Dárcovství vajíček Zlín

23.4.17 18:34

Dárcovství vajíček Zlín

Ahoj holky, strasne prosim, najde se nejaka, ktera byla darovat ve Zline? Jak to cele probihalo? Mam kamaradku, ktera nemuze mit deti a tady toto je jedina cesta jakou muze mit miminko a tak nejak jsem si rikala, ze do toho pujdu a rada nekomu pomuzu. Mam jit na prvni konzultaci za 14dni, proto prosim o info nekoho, kdo tam byl :) dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
23.4.17 19:09

Ahoj, jsi rozhodnutá? neodradíme tě od toho? protože je to sice smutné že kamarádka nemůže mít děti, ale mysli na sebe a na svoje zdraví… už existují studie které jasně prokazují že dárkyně se vystavují takové smršti hormonů, která pak způsobí rakoviny apod.
Stojí ti to za to? Nepřemýšlela třeba nad náhradní matkou?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.4.17 19:45

@Doe_Jane prosím Tě, netroll, jo :zed: :zed: :zed:
A nebo sem hoď link na tu studii. Žádná taková studie neexistuje. Dárkyně podstupují úplně stejnou stimulaci jako ostatní ženy, které jdou na IVF „pro sebe“. A neexistuje žádná studie, která by dokazovala, že z IVF dostanou rakovinu.
Morální hledisko je jiná věc, ale tam si to každý musí rozhodnout sám za sebe…, tak se to nesnaž zaobalovat do nějakých studií a rakovin.

• Nahlásit
  • Citovat
31413
23.4.17 19:48

Tak zrovna vidět běhat své polodítě u kamarádky doma…Ale pro kamarádku, co by člověk neudělal, že jo? Pokud jsi ale opravdová kámoška, udělej to pro ni úplně zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
23.4.17 19:50
@Anonymní píše:
@Doe_Jane prosím Tě, netroll, jo :zed: :zed: :zed:
A nebo sem hoď link na tu studii. Žádná taková studie neexistuje. Dárkyně podstupují úplně stejnou stimulaci jako ostatní ženy, které jdou na IVF „pro sebe“. A neexistuje žádná studie, která by dokazovala, že z IVF dostanou rakovinu.
Morální hledisko je jiná věc, ale tam si to každý musí rozhodnout sám za sebe…, tak se to nesnaž zaobalovat do nějakých studií a rakovin.

nevím @admin proč by taková hrdinka měla být anonymní :) nebudu ti to hledat najdi si to sama, padlo to tady několikrát

• Nahlásit
  • Citovat
1999
23.4.17 19:57

@mitajka chtěla jsem do toho jít s kamarádkou. Ona šla, já nakonec ne, nepodpořil mě přítel. Ale jinak ona to cele absolvovala, přímí ve Zline. Co so pamatuji tak jen poslední dva tři dny před odběrem ji bolelo břicho jinak to proběhlo cele v klidu. Rikala ze by do toho klidně šla znovu, já nás tím váhám pořad.. Pokud ale chces darovat přímo svá vajíčka kamarádce tak se obavám ze takhle to nepůjde, cely ten proces je anonymní a taky musíte mít stejnou krevní skupinu atd.. ale možná se mýlím a je to teď jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
23.4.17 20:23

@Emisis myslím, že máš pravdu v tom, že to je anonymní a nelze darovat kamarádce… no je to dobře, nikdy neví co je pak potká v životě a jak se kdo zachová… už tak se s lidskou buňkou kšeftuje víc než je zdrávo

• Nahlásit
  • Citovat
23.4.17 21:29

Nee, ja to nechci vylozene pro ni. Darkyne jsou anonymni. Spis me tak nejak tato jeji situace privedla na tuto myslenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
23.4.17 21:38

No, onkologové se na ty stimulace tak úplně netváří…hormonální stimulace při "darování " jsou již uznaným rizikem, které zvyšuje rizika nádorů prsu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2528
23.4.17 21:44

Lékaři nicméně upozorňují, že hormonální léčba, kterou ženy musí podstoupit, zdaleka není bez rizika. Někteří poukazují na fakt, že právě umělé oplodnění může mít jistou souvislost s nárůstem případů rakoviny prsu. Situace se zhoršuje hlavně ve vyšším věku žen, kdy výskyt rakoviny prsu stoupá tak jako tak - a navíc v kombinaci s enormní dávkou umělých hormonů. Ženy, které hormonální stimulaci prodělaly, by tak měly být opatrné a nepodcenit prevenci.

Podle primářky onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Motole Jany Prausové při hormonální stimulaci dochází nejen k vyplavení většího počtu vajíček, ale stimulovány jsou i nádorové buňky, které mají hormonální receptory. „Podnítí je to k většímu růstu, a proto může rakovina vzniknout. Takže bohužel ano, tam taková příčinná souvislost může být, zvlášť pokud se to dělá opakovaně,“ dodala.

„Máme určitý počet mladý žen, které toto prodělaly, a bohužel u nich k rozvoji té choroby došlo,“ upozornila Prausová.

:nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15493
24.4.17 22:35
@Burj Chalifa píše:
Tak zrovna vidět běhat své polodítě u kamarádky doma…Ale pro kamarádku, co by člověk neudělal, že jo? Pokud jsi ale opravdová kámoška, udělej to pro ni úplně zadarmo.

Ale její kamarádka nedostane přímo její vajíčko, jen ji posune v pořadníku. „Dárcovství“ je přísně anonymní.
Tím neobhajuji dárcovství, právě naopak, jsem zásadně proti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15493
17.3.18 11:07
@Sandrusice píše:
Proč jsi proti darování vajiček?
  • morální hledisko, někde bude žít bilogicky moje dítě, které já nikdy nepoznám(možná jo, věda jde kupředu a ono si mě ve stáří třeba najde), brr, to je strašná představa, nebudu vědět, jak se má
  • nikdy bych svému dítěti neudělala to, že bude žít někde u cizích

To jsou hlavní důvody, po tom je to, že to člověku ro.ze.se.re zdraví, ty hormony jsou nebezpečné, nastává předčasný přechod, v krajním případě neplodnost, ovariální selhání.
Prostě ne, ani zdarma, ani za několik milionů bych to pro nikoho neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15493
29.4.18 20:23
@Martinela1982 píše:
V mém okolí je hodně mladých párů co chtějí dítě a nemužou ho mít. Proto mě to přivedlo k myšlence, darovat vajíčka. Je to anonymní, třeba to někomu opravdu pomůže k vlastnímu dítěti.

Ve Tvém věku, pokud si ročník 1982 Tě už nevezmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.18 21:53

Že někdo nechce darovat vajíčka chápu, každá žena na to má svůj názor. Osobně jsem nebyla, jsem starší dáma, aby kdybych mohla, jedu hned.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.18 21:54

Kdo chce darovat ať daruje, kdo nechce ať nejde….

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama