Oblečení pro uprchlíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 17:10
Oblečení pro uprchlíky

Minulý týden jsem pomáhala mámě s jarním úklidem a ve svém starém pokoji jsem našla tašku plnou věcí, kterou jsem nosila na základní škole. Jsou to věci neopotřebované, které by ještě někdo mohl nosit. Většina z nich je holčičích, zbytek by mohl být i pro kluky. Je mi to líto vyhodit, protože vím, že to nebylo zadarmo, ale chtěla bych to někomu věnovat. Napadlo mě, že bych mohla ty věci poslat jako materiální pomoc pro děti uprchlíků nebo do zahraničí jiné organizaci, která pomáhá dětem v nouzi, ale ne do Česka. Pokud máte podobnou zkušenost s pomocí, tak můžete přispět pod diskuzí klidně i anonymně. Jde mi o to, že ve světě jsou miliony dětí, které jsou na tom mnohem hůř než u nás a nějaké to pěkné dětské oblečení by jim určitě udělalo velkou radost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5889 příspěvků 25.03.19 17:19

Myslíš že tady by žádné dítě radost nemělo? :think: Tak si najdi nějakou organizaci a oslov je, pochybuju ale že budou chtít oblečení, většinou chtějí peníze :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 23165 příspěvků 25.03.19 17:24
@Anonymní píše:
Minulý týden jsem pomáhala mámě s jarním úklidem a ve svém starém pokoji jsem našla tašku plnou věcí, kterou jsem nosila na základní škole. Jsou to věci neopotřebované, které by ještě někdo mohl nosit. Většina z nich je holčičích, zbytek by mohl být i pro kluky. Je mi to líto vyhodit, protože vím, že to nebylo zadarmo, ale chtěla bych to někomu věnovat. Napadlo mě, že bych mohla ty věci poslat jako materiální pomoc pro děti uprchlíků nebo do zahraničí jiné organizaci, která pomáhá dětem v nouzi, ale ne do Česka. Pokud máte podobnou zkušenost s pomocí, tak můžete přispět pod diskuzí klidně i anonymně. Jde mi o to, že ve světě jsou miliony dětí, které jsou na tom mnohem hůř než u nás a nějaké to pěkné dětské oblečení by jim určitě udělalo velkou radost.

Hoď to do kontejneru na textil…
Hadrů je všude bambilion, nikdo o ně zájem nemá. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 17:24
@arinecka píše:
Myslíš že tady by žádné dítě radost nemělo? :think: Tak si najdi nějakou organizaci a oslov je, pochybuju ale že budou chtít oblečení, většinou chtějí peníze :nevim:

Mělo, ale já bych to přeci raději poslala do zahraničí. Jde mi primárně o to, že náš stát má velmi dobrou sociální pomoc, která nedovolí, aby některé z dětí skončilo na ulici. Ve velké části světa ovšem něco takového neexistuje a na ulici končí i velmi malé děti. Podobné státy jsou potom odkázány na zahraniční organizace, které organizují dobročinné sbírky.

Markéta N.V.
Kecalka 475 příspěvků 25.03.19 17:24

Ja bych taky hledala u nas.. Detskych domovu je spousta nebo na cerveny kriz.

ka2ka
Extra třída :D 14596 příspěvků 25.03.19 17:25
@Anonymní píše:
Mělo, ale já bych to přeci raději poslala do zahraničí. Jde mi primárně o to, že náš stát má velmi dobrou sociální pomoc, která nedovolí, aby některé z dětí skončilo na ulici. Ve velké části světa ovšem něco takového neexistuje a na ulici končí i velmi malé děti. Podobné státy jsou potom odkázány na zahraniční organizace, které organizují dobročinné sbírky.

hmm a ty si fakt myslíš že se to k těm dětem dostane? jedině jim to dovez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 17:25
@arinecka píše:
Myslíš že tady by žádné dítě radost nemělo? :think: Tak si najdi nějakou organizaci a oslov je, pochybuju ale že budou chtít oblečení, většinou chtějí peníze :nevim:

Podívej se třeba na tenhle dokument o malých ruských bezdomovcích. U nás by se tohle stát nemohlo: https://www.youtube.com/watch?…

Bábrdl
Generální žvanilka 23165 příspěvků 25.03.19 17:26
@Markéta N.V. píše:
Ja bych taky hledala u nas.. Detskych domovu je spousta nebo na cerveny kriz.

Dětské domovy použité oblečení nechtějí a nepotřebují. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 23165 příspěvků 25.03.19 17:27
@Anonymní píše:
Podívej se třeba na tenhle dokument o malých ruských bezdomovcích. U nás by se tohle stát nemohlo: https://www.youtube.com/watch?…

Na tom je nejkomplikovanější ta logistika, proclení atd.
Podle mě to nikdo nedělá. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 17:28

Nerada bych, aby se to zvrtlo v nějakou flame war, jen mě zajímalo, jestli některá z vás má podobnou zkušenost a jakou organizaci jste si vybraly.

arinecka
Kelišová 5889 příspěvků 25.03.19 17:31
@Anonymní píše:

Jenže ty děti, co žijí na ulici ve velké většině nikoho nezajímají, myslíš že se někdo bude angažovat a ty věci jim tam dopraví a předá? Náš stát má sice dobrou sociální pomoc ale i tak je dost dětí, které sice nežijí na ulici ale taky toho moc nemají. Buď to dej někomu tady u nás, nebo to hodˇdo kontejneru na oblečení, tam by to stejně skončilo :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 23165 příspěvků 25.03.19 17:31
@Anonymní píše:
Nerada bych, aby se to zvrtlo v nějakou flame war, jen mě zajímalo, jestli některá z vás má podobnou zkušenost a jakou organizaci jste si vybraly.

Mám zkušenost. Znám charity, které vozí na Ukrajinu na Vánoce balíčky pro dětské domovy a chudé. Na ten jeden výjezd se připravují rok a i tak jsou s tím problémy. Proto pochybuju, že by někdo vozil staré oblečení.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 25.03.19 17:32

Najdi si někoho, kdo jede cestovat třeba po Kubě a měl by volné místo (to je vždy problém). Tam byli za oblečení štastní. Mrzelo nás, že jsme si toho nevzali víc, ale museli jsme v něčem přijet domů. A za boty by ti utrhali ruce.
Na FB je skupina Cestování, spolujízda, seznamka, tak nějak.

Bábrdl
Generální žvanilka 23165 příspěvků 25.03.19 17:34

Ano, to je pravda. Nebo Podkarpatská Rus. Tam taky lidi vozí, ale na vlastní pěst.

To samé Indie. Ale spíš to funguje tak, že tam ve slumu necháš, co máš a nepotřebuješ a dom letíš buď s indickými hadry nebo poloprázdným kufrem. těžko tam někdo poveze balík starého oblečení.

cell
Echt Kelišová 8172 příspěvků 25.03.19 17:38

@jenny.fields : zažila jsem toto v jižní Africe. Ve slumech brali vše - nechala jsem tam skoro všechno svoje oblečení a doteď na to vzpomínám, že jsem se styděla, protože chtěli i použité spodní prádlo, boty, které jsem chtěla vyhodit …

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama