Chci darovat obnošené oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 23:18
Darovat obnošené oblečení

Dobrý den, ráda bych někomu darovala obnošené oblečení po dětech (1-8 let). Nemám moc času to všechno fotit a dávat inzeráty a navíc některé oblečení nebo boty nejsou nejnovější. Nechce se mi to dávat do kontejneru, kdy nevím, kam se to vlastně dostává a taky bych ráda pomohla někomu, kdo by to ještě užil třeba i jen na hřiště. Občas tady čtu, jak někdo má kamarádku, která se o děti nestará a ve škole se jim smějí za vytahané oblečení, tak pokud má někdo nějaký typ, jak na to, prosím poraďte. Do kojeneckých ústavů a dětských domovů to dává asi spousta lidí a taky asi není jednoduchý získat adresu, kam to poslat a mít jistotu, že to nepošlu jen někomu mazanému. Děkuju.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 26.04.19 23:35

Upřímně, myslela bych si, že odnést to do nějakého azyláku bude jistější, že se to dostane do rukou někomu potřebnému, tady jsou takové mraky uživatelů, že bych si tipla, že se ti spíš ozve jen někdo vychytralý. :think:

Já nosím do azyláku pro matky s dětmi šampony a sprchové gely a mýdla a podobné záležitosti, kterými nás obdarovávají naše tetičky a babičky a nepoužíváme to, dávám to do rukou tamních sociálních pracovnic a jsou pokaždé moc rády. Tak možná by užili i to oblečení, můžeš zkusit do některého napsat.

Teruska5
Povídálka 14 příspěvků 26.04.19 23:39

Skvělý typ, i ten nápad odnést tam nepotřebnou kosmetiku. Děkuju.

Alisiae
Povídálka 36 příspěvků 27.04.19 04:33

Ahoj, ja nabizim veci lidem na webu hearth.net
Jsou tam i ruzne organizace, chudi lide nebo i bezdomovci :hug:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 27.04.19 06:23
@klamonožka píše:
Upřímně, myslela bych si, že odnést to do nějakého azyláku bude jistější, že se to dostane do rukou někomu potřebnému, tady jsou takové mraky uživatelů, že bych si tipla, že se ti spíš ozve jen někdo vychytralý. :think:Já nosím do azyláku pro matky s dětmi šampony a sprchové gely a mýdla a podobné záležitosti, kterými nás obdarovávají naše tetičky a babičky a nepoužíváme to, dávám to do rukou tamních sociálních pracovnic a jsou pokaždé moc rády. Tak možná by užili i to oblečení, můžeš zkusit do některého napsat.

přesně tak, nosím do azyláku a jsou neskutečně vděční i za onošené kusy, které by z kontejneru šly už nejspíš jen na hadry.

kojeňáky toho mají hodně a vybírají si, dětské domovy…co jsem slyšela, děti žijí v materiálním luxusu, tam je spíš lepší brát si některá děcka na víkendy domů.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 27.04.19 06:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych někomu darovala obnošené oblečení po dětech (1-8 let). Nemám moc času to všechno fotit a dávat inzeráty a navíc některé oblečení nebo boty nejsou nejnovější. Nechce se mi to dávat do kontejneru, kdy nevím, kam se to vlastně dostává a taky bych ráda pomohla někomu, kdo by to ještě užil třeba i jen na hřiště. Občas tady čtu, jak někdo má kamarádku, která se o děti nestará a ve škole se jim smějí za vytahané oblečení, tak pokud má někdo nějaký typ, jak na to, prosím poraďte. Do kojeneckých ústavů a dětských domovů to dává asi spousta lidí a taky asi není jednoduchý získat adresu, kam to poslat a mít jistotu, že to nepošlu jen někomu mazanému. Děkuju.

Jestli máš Fcb, jdi na stranky Darujeme věci pěstounům. Jsou to ověření pěstouni a berou si věci třeba za poštovné. Nebo jde osobně předat. Sama jsem to už víckrát udělala.

Jana206
Nadpozemská drbna 27548 příspěvků 27.04.19 07:51
@Pudloslava píše:
přesně tak, nosím do azyláku a jsou neskutečně vděční i za onošené kusy, které by z kontejneru šly už nejspíš jen na hadry.kojeňáky toho mají hodně a vybírají si, dětské domovy…co jsem slyšela, děti žijí v materiálním luxusu, tam je spíš lepší brát si některá děcka na víkendy domů.
:mrgreen: Hostitelská péče, ale je to forma náhradní rodinné péče a není lehké ji získat. Je to institut a rodina prochází podobným procesem, jako když žádá o pěstounskou péči. Není to jen o tom mít dobré srdce a chtít si vzít dítě na víkend domů. Rodina musí splnit určité podmínky co se týče bytových prostor, finančního zabezpečení, ale taky počtu dětí v rodině a věkovému rozložení, protože víkendový pobyt dítěte chod rodiny narušuje. Každý z té rodiny musí mít osobnostní předpoklady pro to, hostitelskou péči vykonávat. Navíc takto přicházejí na hostitelskou péči už starší děti, které nejsou v hodné do PP a které pochopí, že se prostě musí vrátit a na tu rodinu se nenafixují. Obecně se doporučuje 8 až 10 let jako nejnižší věková hranice dítěte.
Většinou hostitelskou péči vykonávají starší manželé s už odrostlejšími dětmi.

Vůbec by mě nenapadlo se o tom zmiňovat v diskuzi, kde chce někdo darovat pár obnošených hadrů :mrgreen:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 27.04.19 07:57

Na fcb jsou ruzne skupinky podle mista- my tu v okoli mame “pomoc maminkam v nouzi” a “sklad pro prechodne pestouny”- tam to bude nejidealnejsi ;)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 27.04.19 08:17
@Jana206 píše: :mrgreen: Hostitelská péče, ale je to forma náhradní rodinné péče a není lehké ji získat. Je to institut a rodina prochází podobným procesem, jako když žádá o pěstounskou péči. Není to jen o tom mít dobré srdce a chtít si vzít dítě na víkend domů. Rodina musí splnit určité podmínky co se týče bytových prostor, finančního zabezpečení, ale taky počtu dětí v rodině a věkovému rozložení, protože víkendový pobyt dítěte chod rodiny narušuje. Každý z té rodiny musí mít osobnostní předpoklady pro to, hostitelskou péči vykonávat. Navíc takto přicházejí na hostitelskou péči už starší děti, které nejsou v hodné do PP a které pochopí, že se prostě musí vrátit a na tu rodinu se nenafixují. Obecně se doporučuje 8 až 10 let jako nejnižší věková hranice dítěte.
Většinou hostitelskou péči vykonávají starší manželé s už odrostlejšími dětmi.Vůbec by mě nenapadlo se o tom zmiňovat v diskuzi, kde chce někdo darovat pár obnošených hadrů :mrgreen:

vůbec by mě nenapadlo, že to někdo bude tak rozvádět, to byla jen poznámka na okraj

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15216 příspěvků 27.04.19 08:26

Dávám do doma pro opuštěné matky s dětmi taky jsou vždy moc vděčný

EvuIa
Závislačka 2737 příspěvků 27.04.19 10:07

Neznate nekdo takovy domov kam bych mohla darovat veci pro matky s detmi v brne?

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15216 příspěvků 27.04.19 10:29

@EvuIa zkus googl a zavolej si tam

EvuIa
Závislačka 2737 příspěvků 27.04.19 10:46

@ka2ka :palec: koukala jsem ale spis jestli nekdo nema nejaky tip uz overeny :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15216 příspěvků 27.04.19 10:49

@EvuIa tak to nemám dávám do jiného města, ale jsou fakt strašně ochotný a pořád děkují až je mi to trapný

Teruska5
Povídálka 14 příspěvků 27.04.19 10:58

Díky i za tohle info. Sama bych to asi nedohledávala, ale jako informace mi to přijde zajímavý a zase jsem o něco chytřejší :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama