Dát výpověď nebo bojovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 20:06
Dát výpověď nebo bojovat?

Ahoj, chci se zeptat, co byste dělaly na mém místě. Jsem bezradná a naprosto rozčarovaná. Omlouvám se za sloh.
Nastíním situaci: Od září pracuji jako učitelka na nové velmi malé škole rod. typu. Předtím několik let jinde, naopak na škole velké. S ředitelkou osobní problém nemám, kolegyně neřeším, nejsme jedna krevní skupina, ale nemám problém. Nejsem konfliktní osoba. Ve škole panuje bohužel velmi liberární styl výuky a vůbec vztah k žákům (dle mě až příliš kamarádský, děti si mohou hodně dovolt a je jim to tolerováno), a to se také stalo kamenem úrazu. Dostala jsem na některé předměty 5. třídu. Je to asi 10 dětí, jedná se o malotřídku. Zapsala jsem se spíše jako přísná, zkrátka, děti si mne neoblíbily. (Jedná se o tuto třídu s ostatními nemám problém). Bohužel začaly z úst žáků kolovat zvláštní věci, které o mě vyprávěli před tř. uč. a před ředitelkou. První poslíček byl, že jsem dětem údajně řekla ať doslova “drží hu**bu”. Toto jsem nikdy nepoužila. Řešila jsem to, ale zametlo se to s tím, že je to slovo proti slovu, jejich třídní defacto věřila jim. Na mé straně vyloženě nikdo nebyl. Teď to vyeskalovalo, když měla ředitelka hovor s třídou. Řekli ji o mě následující věci: jsem prý nevychvovaná, používám hrubé vulgarismy(nebudu sem psát), dávám si nohy na stůl, nevšímám si jich a v hodině si hraju na mobilu. Nic z toho přirozeně není pravda, tel. v hodině používám jen jako časomíru. Nohy na stůl si nedávám ani doma, natož ve třídě. No, jednoduše, účelové výmysly. Řed. mi toto všechno vyjmenovala a řekla, ať si to s nimi vyřeším, promluvím. Že netvrdí, že lžu, ale, že jim v zásadě věří. V ten samý den opět jejich třídní triumfálním stylem řekla, že si na mě děti stěžovaly. Když jsem se jí ptala, jestli jim věři, pokrčila jen rameny. Myslím, že mě od začátku nemusí, ale je to jen subjektivní pocit. Byla jsem v šoku. No, řekla jsem, že rozhodně chci, aby u té diskuze byla ředitelka a že jde o moji pověst, že chci, aby chodila do hodin na hospitace a že se tam teď pomalu bojím jít, protože si mohou vymyslet cokoliv a někdo, konkrétně vedení školy, jim bude naslouchat. Končí zde legrace, když řekly, že si dávám nohy na stůl, taky mohou příště říct, že je obtěžuji. Ona souhlasila, v podstatě smířlivá. Mně se toto za celou moji kariéru (10 let) nestalo. Nechápu to a jsem jako omámena. Pokud toto vyprávějí i rodičům doma? Co to je za děti? Bohužel se jedná o vesnici, kde se všichni - děti, učitelé, znají, já nejsem místní. Já teď ale sedím doma a kladu si otázku, zda mám toto za potřebí. Za poslední měsíc-dva pociťuji hrozné psych. vypětí, zvažovala jsem už i psychiatrickou pomoc, protože ty děti na té škole jsou opravdu hodně nevychované (z mého subjektivního pohledu). Jsem z toho na nervy, neustále je mi něco vytýkáno (maličkosti stylu: “kam jsi dala moje razítko, to byly moje nůžky…”) a také je důležité zmínit jeden fakt: na práci naštěstí nejsem finančně závislá, je to fajn mít něco bokem, ale velmi nadstandartně naši rodinu zabezpečuje manžel a plně moje event. ukončení prac. poměru podporuje. Já učím, protože mě to baví, je to moje vášeň, ty peníze nepotřebuju. A tak si kladu otázku: dát výpověď,, vykašlat se na závazky (morální) vůči třídě, kt. vedu a mám je ráda, nebo tam něco někomu dokazovat, očistit svoje jmèno, dělat, že se nic nestalo. Co byste udělali vy?
Anonym, z logických důvodů, citlivé a velmi osobní a konkrétní téma.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Tableta
Závislačka 4108 příspěvků 14.12.17 20:12

Tak tam bych nepracovala, ani kdybych měla třít bídu s nouzí.

smurfka
Nadpozemská drbna 29930 příspěvků 14.12.17 20:13

Asi bych odešla a zkusila to jinde, ale nejprve bych chtěla očistit své jméno..takhle když bude chtít budoucí zaměstnavatel doporučení, co mu asi tak ten poslední řekne :? Prostě bych to vyřešila a pak bych odešla - protože když není důvěra ve vztahu zaměstnanec, zaměstnavatel, tak to stojí za prd..

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 14.12.17 20:16

Tak pokud mas problem s jednou jedinou tridou, musi byt reditelce jasne, ze to nebude tebou, ne? Klidne bych ji rekla, at si te chodi kontrolovat. Jak se v jedne tride najde par typu, kteri takove utoky vedou, tak se k nim zbytek prida a atmosfera nanic. Nezavidim, zkusila bych jeste chvilku vydrzet a deckam ukazat, ze se nedas a treba je to prestne bavit. Je fajn, ze na te praci nejsi zavisla, tim spis bych se tim nestresovala a pokud by bylo nejhur, s klidem bych odesla.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 14.12.17 20:18

Tam bych nebyla ani minutu vždyť te pomalu šikanujou :zed: to je ta výchova nevychovou pak z toho roste toto :roll:

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 14.12.17 20:19

Pokud na tom nejste finančně závislá šla bych co nejdřív pryč, určitě najdete i jiné místo, za ty zbytečné nervy to prostě nestojí…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15527 příspěvků 14.12.17 20:24

A ja bych tedy bojovala, nenechala bych ty spratecky tak snadno vyhrat. Ale poradne bych si promluvila o pomerech na skole s reditelkou, nemas co ztratit. U tebe bude potiz v tom nesouladu v ucitelskem sboru, pokud by slo jen o deti, bylo by to jednodussi.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 14.12.17 20:26

Nenechte zvítězit ty děti. Tohle jim nesmí projít. Co se jim nelíbí? Proč Vas tak nesnáší? Pozvala bych supervizi (pokud neznáte, vygooglete). A jinak bych si vzala diktafon a nahrávala všechny hodiny s nimi a oznámila jim, že si to pro vlastní potřebu nahráváte. Tím jim vezmete vitr z plachet.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.12.17 20:34
@sediza píše:
Nenechte zvítězit ty děti. Tohle jim nesmí projít. Co se jim nelíbí? Proč Vas tak nesnáší? Pozvala bych supervizi (pokud neznáte, vygooglete). A jinak bych si vzala diktafon a nahrávala všechny hodiny s nimi a oznámila jim, že si to pro vlastní potřebu nahráváte. Tím jim vezmete vitr z plachet.

Jen aby si ještě nenaběhla…ono je dnes potřeba souhlas rodičů pomalu i na zadávání domácích úkolů, natož aby jejich ratolesti nahrávala „pro vlastní potřebu“. Ono by se to pak mohlo obrátit i proti ní. I když řešení jako takové se to samozřejmě nabízí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 20:35

Neprijemna situace. :think:
Nicmene pokud odejdes, vlastne tem detem ukazes, ze si muzou vymyslet, kolik chteji a ze vlastne ony vyhraly.
Neni moznost si s temi detmi, ktere to o Tobe rikaji, promluvit mezi 4 ocima? Anebo klidne se vsemi postupne, jestli je to jen 10 deti. Mam na mysli promluvit v klidu, zeptat se jich, co jim vadi, kdyz tohle rikaji atd. Treba to odkryje pravy duvod, proc tohle rikaji.
Kdysi to takhle udelal nas tridni ucitel, pri nejakem konfliktu si nas postupne volal po jednom a ptal se nas na vlastni nazor, co se stalo, co si o tom myslime a jeste dokonce kazdemu rekl, co si na kazdem z nas ceni, v cem jsme dobri. Neskutecne u nas timto gestem stoupl. :palec:

žebýrko
Stálice 94 příspěvků 14.12.17 20:36

Pokud skutečně odejdeš, psychicky se Ti hodně uleví.. nicméně děti dosáhnout tímto nechutným jednáním svého - již je nebudeš učit a přesně o to jim jde.. :roll:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 20:37

At se reditelka zepta v ostatnich tridach, ve kterych ucis. A kdyby ti presto neverila, dala bych vypoved.

Basenka
Nováček 2 příspěvky 3 inzeráty 14.12.17 20:37

Chápu Vás, člověk v takové chvíli prostě chce nějakou spravedlnost.
Ale tak to někdy bohužel není a je to boj s větrnými mlýny.
Z poslední práce jsem odešla úplně psychicky na dně. Spojily se proti mě dvě kolegyně. Šéf sice nebyl ani na jedné straně, ale sám prostě nevěděl co s tím dělat. Řekl mi, že kdyby si musel vybrat, tak vyhodí mě, protože jsem jen jedna, takže by musel hledat jednoho člověka a ne dva - v tu chvíli jsem přestala bojovat.
Když jsem hledala novou práci, na pohovoru jsem jim narovinu řekla, že odcházím z důvodu víceméně šikany a řekla jsem, že pokud chtějí doporučení, tak jim ho dám, ale dám jim i kontakty na předchozí zaměstnavatele, aby měli více názorů…prošla jsem 3. kola a dostala jsem to místo…Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná, takže jsem šla na MD..
Odešla bych, nemá to cenu..
Přeji hodně štěstí, ať se rozhodnete jakkoliv :kytka:
P. S.: Taky se omlouvám za román.

Lenka_Hal
Kelišová 5604 příspěvků 14.12.17 20:40

Pokud to stejne nerika jina trida, Tak to musi byt jasne. Nejde si vyuku nejak natacet? Az zase prijdou s nejakou lzi budes mit zaznam, ze kecaji :think: ja bych neodesla predtim nez se to vyresi, skoro jako bych jim dala za pravdu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 20:44

Jsem taky učitelka. Děti jsou bohužel za podpory svých rodičů čím dál horší :roll:
Kolikrát mám chuť tu výpověď dát také, ale já ji bohužel z finančních důvodů dát nemohu.
Kdybych byla tebou, výpověď bych dala okamžitě, když nejsi na té práci finančně závislá a navíc tě v tom podporuje manžel.
Můžeš si najít lepší místo ????
Kdysi jsem pracovala pár měsíců v jiné škole. Tam byla totálně šílená zástupkyně a výpověď jsem dala ještě ve zkušební době. Díky tomu jsem si našla nynější práci v jiné škole, kde jsem moc spokojená nejen s vedením, ale hlavně s kolegyněmi.
Druhá věc jsou děti, ale především jejich rodiče, kteří naprosto ztratili v některých případech soudnost????

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >