Reklama

Přesčasy a propustka k lékaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 10.12.17 08:23
Přesčasy a propustka k lékaři

Mám takový dotaz…má právo zaměstnavatel neuznavat propustku, když mám přesčas, což
Při mé práci není problém, dělám i o víkendu, tři soboty v měsíci, jeden jediny víkend volný. A kdykoliv mám propustku, což s dětmi je často, a mám hodiny navíc, nebo spíš dny, tak mi typropustky vrátí s tím, že mi to strhne za ty přesčasy. Asi to má takhle spousta lidí ale když už musím chodit o víkendu do práce tak to chci zaplatit a ne že mi to uzná jako náhradní volno.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20519 příspěvků 1 inzerát 10.12.17 08:25

U nás se nahrazuje kde co, ale i když jdeme k lékaři, tak můžeme mít normálně přesčas.

Rive
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 10.12.17 08:29

Tak na lékaře je snad nárok ze zákona, ne? Na jednoho lékaře 4 hodiny a je to plně placené.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 10.12.17 08:29

Pokud byl doprovod nezbytný a nešlo to zrealizovat mimo pracovní dobu, tak na to zaměstnavatel právo nemá.

Japanel
Povídálka 20 příspěvků 10.12.17 08:32

Nema na to pravo, jen doplnim, ze ty 4 hodiny na jednoho lekare je zazity omyl. Plati, ze propustka je na dobu nezbytne nutnou.

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 10.12.17 08:39

Tak s dětma musím chodit já ale ty přesčasy máme přikázané tak mě štve že když jsem o víkendu od rodiny pryč tak ať to mám zaplacené a né že na konci měsíce vyjdu z hodina šul nul.

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 10.12.17 08:41

@Japanel Ty 4hodiny mi dává pokud jdu k lékaři v místě bydliště, pokud jedu dál tak 7

Japanel
Povídálka 20 příspěvků 10.12.17 08:48

@boruvka33 ono zakon mluvi jinak, nikde se zadne hodiny nespecifikuji, pokud to bude nutne, mam narik cerpat klidne cely den, i kdyz pujdu k lekari v miste vykonu prace. Na druhou stranu mi muze uznat treba jen 20 minut, pokud to bude odpovidat realite.

sagina
Echt Kelišová 7548 příspěvků 10.12.17 08:53

@boruvka33 tak záleží na situaci. lékaře zaměstnavatel musí proplatit, pokud nebylo možné k němu jít mimo pracovní dobu. ovšem pokud to možné bylo a zaměstnanec se přesto objednal na pracovní dobu, tak pak se jedná jenom o neplacenou omluvenou absenci a v takovém případě dává logiku, že se přesčasy započítají do poskytuného neplaceného volna.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 10.12.17 10:05

U nás propustka taky supluje normálně hodiny v práci, placené. Neměli by ti to určitě brát z přesčasu. Ten má být buď placený nebo si za něj vezmeš náhradní volno. Ale ne na doktory, pokud máš propustku, mají to uznat

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 10.12.17 10:06

@boruvka33
No je pravda, že se mu to takhle vyplatí. Nemusí ti platit přesčasy. Ale jestli to takhle může dělat, to nevím. A záleží na smlouvě. Nám se přesčasy třeba vůbec nepočítají. Ale když pracujeme o víkendu a nebo jdeme na nějakou vetší akci, tak dostaneme den nebo půl den dovolené.

A jak to mají ostatní kolegové?? Těm návštěvy lékaře taky strhává z přesčasů?? A nebo jim platí prospustky?? Ono otázka je taky, kolikrát za měsíc takhle musíš odejít.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 10.12.17 10:10
@sagina píše:
@boruvka33 tak záleží na situaci. lékaře zaměstnavatel musí proplatit, pokud nebylo možné k němu jít mimo pracovní dobu. ovšem pokud to možné bylo a zaměstnanec se přesto objednal na pracovní dobu, tak pak se jedná jenom o neplacenou omluvenou absencia v takovém případě dává logiku, že se přesčasy započítají do poskytuného neplaceného volna.

Zaměstnavatel si to může u mého lékaře nějak ověřit? Jak to probíhá v praxi? Opravdu musím zaměstnavateli nějak prokazovat, že to jindy prostě nešlo? Ikdyž mi to tvrzení přijde logické, ta praktická stránka mě zaráží.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 10.12.17 10:12

Nám běžně uznávají propustky, přesčasy platí zvlášť. Nikdy se nad tím nikdo nepozastavoval ani nechtěl znát detaily :nevim:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 10.12.17 10:15

@Kelliee To máš tak. Mám v práci kolegy, kteří nějaké ordinační hodiny neřeší, a pak ty, co si lékaře dávají na odpoledne, aby nemuseli jít z práce. A když někdo častěji v pracovní době chybí, tak se prostě ptá a nebo i ostatní, co chodí po pracovní době.
Je jasné, že třeba na odběr krve musíš ráno. Ale je spousta věcí, které lékaři řeší odpoledne a nebo i dokonce mají ordinační hodinyy odpoledne pro ty, kteří chodí do práce.
Pro mě je to i věc solidarity ke kolegům, kteří by mě museli nahradit.

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 10.12.17 10:21

@P4ja Dělají to všem a nikomu se to nelíbí… už to, ze máme za měsíc jen jeden volný víkend, jinak jdeme buď v sobotu nebo neděle, tak to už taky bojkotujeme, že chceme dva volné víkendy, že už dřeme hubů zem, a jěště s těma propustkama, a toho je víc. já např. jezdím s dětma na endokronologii, a to odpol. nejde a se starší dcerou se zubama, má nějaké problémy a to taky jezdíme do města 40km daleko. A když makám do 15.hod. a oni tam jsou do 6.hod., tak to jinak nejde.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >