Pracovník na home office

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malyprinc12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 09:03
Pracovník v home office..

Pěkný den, dělá někdo z vás ve firmě, kde je možné pracovat doma? Pokud ano, a někdo takový je, jak se na něj díváte? Berete ho jakou součást kolektivu, nebo prostě kdo je doma, je „důkladně propraný“ jak se říká…mám tu možnost, ale nevím zda na to kývnout…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Azallea
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 06.12.17 09:10

Kolik procent času by ten home office byl? My máme home office běžně, i několik maminek na rodičovské, které jsou pořád z domu, a je to běžné. Jsou součást týmu, jen se s nimi komunikuje mailem/ po chatu. Pokud se o někom říká, že home office je pro něj malá dovolená, tak si za to může sám, protože je evidentní, že se doma fláká.

malyprinc12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 09:17
@Azallea píše:
Kolik procent času by ten home office byl? My máme home office běžně, i několik maminek na rodičovské, které jsou pořád z domu, a je to běžné. Jsou součást týmu, jen se s nimi komunikuje mailem/ po chatu. Pokud se o někom říká, že home office je pro něj malá dovolená, tak si za to může sám, protože je evidentní, že se doma fláká.
…byl by cca 80% pracovní náplně, což je dost…
Azallea
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 06.12.17 09:22

@malyprinc12 Takže tak jeden den v týdnu v kanclu, zbytek doma? Podívej, drbům se nevyhne ani ten, kdo z domu nedělal ani hodinu. Záleží na tom, nakolik to je ve firmě obvyklé. Pokud je to první vlaštovka, kdo dělá z domu, tak se to samozřejmě probírat bude. JEstli to je běžné, tak se nad tím nikdo pozastavovat nebude.
A nezapomeň, že máš zkušebku, pokud ti to nebude vyhovovat, tak můžeš odejít.

Já sama home office využívám často a nemůžu si to vynachválit. Jsem těhotná a dojíždět s břichem hodinu do kanclu není žádný med… ale klade to vyšší nároky na disciplínu, aby člověk doma opravdu dělal a neuklízel nebo nekoukal na tv.

FenekUsaty
Závislačka 4309 příspěvků 06.12.17 09:23

Mame bezne HO, a kdo je doma, zpravidla pracuje jeste vic, nez kdyz je v praci. Nekoukame se na to nikdo nijak, pracujem kde kdo muzem. Ja treba rada pracuju v noci, kdyz je klid, udelam tak nejvic prace.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 06.12.17 09:26

Já pracuji z domu. Mám zkrácený úvazek na 6 hodin a upřímně - tolik času moje práce ani nepotřebuje. Ale moje pozice je taková, že ostatní kolegy pro svou práci (až na občasné vyjímky) nepotřebuji. Tzn. dojela bych do kancu, otevřela počítač a na konci šichty zavřela. A to můžu i doma a nemusím trávit hodinu ráno a hodinu odpoledne v autě.
A jestli mě propírají? Určitě! A je mi to uplně u zádele. Pracuji ve firmě 13 let a z toho polovinu jsem trávila s nimi v kanceláři. Takže vím jak to chodí. I když se osazenstvo mění, v globále je to pořád stejné.
Mě i rodině tenhle systém vyhovuje. Občas mi trochu chybí kontakt s lidmi, ale to co já považuji za plusy převažuje. Neměla jsem problémy s paragrafy když dcera nastoupila do školky a stále marodila, můžu si zajít dopoledne zacvičit, na hodiny angličtiny, žádné stresy že nestíhám nakoupit, navařit, jsem tady když je doma cokoliv zařídit. :mavam:

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 06.12.17 09:31
@malyprinc12 píše:
Pěkný den, dělá někdo z vás ve firmě, kde je možné pracovat doma? Pokud ano, a někdo takový je, jak se na něj díváte? Berete ho jakou součást kolektivu, nebo prostě kdo je doma, je „důkladně propraný“ jak se říká…mám tu možnost, ale nevím zda na to kývnout…

Já jsem v režimu HO pracovala, ale není to pro mne.
Je to divné, ale líp se soustředím v kanceláři, ale to je můj osobní problém, znám lidi, co s tím problém nemají.

Ale hlavně jsem šílela z toho, že si všichni okolo mne mysleli, že „když jsem doma, mám čas na…všechno“. A když mi třeba moje maminka řekla: jaktože nemáš navaříno, vždyť jsi celý den doma, šla mi pára z uší. Nebo mi partner předepsal, co všechno musím stihnout. příbuzní si mysleli, že jim budu hlídat děti a byli uražení, že to pro ně neudělám „když jsme doma“.

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 06.12.17 09:34

S maminkama na mateřské na HO taky nemám dobrou zkušenost. Péče o dítě je prostě taky práce. Matky by většinou chtěly být doma s dítětem, mít čas na všechny aktivity, ale ještě dostávat z práce peníze. :mrgreen:

já sama, když jsem byla na mateřské, jsem si ve finále platila hlídání, protože se prostě člověk nemůže plnohodnotně věnovat práci a hlídat batole.

iiiv
Extra třída :D 10977 příspěvků 06.12.17 09:39

Já měla nabídku na HO, ale neuměla jsem si to ani v nejmenším představit. 4dny doma 1 v práci. Už jen představa, že bych měla pracovat, když bych měla jedno z dětí doma :mrgreen: Nehledě na to, že bych tady nemohla nic pracovního nechat, protože by byla možnost, že už to nikdy nenajdu, nemám prostor kam bych se s prací zavřela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 09:49

Já jsem momentálně na HO. Termín mám v pátek, na práci jsem ani nesáhla, doma dvě nemocné děti a já na mašli, oba furt něco chtějí nejlépe naráz. Po nocích u toho usínám, ale hotovk být musí, takže to vidím na noční a redbul. Prosím o anonym nebo smazat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 06.12.17 09:55
@Bábrdl píše:
Ale hlavně jsem šílela z toho, že si všichni okolo mne mysleli, že „když jsem doma, mám čas na…všechno“. A když mi třeba moje maminka řekla: jaktože nemáš navaříno, vždyť jsi celý den doma, šla mi pára z uší. Nebo mi partner předepsal, co všechno musím stihnout. příbuzní si mysleli, že jim budu hlídat děti a byli uražení, že to pro ně neudělám „když jsme doma“.

Jo, tak pod tohle se podepisuju… to je největší zákeřnost práce na HO.

Helenacikrt
Nováček 1 příspěvek 06.12.17 10:03

Dobrý den,
pracovala jsem HO obě své mateřské dovolené a byla jsem spokojená i zaměstnavatel a co si myslely kolegyně mi bylo upřímně jedno. Už jsem přes 3 roky zpět v práci a HO využívám při nemocech dětí a super (dělám práci, kterou za mě nikdo neudělá a po paragrafu bych si ji stejně musela dohnat)

Tersuita
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 06.12.17 10:33

Taky mám HO, vzniklo to odchodem na mateřskou a po téměř 5 letech, kdy to tak fungovalo (vykazovala jsem počet odpracovaných hodin a podle toho jsem byla placená, protože jsem předem nedokázala říct, kolik s mimčem a následně s druhým zvládnu odpracovat), mi HO zůstalo i po plném návrat do práce. Jsem 2 dny ve firmě, 3 dny doma - mám to přes 50km a taky jsem samostatná jednotka - takže převezu noťas, otevřu a na konci dne zase zavřu a jedu domů. Ty 2 dny v práci mi vyhovují - vyřídíme potřebné porady, schůzky, naplánujeme další věci,…a zároveň netrávím denně 2hod času na cestě…jsem ve firmě jediná, kdo to tak má, tak vím, že to kolegyně nekousaly zrovna dobře, ale zároveň jejich práce není toho typu, aby ji mohly z domova dělat, což si myslím, že racionálně chápou a vztahy máme v pohodě…ale že mě tu proberou, když jsem doma, to je klidně možné, ale nijak mě to nevzrušuje. :)

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 06.12.17 10:46
@Tersuita píše:
Taky mám HO, vzniklo to odchodem na mateřskou a po téměř 5 letech, kdy to tak fungovalo (vykazovala jsem počet odpracovaných hodin a podle toho jsem byla placená, protože jsem předem nedokázala říct, kolik s mimčem a následně s druhým zvládnu odpracovat), mi HO zůstalo i po plném návrat do práce. Jsem 2 dny ve firmě, 3 dny doma - mám to přes 50km a taky jsem samostatná jednotka - takže převezu noťas, otevřu a na konci dne zase zavřu a jedu domů. Ty 2 dny v práci mi vyhovují - vyřídíme potřebné porady, schůzky, naplánujeme další věci,…a zároveň netrávím denně 2hod času na cestě…jsem ve firmě jediná, kdo to tak má, tak vím, že to kolegyně nekousaly zrovna dobře, ale zároveň jejich práce není toho typu, aby ji mohly z domova dělat, což si myslím, že racionálně chápou a vztahy máme v pohodě…ale že mě tu proberou, když jsem doma, to je klidně možné, ale nijak mě to nevzrušuje. :)

U nás pracuje řada lidí na HO a nikdo to „těžce nekouše“ :lol: Většinou jsou to lidi, kteří jsou někde v Olomouci, Plzni nebo v nějaké vsi na Vysočině. Dojíždět by nemohli a my je chceme. Takže cajk. Důležité je jen to, aby fakt pracovali, byli dostupní atd.

T logiky věci plyne, že nemůžou z Olomouce dojíždět.

třeba to u vás berou taky tak.

Bábrdl
Generální žvanilka 21714 příspěvků 06.12.17 10:48
@j.a.n.i1 píše:
Jo, tak pod tohle se podepisuju… to je největší zákeřnost práce na HO.

Nebo když partner přišel domů a řekl: tady to zase vypadá, vždyťz jsi celý den doma. :zed: :zed: :zed: Gr, úplně se mi to vrací.

Ono stačí, že i teď mám občas dny, kdy pracuju z domova a můj manžel je schopný říct „ty máš zítra to volno, vyzvedni auto“. :zed: :zed: :zed: Už mnohokrát jsem vybuchla, vztekla se, byla logická… Nic nepomáhá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >