Reklama

Nedostatek zeměstnanců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 08.12.17 21:48
nedostatek zemestnancu

Dobry den chci se zeptat dneska jsem videl v televizi v novinach jak firmy nemaji dostatek zamestnancu chci se zeptat znate nejake firmy u vas v okoli kde o hodne navysily mzdy aby prilakaly lidi nebo davaji nejake fakt extra dobre bonusy? byla tam nejaka firma kde prej delnici videlavaji 34 tisic mesicne coz si myslim ze berou prumerny plat i s manazerama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 21:54

Ve firmach nevim, ale co vim tak ted cerstve: kancelarska prace v statni svere, jistota platu, ten teda myslim 11. nebo 12. platova trida a pak dle odpracovanych let, ale zase ze vzdelani staci maturita, pevna pracovni doba, osatne, stravenky, vyhodnejsi volani… no maji vypsane 3 pracovni pozice a prihlasili se dva uchazeči… :roll:

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 08.12.17 21:56

@B4RC3LON4 Ne, tady berou Maďary a další pochybné existence…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 21:57

Řekla bych, že těch 34tis je hrubého.
Jinak u nás z nedostatku personálu navyšovali o 13% do základu a navyšovali příplatky za víkendy a přesčasy.

PaníBovaryová
Závislačka 3911 příspěvků 08.12.17 21:58

Pche, u nas nepretrzity provoz, 12h smeny, nutna fyzicka zdatnost - 12 200 :lol:
Pak post, kd epozaduji “perfektni znalost nemciny” - 12-14 tisic
atd. Nedivim se, ze nemaji zamestnance

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 08.12.17 21:59

Jo a taky se strašně pracuje načerno nebo tam, kde dovolují to odrbat - min. přiznat a zbytek bokem. Takže pak chybí lidi a jsou tam, kde „nejsou vidět“…

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 08.12.17 22:00
@PaníBovaryová píše:
Pche, u nas nepretrzity provoz, 12h smeny, nutna fyzicka zdatnost - 12 200 :lol:

Na dřinu za 12 tis. bych se mohla tak akorát vy… :mrgreen:

Alladina
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 08.12.17 22:00
@PaníBovaryová píše:

Za perfetni znalost němčiny 12-14 tisíc, to se pak těžko shání zaměstnanci.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 08.12.17 22:02

U nás se montéři dostanou klidně na 40 tisíc hrubého, Praha, specializovaná stavební firma. A je problém vůbec někoho sehnat.

Alladina
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 08.12.17 22:02

@B4RC3LON4
Já ve svém okolí denně vidim vyvesene nabídky na práci.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 08.12.17 22:03
@Anonymní píše:
Ve firmach nevim, ale co vim tak ted cerstve: kancelarska prace v statni svere, jistota platu, ten teda myslim 11. nebo 12. platova trida a pak dle odpracovanych let, ale zase ze vzdelani staci maturita, pevna pracovni doba, osatne, stravenky, vyhodnejsi volani… no maji vypsane 3 pracovni pozice a prihlasili se dva uchazeči… :roll:

Na 11. nebo 12. třídu ve státní sféře jen maturita? Kde? Asi se dívám blbě, tedy dívala jsem se, teď to ještě rok a půl nemusím řešit, ale hlásila jsem se na Finančák a brali by mě na 9. třídu za 12.000 čistýho. Na 10. třídu už musíš mít Bc., nebo DiS. Na 11. třídu Bc., nebo Mgr. :nevim: Co je služební zákon, je to pěkně na…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17162 příspěvků 26 inzerátů 08.12.17 22:03

U nás vídám dost inzerátů v lokálním tisku, na autobusech i na bilboardech, že hledají skladníky, dělníky, operátory výroby. Nabízí náborové příplatky, bonusy, příspěvky na dopravu případně svozy zdarma, plat takový (30-35 tisíc hrubého), o kterém jsem si před 10 lety jako čerstvá absolventka VŠ se dvěma jazyky a praxí mohla nechat zdát.
Nicméně mě vždy pobaví dovětek, že nabídka „platí při odpracování všech směn v měsící“. Do těď jsem nepřišla na to, zda jsou ty firmy tak děsné, že tam málo kdo vydrží (u některých si to nemyslím, jsou dost renomované) nebo ten materiál, co se hlásí jako budoucí zaměstnanci je tak tristní. :think:

Příspěvek upraven 08.12.17 v 22:05

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 22:04

Zpracovávám externě účetnictví a ano, „moje“ firmy mají nedostatek zaměstnanců, jedná se zejména o dělnické profese. Uchazeči požadují nástupní mzdu vyšší, než za kterou tam pracují současní zaměstnanci. A protože je těch lidí fakt nedostatek, tak tu mzdu dostanou a úměrně tomu dostali přidáno i ti stávající, cca o 4tis v základu. Prosím o zachování anonymity.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 22:04

Můj chlap dělá obor, kde je opravdu málo kvalitních lidí (jde o řemeslo) a firmy se o něj skoro perou. Nedávno měnil zaměstnání a plat má (pro mě) naprosto luxusní.
Ale s řadovými zaměstnanci - ať už lidi ve výrobě nebo lidi v kanclu, s těma ořou :zed:

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 08.12.17 22:05

@B4RC3LON4 Mluvili o 37.000,– hr mzdy dělníka ve Škodovce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >