Hrubé porušení kázně - brigádník

DominikaVeselá
11.12.17 22:01

Hrubé porušení kázně - brigádník

Ahoj, dámy, mám takový dotaz. Minulý rok jsem dělala administrativní činnost pro jednu firmu (psaní článků), mám dohodu o provedení práce a jsem tam vedená jako brigádník. Ale práce mi moc nevyhovovala, tak jsem poslední zhruba 3 měsíce vůbec články nepsala (vede se to tam tak, že si brigádník může určit sám, kolik toho napíše). Odměna byla 30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov, což je docela málo. Pracovalo se přes webové rozhraní, no a já tam teď ty 3 měsíce vůbec nebyla a mezitím tam vyhlásili zpětnou kontrolu článků, aby zjistili, zda nejsou duplicitní a někdo je někde neobšleh :mrgreen: O tom jsem nevěděla a v sobotu mi najednou přišel e-mail, že přišli na to, že jsem u jednoho článku z roku 2016 okopírovala nějaký odstavec z internetu a že se tedy jedná o hrubé porušení pracovní kázně a dávají mi výpověď. Předem chci předeslat, že jsem si byla vědoma toho jednoho okopčení a že mi výpověď přišla docela vhod, poněvadž mi to tam opravu nevyhovovalo.
Chtěla bych se zeptat, co teď bude následovat? Přijde mi oficiálně písemná výpověď nebo musím něco sepsat já? A nemůžou mi dát jako brigádníkovi nějakou pokutu? Fakt se v tom nevyznám :nevim: A pokud mi výpověď nepřijde, mám se po tom nějak pídit? Děkuju všem za rady :-)

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1540
11.12.17 22:06

Já si myslím, že nic, prostě ti přijde ukončení smlouvy. Max bys asi vracela těch 30 Kč. Pokud teda „majitel“ původního článku firmu třeba nežaloval nebo tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
DominikaVeselá
11.12.17 22:11
@lalaláček píše:
Já si myslím, že nic, prostě ti přijde ukončení smlouvy. Max bys asi vracela těch 30 Kč. Pokud teda „majitel“ původního článku firmu třeba nežaloval nebo tak.

Děkuju za reakci. Nene, to nezažaloval. Ten původní „majitel“ je prostě nějaká zkrachovalá internetová stránka, která přidává jeden článek měsíčně :-D vlastně to byl možná blog, kde byl ale strašně hezky popsaný jeden jev, tak jsem to odsud vzala no. Myslím (vlastně vím), že ten „původní majitel“ o tom ani neví :-) jen té firmě jde o princip, že se nesmí okopírovat prostě vůbec nic, tak mi dali výpověď. Tak na tu výpověď budu čekat :-) a kdyby nepřišla, myslíš, že se jim mám připomenout, nebo už na sebe radši nikdy neupozorňovat? :-D

  • Citovat
  • Upravit
6915
11.12.17 22:15

30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov? Tak to se teda vyplatí… :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1540
11.12.17 22:16

@DominikaVeselá Tak kdyby nepřišla, což myslím, že přijde, tak ji podej ty a máš to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
DominikaVeselá
11.12.17 22:18

@lalaláček Jasně :-) mě jen napadlo, zda mám právo na podání výpovědi, když jsem de facto porušila pravidla já :-)

  • Citovat
  • Upravit
10848
11.12.17 22:19

Taky mne to pobavilo. Dobrý překlep, zakladatelko. Ale ono i 30 Kč za NS je dost málo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.12.17 22:21

@harpyje No jo, vidíš :-) to mi nedošlo :-D ale bylo to za NS o rozsahu 1800 znaků :-D

  • Citovat
  • Upravit
1540
11.12.17 22:39

@DominikaVeselá Právo na podání výpovědi máš každopádně, prostě už nechceš pro tu firmu pracovat, výpověď můžeš dát bez udání důvodu.
Jsem si taky říkala, 30 Kč za tolik slov, to bych teda nepsala. Ale i za tu NS nic moc teda.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6857
12.12.17 00:19

Určitě ti to přijde, neboj :) @Mmsg Myslíš že jako brigádník může platit i pokutu? Já jen vím, že u nás v práci se podepisovala k Pracovní smlouvě ještě hmotka. U dohody nevím, snad tam nic takové není 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
DominikaVeselá
12.12.17 01:11

@Mmsg Nene, ve stanovách je napsáno, že pokuta by byla „výstraha“, ale výpověď je konečná. Navíc jsem našla, že pokuta je 50,– kč/článek. Ale ta by se mě týkat neměla, protože u mě jde už o výpověď. Děkuju všem za reakce, jsem o něco klidnější :-)

  • Citovat
  • Upravit
29
12.12.17 14:57
@DominikaVeselá píše:
Ahoj, dámy, mám takový dotaz. Minulý rok jsem dělala administrativní činnost pro jednu firmu (psaní článků), mám dohodu o provedení práce a jsem tam vedená jako brigádník. Ale práce mi moc nevyhovovala, tak jsem poslední zhruba 3 měsíce vůbec články nepsala (vede se to tam tak, že si brigádník může určit sám, kolik toho napíše). Odměna byla 30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov, což je docela málo. Pracovalo se přes webové rozhraní, no a já tam teď ty 3 měsíce vůbec nebyla a mezitím tam vyhlásili zpětnou kontrolu článků, aby zjistili, zda nejsou duplicitní a někdo je někde neobšleh :mrgreen: O tom jsem nevěděla a v sobotu mi najednou přišel e-mail, že přišli na to, že jsem u jednoho článku z roku 2016 okopírovala nějaký odstavec z internetu a že se tedy jedná o hrubé porušení pracovní kázně a dávají mi výpověď. Předem chci předeslat, že jsem si byla vědoma toho jednoho okopčení a že mi výpověď přišla docela vhod, poněvadž mi to tam opravu nevyhovovalo.
Chtěla bych se zeptat, co teď bude následovat? Přijde mi oficiálně písemná výpověď nebo musím něco sepsat já? A nemůžou mi dát jako brigádníkovi nějakou pokutu? Fakt se v tom nevyznám :nevim: A pokud mi výpověď nepřijde, mám se po tom nějak pídit? Děkuju všem za rady :-)

Jestli máš DPP, tak nemusíš řešit vůbec nic. Maximálně se podívej do kopie smlouvy (kterou bys měla mít) jestli tam není něco uvedeno, ale myslím si, že by nemělo. Prostě ti jen vypověděli smlouvu o dohodě provedení práce a tím to končí. Nic víc by se řešit nemělo. :) :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
12.12.17 15:02

Heh, to je asi za PR články…brigáda…
Jinak pod „hrubé porušení kázně“ se vejde ledasco, ale okopírování odstavce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
DominikaVeselá
24.12.17 13:20

Ahoj, tak mi nakonec opravdu přišla jen výpověď :-) že prý se mnou ukončují spolupráci a k 30.11. odstupujeme po oboustranné dohodě od „dohody o provedení práce“ :-) tak se mi ulevilo, děkuji všem za rady :-)

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat