AČR - je tu někdo ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bike L
Kecalka 156 příspěvků 08.12.17 18:27
AČR - je tu někdo ?

Hezký večer všem,

omlouvám se, pokud to sem nepatří. Ale mám dotaz. Vstup do ačr pro mě celoživotní sen, od dětství. Nevím proč, ale cítím to tak.

Před rokem jsem absolvovala vstupní testy v ÚVN v Praze. Neprošla jsem jako x dalších lidí v psycho testech. A někteří tam nebyli poprvé…

Lékař, který mě hodnotil mi sdělil ( i ukázal ), že má povaha je v pořádku. Jsem bez uchylek. Ze je u mě velmi silné puntickarstvi ( od pořádku až po to co řeknu to platí ), až ho to překvapuje. Ale vzhledem k lékům ( antidepresiva ) mi dá ještě rok, protože mě léky brzdí v myšlení/reakcích.
DLOUHO se rozmyslel, zda mě pustit nebo ne.

Letos jsem je zkusila znovu. Byla jsem si o trochu víc jistá, než při prvním pokusu, při kterém jsem byla nervózní. Podruhé už tolik ne.

Hodnotila mě velmi mladá lékařka. Sotva mohla vyjít školu. Zeptala se na pár otázek a nic víc. Nic nevysvětlila, neukázala mě výsledky a se slovy: děláte ze sebe lepší, než jste, vidím to z grafů. Antidepresiva - ihned stopka. Nazdar bazar.

Partner, který je 20 let v armádě. Nechápal a jen, tak to nenechal být, protože ví jak to v ačr chodi. Sám ví, co mu přijde na útvar a co projde psycho z UNOBu za existence, nemakacenka, lháře atd. A to nemluví o přímém naboru, tam je to o něco lepší. Neříkám, že všichni jsou ti špatní, najdou se i super lidi - vojáci.

Primář psychologie mu sdělil, že AD rozhodně stopka pro ačr nejsou. Že se to řeší kus od kusu a následně, dle ošetřujícího lékaře ( což jsem měla doporučení, že jsem stabilní - sám je to vojenský lékař ). Že mladá paní doktorka se drží zkrátka limitu a vzhledem k ne/zkušenostem neví co se dá ještě tolerovat. Obvolavat se nemám, nikdy nikdo nevyhraje ohledně psycho posudku rozhodnutí.

No, popravdě. Jsem docela v háji. Nevím, co si vybrat? Čemu nebo spíš komu z lékařů věřit?

Nevím, ani moc jak si vyložit její slova??? 8o Nejsem arogantní. Sebestředná. Nebo nechci být středem dění. Nechápu to.

Partner chce, abych to zkusila do třetice. Nikoli na UNOB, ale přímý nábor a jinde, než v Praze. Kde, jak se proslýchá, kde mají nároky na psycho jiné - horší.

Osobně, nevím, zda to zkusit… Nebyla bych první, ani poslední, ale… Už o sobě, trochu pochybuji a hledám chybu v sobě.

:roll:
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cecetka
Kelišová 7486 příspěvků 08.12.17 19:22

@Bike L A z jakeho duvodu uzivas AD?

Hedvikaaa
Kecalka 152 příspěvků 08.12.17 19:34

S AD do armády jo? Seš vyjukaná z normálního źivota a polezeš k vojákům 8o tomu fakt nerozumim :potlesk: :lol:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 08.12.17 19:45

Imho seš magor. :roll:

Hedvikaaa
Kecalka 152 příspěvků 08.12.17 19:51

Až tě velitel o pul noci vzbudí a řekne ti, že si můžeš vzít pouze jednu věc… A ty do ruky vezmes antidepresiva :palec: 8) :roll:

rigousek
Nováček 08.12.17 19:54

Tebe si pamatuju. Stejnou diskuzi jsi už dvakrát zakládala na specnazu že? A co si pamatuju, tak ti tam chlapi (vojáci) rovnou napsali, že tebe by v boji se zbraní v ruce za zády mít nechtěli. Když pominu AD, tak uvědomuješ si, že třeba bys musela dojíždět? Že tě můžou převelet třeba na druhý konec země a ty nemůžeš říct ne, protože to podepisuješ ve smlouvě? V jiné diskuzi tu píšeš, že nebudeš dojíždět za prací hodinu tam a hodinu zpět. Můj chlap jezdí na kasárny každý den cca 45 minut a musí.

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15020 příspěvků 08.12.17 19:57
@Bike L píše:
Ale vzhledem k lékům ( antidepresiva ) mi dá ještě rok, protože mě léky brzdí v myšlení/reakcích.

Já ti nevím, ale pokud je to takhle, tak opravdu myslíš, že by jsi v AČR měla být? Na co AD užíváš? Je nějaká reálná možnost je zkusit postupně vysazovat nebo je to nemyslitelné?

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 08.12.17 20:02

V jedne své diskuzi píšeš, že nemůžeš dojíždět, nemůžeš pracovat na nočních směnách… jak si představuješ, že to budeš dělat v armádě? :nevim:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 08.12.17 21:16

Ohledně toho „dělat se lepší“ - myslim, že ty testy mohly v tomhle ukázat právě tu tvou velkou touhu se tam dostat, že prostě tam, kde sis myslela, že znáš „správnou“ odpověď, jaký by měl voják být, tak si to zaškrtla tak, a ne popravdě o sobě - prý to lidi dělají často, když se uchází o zaměstnání a v těch testech je to pak vidět. Není to hodnocení arogance, sebestřednosti nebo pýchy, spíš upřímnosti v odpovídání v tom konkrétním testu, bych si tipla. Úplně si vybavují sebe u psaní různých motivačních dopisů (jinam tedy než do AČR) „napisu vám tam cokoli chcete, budu jaká chcete, jsem jaká chcete, jen mě vyberte“ - myslím, že to ti naboroví pracovníci nevidí úplně rádi.

Gnaar
Kelišová 5638 příspěvků 08.12.17 21:23

To se divím, jaké ofuky při náboru zelení mozci z reálně neexistující armády dělají…? Spíše bych pochopil, že ty zájemce naberou a nevyhovující následně vykopnou ve zkušebce v nějakém náročném přijímači, kde si je zvládnou hlouběji otestovat a pořádně vybuzerovat?

Příspěvek upraven 08.12.17 v 21:28

Gnaar
Kelišová 5638 příspěvků 08.12.17 21:27
@bartsch píše:
V jedne své diskuzi píšeš, že nemůžeš dojíždět, nemůžeš pracovat na nočních směnách… jak si představuješ, že to budeš dělat v armádě? :nevim:
@Bike L
Co to radši zkusit rovnou v cizinecké legii? Tam prý berou každého? :mrgreen:
Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2167 příspěvků 08.12.17 21:51

Ale to tam chceš někde sedět v kanclu ne? Jinak si to popravdě neumím představit, jak by to člověk na AD mohl zvládnout :nevim: A upřímně, ani ty pozice v „zázemí“ nebo jak tomu říct nejsou žádný med, je to dost stresující práce pro opravdové nadšence, co jsou ochotní tomu dost obětovat. Soudím dle zkušeností z blízké rodiny.

Bike L
Kecalka 156 příspěvků 09.12.17 08:02

@Kakika

Ale já už AD nemám, od jara bylo vysazovani a pak zcela vysazení - což nebylo v době testu ještě.

Beru, už jen, na spaní. Ale tam je spíš problém se spaním, už teď, kvůli partnerovi, který chrape. :D

Citím se lépe a jsem v pořádku i podle mého lekare.

Vojáci je berou i během služby a nikdo to neřeší. Několik takových i znám. Pokud nejde o schizofrenii a podobně AD v ačr nevadí. Mě zaskočilo, že lékařka si dovolí říct něco co tak není a vzhledem k výsledku nic nevysvětlit.. A člověk si z něho má vzít, co?

Mě, můj sen, za to stojí. Chci svým způsobem jistou práci, kde je pohyb. I proto se z gaucaka stal sportovec, který už je ba pohybu závislý. :)

Příspěvek upraven 09.12.17 v 08:12

Bike L
Kecalka 156 příspěvků 09.12.17 08:03

@Michelle_M

Kde nemáš stres v práci, prosím tě? Skoro všude. Navíc toto nebyl důvod co mě dohnal po letech k AD.

Bike L
Kecalka 156 příspěvků 09.12.17 08:06

@Gnaar

Dojíždění bylo myšleno do Prahy, a tam se těžko dostanu na gen. štáb, letiště atd.

Útvaru máme kolem místa bydliště několik. A noční? Oni se snad dělají noční? Ze o tom nevíme. Max., 24 hod služby jednou za měsíc a to se, dá naprosto v pořádku.

Příspěvek upraven 09.12.17 v 08:34

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >