Hrubé porušení kázně - brigádník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DominikaVeselá
Nováček 10 příspěvků 11.12.17 22:01
Hrubé porušení kázně - brigádník

Ahoj, dámy, mám takový dotaz. Minulý rok jsem dělala administrativní činnost pro jednu firmu (psaní článků), mám dohodu o provedení práce a jsem tam vedená jako brigádník. Ale práce mi moc nevyhovovala, tak jsem poslední zhruba 3 měsíce vůbec články nepsala (vede se to tam tak, že si brigádník může určit sám, kolik toho napíše). Odměna byla 30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov, což je docela málo. Pracovalo se přes webové rozhraní, no a já tam teď ty 3 měsíce vůbec nebyla a mezitím tam vyhlásili zpětnou kontrolu článků, aby zjistili, zda nejsou duplicitní a někdo je někde neobšleh :mrgreen: O tom jsem nevěděla a v sobotu mi najednou přišel e-mail, že přišli na to, že jsem u jednoho článku z roku 2016 okopírovala nějaký odstavec z internetu a že se tedy jedná o hrubé porušení pracovní kázně a dávají mi výpověď. Předem chci předeslat, že jsem si byla vědoma toho jednoho okopčení a že mi výpověď přišla docela vhod, poněvadž mi to tam opravu nevyhovovalo.
Chtěla bych se zeptat, co teď bude následovat? Přijde mi oficiálně písemná výpověď nebo musím něco sepsat já? A nemůžou mi dát jako brigádníkovi nějakou pokutu? Fakt se v tom nevyznám :nevim: A pokud mi výpověď nepřijde, mám se po tom nějak pídit? Děkuju všem za rady :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 11.12.17 22:06

Já si myslím, že nic, prostě ti přijde ukončení smlouvy. Max bys asi vracela těch 30 Kč. Pokud teda „majitel“ původního článku firmu třeba nežaloval nebo tak.

DominikaVeselá
Nováček 10 příspěvků 11.12.17 22:11
@lalaláček píše:
Já si myslím, že nic, prostě ti přijde ukončení smlouvy. Max bys asi vracela těch 30 Kč. Pokud teda „majitel“ původního článku firmu třeba nežaloval nebo tak.

Děkuju za reakci. Nene, to nezažaloval. Ten původní „majitel“ je prostě nějaká zkrachovalá internetová stránka, která přidává jeden článek měsíčně :-D vlastně to byl možná blog, kde byl ale strašně hezky popsaný jeden jev, tak jsem to odsud vzala no. Myslím (vlastně vím), že ten „původní majitel“ o tom ani neví :-) jen té firmě jde o princip, že se nesmí okopírovat prostě vůbec nic, tak mi dali výpověď. Tak na tu výpověď budu čekat :-) a kdyby nepřišla, myslíš, že se jim mám připomenout, nebo už na sebe radši nikdy neupozorňovat? :-D

Gnaar
Kelišová 5632 příspěvků 11.12.17 22:15

30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov? Tak to se teda vyplatí… :mrgreen:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 11.12.17 22:16

@DominikaVeselá Tak kdyby nepřišla, což myslím, že přijde, tak ji podej ty a máš to.

DominikaVeselá
Nováček 10 příspěvků 11.12.17 22:18

@lalaláček Jasně :-) mě jen napadlo, zda mám právo na podání výpovědi, když jsem de facto porušila pravidla já :-)

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 11.12.17 22:19

Taky mne to pobavilo. Dobrý překlep, zakladatelko. Ale ono i 30 Kč za NS je dost málo…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 22:21

@harpyje No jo, vidíš :-) to mi nedošlo :-D ale bylo to za NS o rozsahu 1800 znaků :-D

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 11.12.17 22:39

@DominikaVeselá Právo na podání výpovědi máš každopádně, prostě už nechceš pro tu firmu pracovat, výpověď můžeš dát bez udání důvodu.
Jsem si taky říkala, 30 Kč za tolik slov, to bych teda nepsala. Ale i za tu NS nic moc teda.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 23:04

To je jedno, jestli 30,– Kč za 1800 znaků či slov. To je tak za jednu větu. No hlavně, abys neměla ve smlouvě smluvní pokutu třeba 50t.. To bys pak musela napsat 3,000.000 znaků, abys na ní vydělala. :kytka:

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 12.12.17 00:19

Určitě ti to přijde, neboj :) @Mmsg Myslíš že jako brigádník může platit i pokutu? Já jen vím, že u nás v práci se podepisovala k Pracovní smlouvě ještě hmotka. U dohody nevím, snad tam nic takové není 8o

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.17 01:07
@vejilka píše:
Určitě ti to přijde, neboj :) @Mmsg Myslíš že jako brigádník může platit i pokutu? Já jen vím, že u nás v práci se podepisovala k Pracovní smlouvě ještě hmotka. U dohody nevím, snad tam nic takové není 8o

Třeba za to plagiátorství, pokud by to bylo ve smlouvě :nevim:

DominikaVeselá
Nováček 10 příspěvků 12.12.17 01:11

@Mmsg Nene, ve stanovách je napsáno, že pokuta by byla „výstraha“, ale výpověď je konečná. Navíc jsem našla, že pokuta je 50,– kč/článek. Ale ta by se mě týkat neměla, protože u mě jde už o výpověď. Děkuju všem za reakce, jsem o něco klidnější :-)

Dipit
Povídálka 29 příspěvků 12.12.17 14:57
@DominikaVeselá píše:
Ahoj, dámy, mám takový dotaz. Minulý rok jsem dělala administrativní činnost pro jednu firmu (psaní článků), mám dohodu o provedení práce a jsem tam vedená jako brigádník. Ale práce mi moc nevyhovovala, tak jsem poslední zhruba 3 měsíce vůbec články nepsala (vede se to tam tak, že si brigádník může určit sám, kolik toho napíše). Odměna byla 30 Kč za článek o rozsahu 1800 slov, což je docela málo. Pracovalo se přes webové rozhraní, no a já tam teď ty 3 měsíce vůbec nebyla a mezitím tam vyhlásili zpětnou kontrolu článků, aby zjistili, zda nejsou duplicitní a někdo je někde neobšleh :mrgreen: O tom jsem nevěděla a v sobotu mi najednou přišel e-mail, že přišli na to, že jsem u jednoho článku z roku 2016 okopírovala nějaký odstavec z internetu a že se tedy jedná o hrubé porušení pracovní kázně a dávají mi výpověď. Předem chci předeslat, že jsem si byla vědoma toho jednoho okopčení a že mi výpověď přišla docela vhod, poněvadž mi to tam opravu nevyhovovalo.
Chtěla bych se zeptat, co teď bude následovat? Přijde mi oficiálně písemná výpověď nebo musím něco sepsat já? A nemůžou mi dát jako brigádníkovi nějakou pokutu? Fakt se v tom nevyznám :nevim: A pokud mi výpověď nepřijde, mám se po tom nějak pídit? Děkuju všem za rady :-)

Jestli máš DPP, tak nemusíš řešit vůbec nic. Maximálně se podívej do kopie smlouvy (kterou bys měla mít) jestli tam není něco uvedeno, ale myslím si, že by nemělo. Prostě ti jen vypověděli smlouvu o dohodě provedení práce a tím to končí. Nic víc by se řešit nemělo. :) :mavam:

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 12.12.17 15:02

Heh, to je asi za PR články…brigáda…
Jinak pod „hrubé porušení kázně“ se vejde ledasco, ale okopírování odstavce?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Bankrotuje a rozvádí se: Tenista Becker si přesto užívá dovolenou za miliony!

Tenisové legendě Borisi Beckerovi se hroutí svět, topí se v dluzích a nedávno... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama