Zaměstnavateli unikly osobní údaje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 16:32
Zaměstnavateli unikly osobní údaje

Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost - pracuji ve firmě, kde došlo k úniku osobních údajů (smlouvy, mzdové výměry, okopírované OP + další citlivé informace)… Řekl bych, že únik mzdových údajů, je to nejmenší zlo. Kopie občanských průkazů, rodných listů dětí… je horší. Jak se teď mohu bránit? Kontaktoval jsem policii a úřad pro ochranu osobních údajů. Mám to vzít k právníkovi? Co zaměstnavatel? Hrozí mu nějaký postih?

Reakce:
Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6737 příspěvků 11.12.17 16:40
@Anonymní píše:
Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost - pracuji ve firmě, kde došlo k úniku osobních údajů (smlouvy, mzdové výměry, okopírované OP + další citlivé informace)… Řekl bych, že únik mzdových údajů, je to nejmenší zlo. Kopie občanských průkazů, rodných listů dětí… je horší. Jak se teď mohu bránit? Kontaktoval jsem policii a úřad pro ochranu osobních údajů. Mám to vzít k právníkovi? Co zaměstnavatel? Hrozí mu nějaký postih?

Postih mu hrozí.
Jak víš, že se to stalo a co přesně se ztratilo?

janickaIII
Závislačka 2631 příspěvků 11.12.17 17:59
@Anonymní píše:

Jak víš, že se to stalo? Pokud to tak opravdu je a zaměstnavatel nic nezanedbal a činí kroky k nápravě asi mu moc nepomůže když ho budeš ještě popotahovat. Jinak to jsou samozřejmě citlivá data a zaměstnavatel je musí chránit, pokud i přesto uniknout můžeš na něj dát trestní oznámení a člověk, který data vynesl v nejmenším přijde o práci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >