Dát výpověď během těhotenství?

Anonymní
15.10.19 17:26

Dát výpověď během těhotenství?

Ahoj, mám poněkud zvláštní dotaz. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Jsem po mateřské třetím rokem zpět v práci, ve velmi malé firmě. Nyní jsem těhotná. Bojím se to oznámit, že opět zradím firmu, které mám být v podstatě vděčná a že se mnou mají jen papírování…a tak mě napadlo, že při oznámení těhotenství nabídnu, ať mi klidně dají výpověď, ať se mnou nemají starosti…( Po první materske mi bylo mírně vyčteno, že i během mé nepřítomnosti každý rok za mě něco odváděli atd.) Co by to pro mě znamenalo? Vystacíme si s rodicakem, je mi jasné že bych přišla o mateřskou. Byl by v tom i nějaký další problém? Díky
PS. Těhotenstvi je chtěné, jediny strach je z práce…ach jo…
Prosím anonym, nikdo ještě neví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

738
15.10.19 17:31

Jako proč by si to dělala? To není pravda, že za tebe každý rok něco odvádí. A ze vyplni par papiru, je strašně namáhavá prace. A jako těhotné ti výpověď dát nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1991
15.10.19 17:31

Zvysoka bych se vykaslal na nejakou vypoved. Stejne budou resit to samy i kdyz date vypoved nebo pujdete na dalsi materskou/rodicak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
15.10.19 17:32

A proč bys to dělala? Co ty z toho budeš mít? Nic, vůbec… Firma si musí umět poradit. Prostě oznam těhotenství.. a až přijde čas, tak jdi na mateřskou.. nikdy nevíš co bude za tři roky, třeba pak budeš za to, že se máš kam vrátit šťastná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13327
15.10.19 17:32

Neblbni! Vždyť těhotenství nemusí vyjít, taky je to jen zaměstnavatel! Odvádí každý zaměstnavatel, stejně ti asi po rodicaku jako zruší místo, aby ses neměla kam vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
15.10.19 17:33

Proboha, nebuď hloupá. Žádnou výpověď nedavej. Firma, která zaměstnává ženy s tím přeci musí počítat, že budou mít děti. Přeci za to nebudeš trestána 8o nabídni jim třeba homeoffice na nějaký zkrácený úvazek, jestli to jde a mají zájem. Jinak ostatní lidi přeci neřeš :think: :* :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.19 17:37

Jejda, děkuji za podporu. Cítím se trapně, za to že zas opouštím loď…moje rodina je vždy na prvním místě, jen jsem si říkala, že to ulehcim i jim, jakoby nebýt na obtíž. Aby si nemysleli, že je vždy jen využiji abych měla mateřskou, asi jsem tím chtěla dát najevo že mi o peníze nejde, jen o to, mít prostě děti na prvním místě…
Je to práce ve zdravotnictví a nejde dělat z domu.
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
13484
15.10.19 17:38

Neblbni. To je snad jejich práce vyplňovat papíry ne? Mysli na svoje děti, že je tím připravíš o peníze z mateřské. V takovém případě bych na zaměstnavatele ohled nebrala. A i když dáš výpověď, ono ti budou muset vyplňovat papíry na mateřskou, takže tomu se stejně nevyhnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2021
15.10.19 17:39

Kdyby to byl pro ně takový problém, nenajmou mladou ženu. Jestli je máš tak ráda, určitě pro ně pracuješ poctivě a vyplatíš se jim.

A náklady navíc mají, ne že ne, za dobu mateřské ti vznikne nárok na dovolenou, ale to je vydaj kolem 20.000, tipuju. Pak nějaké papírování. Nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.10.19 17:40

A prý byly nějaké trable s mou zdravotní pojistovnou během RD. Prý každoroční kontroly…? Je to možné? Nevím, účetnictví nerozumím a právě ani nevím, co může zaměstnavatel odvádět pojišťovně behem RD.

• Nahlásit
  • Citovat
15.10.19 17:44

To by mě zajímalo, co konkrétně za Tebe v první firmě každý rok odvádělo :think: Jinak výpověď nedávej, nebuď hloupá, přišla bys o mateřskou, na kterou máš nárok. Spíš jim nabidni jak je zmiňované výše - nějakou výpomoc během MD/RD, pokud je to reálné. Jinak každý zaměstnavatel, který zaměstná ženu v plodném věku musí počítat s tím, že může otěhotnět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
15.10.19 18:44

Taktéž nechápu co že by za tebe měli odvádět. Mateřskou ti zaměstnavatel stejně neplatí, takže pro ně jsou to jen papíry. To aby každá zenska co jednou plánuje rodinu pro jistotu vůbec nechodila do práce, aby náhodou nenastoupila a do pár měsíců otěhotněla… :roll: jinak pokud s tím zaměstnavatel má problém, respektive nějaký kecy, vypovídá to jen o tom, že je to ignorant a má línou učetní nebo nevím co si o tom myslet. Já nastoupila do práce a otěhotněla cca 5dni po nástupu, všichni to brali úplně v pohodě. Ano musí ti držet místo, to je pravda, s dnešní nezaměstnaností asi budou mít problém najít náhradu, ale to je život. Stejne tak jako je pak nezajímá, kdo ti bude vyzvedávat dítě ze skolky když musíš makat do 5ti.

Příspěvek upraven 15.10.19 v 19:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
15.10.19 18:46

Souhlasím s všeobecným názorem, výpověď nedávat! Na jednu stranu chápu loajalitu zaměstnance, na stranu druhou jsi žena, máš dělohu a zaměstnavatel musí počítat s tím, že se budeš množit ;). Stát a naše právní předpisy Tě v tomto ohledu chrání, takže bych té ochrany využila, mateřská je velmi fajn finanční přilepšení i pro ty, co jsou na tom ekonomicky dobře, plus budeš se mít kam vrátit. A pokud bys pak chtěla odcházet či hledat jiné zaměstnání, tak práce se vždycky líp hledá, když člověk zaměstnání má :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
15.10.19 18:50

Vubec se nenech rozhodit a zadnou vypoved nedavej. Me „bylo doporuceno“ od zamestnavatele at si jdu na neschopenku, ze pro me nemaji lehkou praci…ja teda sla, ale ne kvuli tomu ze oni chteli, ale ze dr chtela a ka taky chtela byt doma. A pak jsem zjistila, ze se mnou chteli jen vy*ebat. Ted me zase prudi s nastupem na MD, aby me mohli pry vyradit ze stavu na dilne, tak pardon uz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.19 22:08

Vůbec to nedělej. Mě chtěli z práce vylifrovat na nemocenskou aby mi nemuseli shánět náhradní práci. Pak mi nechtěli potvrdit papír o dorovnaní příspěvku v těhotenství ze neví co stim ze to nikdy neviděli, ještě ze sem se nedala jinak bych přišla o cca 22 tisíc. Stejně ty pujdes na mateřskou nebo rodičovskou a od koho ti chodí peníze od socialky tak ať nedelaj. Vůbec bych se nevzrušovala navíc bys přišla o mateřskou což oproti rodičáku je dost peněz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama