Petice: Vraťme život do krajiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
osvc
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 23.04.19 14:05
Petice: Vraťme život do krajiny

Snad nebude vadit, že to sem dávám, ale letošní rok začal opět suchem bez srážek, venku lítá minimum hmyzu, ptáci taky ubývají a možná je už pozdě s tím něco dělat, ale někde se začít musí ;) Pokud máte zájem, není vám příroda lhostejná a chcete zachovat krajinu pro svoje děti, připojte svůj podpis, moc díky ;)
 https://birdlife.cz/…-za-krajinu/

Reakce:
Meily
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 23.04.19 14:10

A co pro to udelat, jen petice zlepseme prirodu? Spis nejaky napad, jak tu prirodu podporit. ;)

osvc
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 23.04.19 14:14
@Meily píše:
A co pro to udelat, jen petice zlepseme prirodu? Spis nejaky napad, jak tu prirodu podporit. ;)

Jen o petici to samozřejmě není, ale pokud se nezačne něco dělat ve velkém, v malém se toho moc nezmůže ;) Jsem členem jednoho spolku, snažím se dělat maximum, ale např. studnu máme pořád tzv. otrávenou, protože nad námi je obrovský lán řepky, která se neustále stříká a s tím už bez pomoci někoho výš neudělám nic :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 23.04.19 15:11
@Meily píše:
A co pro to udelat, jen petice zlepseme prirodu? Spis nejaky napad, jak tu prirodu podporit. ;)

petice vyjadruje vuli lidi. Tezko ja neco udelam se spalovanim tun uhli v elektrarnach. Ucinne zmeny musi opravdu prijit shora, neda se cekat, ze si bezny volic ANO dobrovolne utahne opasek, prestane jezdit autem a nakupovat levnou elektroniku v cine, kdyz na to ma. Je treba udelat takova systemova opatreni, aby ekologicke chovani bylo pro lidi vyhodne, neekologicky holt zustane vysadou bohatych.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 15:12

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 23.04.19 15:12

A podepsano, samozrejme.

Uživatel je onlinemodravlocka
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 23.04.19 15:24

@osvc Víš, že internetové petice jsou bohužel neoficiální, nemají žádnou váhu a na „vyšších“ místech se vám s ní jen vysmejou? Ale i tak jsem ji podepsala. Jinak mě tento stav už nekolikatym rokem drasa srdce. Všichni ví, že je problém s erozi půdy a se suchem, ale at se člověk podívá kamkoliv, vidí obrovské lány kukuřice a řepky. Prostě po nás potopa. A vcelku mě dojimaji vytezene lesy (většinou kvůli kůrovci), které se obsazují, jak jinak, opět převážně smrky. Člověk by fakt brečel z toho, co tu po nás zůstane našim dětem.

osvc
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 23.04.19 20:26

@modravlocka Bohužel to vím, ale jak sama píšeš, taky mě drtí, jak se chováme k naší krajině a jak to tu vypadá, ale už nevím, co dělat víc :nevim: Řekla jsem si, že vyplnění a podepsání nestojí nic, rozšíření sem taky ne a těch pár minut mého času mě nevytrhne ;) Máme na zahradě několik tůni, kam se stahují čolci, žáby, vážky a další hmyzáci, ale loni mi bylo do breku, když se z horního pole splavila čerstvě postříkaná řepka a nám potom všude plavaly mrtvolky mladých čolků a žabek :,(

osvc
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 23.04.19 20:28
@Pudloslava píše:
petice vyjadruje vuli lidi. Tezko ja neco udelam se spalovanim tun uhli v elektrarnach. Ucinne zmeny musi opravdu prijit shora, neda se cekat, ze si bezny volic ANO dobrovolne utahne opasek, prestane jezdit autem a nakupovat levnou elektroniku v cine, kdyz na to ma. Je treba udelat takova systemova opatreni, aby ekologicke chovani bylo pro lidi vyhodne, neekologicky holt zustane vysadou bohatych.Příspěvek upraven 23.04.19 v 15:12

Ano přesně tak, díky za tenhle příspěvek :palec:

Váš příspěvek
Reklama