49

Darovat embrya po rozvodu?

Nevyšlo nám to spolu. Podle dosavadních výsledků jsem já zcela vpořádku… věk mě taky přímo netlačí.. proto chci zamražená embrya (s darovanými spermiemi) darovat. Ex akorát hází ramena, jako že ho to nezajímá, ale darování teda podepíše. Já jen prostě chci znát názor, zda byste tuto situaci řešili třeba taky tak. Je to dost debilní rozhodování :(
zda byste za takovou blbou situací taky raději udělali čáru hned na začátku. Zda byste si řekli, že 2× do stejné řeky určitě nevstoupíte a problém s plodností partnera už určitě řešit nebudete, nebo ne tak komplikovaný. A stejně bych vždycky později potřebovala podpis ex, tak mi přijde, radši ať je to odbyté teď v začátku. (jako představa že chci s někým novým mimi, nejde to a tak musím jít nejdřív za ex pro podpis… :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1094
29.4.17 12:56

Ja bych asi je asi nechala i za cenu nutnosti podpisu ex. Pokud tedy mohou být zmrazené několik let. Nikdy nevíš.
Jinak bych embrya nechala zničit. Vadilo by mi, že někde pobíhá „mé“ dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 12:59

Darovat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
29.4.17 13:03

Před pár lety jsem darovala vajíčka a nevnimam to tak, že někde běhá „moje“ dítě, ale darovat embrya bych nemohla, protože to už bych tak vnímala. Tohle je můj osobní subjektivní pocit, který není založený na jakékoli logice… Myslím, že si musíš sednout a vymyslet sama pro sebe, kde je tvoje hranice, která je ti vlastni a se kterou jsi schopna žít. Pokud je pro tebe darování embryí přijatelnější než třeba jejich likvidace, tak to udělej a neřeš, jak to má se sebou porovnane někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.17 13:05

@Helileli než likvidace určitě.
No já právě už jsem začala pracovat na darování, což byla pro mě naprsoto jasná volba. Ale jak jsem začala, tak se to ve mně začalo hrozně prát. Tak si ty myšlenky srovnávám i touhle cestou :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1094
29.4.17 13:09
@Anonymní píše:
No já právě už jsem začala pracovat na darování, což byla pro mě naprsoto jasná volba. Ale jak jsem začala, tak se to ve mně začalo hrozně prát. Tak si ty myšlenky srovnávám i touhle cestou :,(

A nelze si je nechat a pokud je nebudeš potřebovat, po několika letech už nebudou použitelná?

Chápu, že chceš udělat dobrý skutek, ale abys to pak psychicky neodnesla Ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
29.4.17 13:11
@Anonymní píše:
No já právě už jsem začala pracovat na darování, což byla pro mě naprsoto jasná volba. Ale jak jsem začala, tak se to ve mně začalo hrozně prát. Tak si ty myšlenky srovnávám i touhle cestou :,(

A nemůže ti na tohle ex třeba podepsat plnou moc, že bys je nechala ještě chvíli u ledu a pak se rozhodla, až budeš mít jasno? Aby ses netlačily do rozhodnutí kvůli tomu, že ex to teď podepíše a za nějakou dobu už třeba ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
29.4.17 13:16

Já si nejsem jistá, že embrya lze darovat. Dřív to šlo, ale mám pocit, že se změnila legislativa a teď už to nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
29.4.17 13:45
@Anonymní píše:
Nevyšlo nám to spolu. Podle dosavadních výsledků jsem já zcela vpořádku… věk mě taky přímo netlačí.. proto chci zamražená embrya (s darovanými spermiemi) darovat. Ex akorát hází ramena, jako že ho to nezajímá, ale darování teda podepíše. Já jen prostě chci znát názor, zda byste tuto situaci řešili třeba taky tak. Je to dost debilní rozhodování :(
zda byste za takovou blbou situací taky raději udělali čáru hned na začátku. Zda byste si řekli, že 2× do stejné řeky určitě nevstoupíte a problém s plodností partnera už určitě řešit nebudete, nebo ne tak komplikovaný. A stejně bych vždycky později potřebovala podpis ex, tak mi přijde, radši ať je to odbyté teď v začátku. (jako představa že chci s někým novým mimi, nejde to a tak musím jít nejdřív za ex pro podpis… :roll: )

já myslím, že embrya darovat nelze :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
29.4.17 13:47
@Martis83 píše:
Já si nejsem jistá, že embrya lze darovat. Dřív to šlo, ale mám pocit, že se změnila legislativa a teď už to nejde :nevim:

tak si to myslím dobře.

Ano, něco se změnilo a už to nejde, znám holky, co chtěly darovat nadbytečná embrya a nebylo to monžné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4216
29.4.17 14:09

Tak je možná rozhodnuto, jestli se embrya darovat stejně nesmí…
Ale já bych ani tak nedarovala a „schovala“ si je. Nikdy nevíš, co se může stát (nový přítel může být neplodný, ty můžeš přijít o vaječníky…) a mít své potenciální potomky v záloze, není k zahození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4840
29.4.17 14:11

@Nadavilero ale ona je v CAR zapsaná se současným partnerem a s těmito embryi, kdyby je chtěla vkládat, musel by dát souhlas tento partner :think: i když mají darované spermie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
29.4.17 15:15

Mam dojem, ze se jen zprisnila pravidla pro darce, takze si darci musi dodelat nejaka dalsi vysetreni, nez mohou darovat.
Embrya bych si nechala, letity pobyt v mrazu jim neuskodi a kdo vi, co bude jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.17 18:17

@Pudloslava já už to s IVF centrem začala řešit, a přesně tohle po mě chtějí, dodělat testy. Je pravda, že jsem se nevyptávala na podrobnosti, ale řekla jsem že chci darovat.
No, ještě o všem popřemýšlím. Není to snadné se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
19181
29.4.17 19:51
@Anonymní píše:
@Pudloslava já už to s IVF centrem začala řešit, a přesně tohle po mě chtějí, dodělat testy. Je pravda, že jsem se nevyptávala na podrobnosti, ale řekla jsem že chci darovat.
No, ještě o všem popřemýšlím. Není to snadné se rozhodnout.

Jaký testy?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama