Reklama

Zneužívání přesčasů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 05.12.17 21:30
Zneužívání přesčasů

Dobrý večer, může mi zaměstnavatel neustále nařizovat každý měsíc po celý kalendářní rok chodit tři soboty v měsíci, jako přesčas? takže volný víkend, mi vychází jen jednou za měsíc. Je to práce v neptřetržitém provozu, na hotelu na wellnessu, a opravdu jedu 6dní co 3týdny. Je to už o zdraví, jsme vyfluslá, žádala jsem o zkrácení ale oni že je to povinnost si ty víkendy oddělat. A může to chtít, ikdyž mám 7-hodinou pracovní dobu? v sobotu dokonce musím makat i 9hodin, prostě je to povinné a hotovo.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 05.12.17 21:39

@boruvka33 Pokud ofiko máš zkrácený úvazek, tak ti nesmí být práce přesčas nařízena…

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 05.12.17 21:44

Beru např. nejvýš dvě soboty, s mým souhlasem teda ale oni jsou…ě v tom, že hrají na city a že od té doby, co chodím o hodinu dřív domů za dětmi, kvůli nim jsem řvala o zkrácení, tak jsem tím druhým přihoršila ale to je kec. Dala jsem na výběr, buď mi to dáte nebo končím.

sediza
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 05.12.17 23:15

Zavolejte si na právní oddeleni na uradu prace. Bezplatne Vam tam poradí.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 06.12.17 09:13

Když máš zkrácený úvazek, nesmí Ti nutit přesčasy. Pokud na ně kývneš, tak se ti bude platit jen to, co odpracuješ nad 8 hodin. Takže tu hodinu (8-7) budeš pracovat legálně zdarma. Ale s tím souhlasíš tím, že jsi odsouhlasila přesčasy, i když jsi nemusela. Zjišťovali jsme to mamce na úřadě práce.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 06.12.17 09:52

@Lerista Není pravda, že by do 8 hodin pracovala zdarma, dostane to normálně zaplacené, pouze nemá za tu hodinu nárok na příplatek za práci přesčas.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 06.12.17 10:49

@j.a.n.i1 Nám to tehdy na ÚP takhle doslovně řekli. Že má nárok na mzdu! až po odpracování těch 8 hodin. Ne příplatku, ale mzdy. A jak jsem psala, že když půjde na přesčas, tak s tím souhlasí. Ach jo, když vám tohle tvrdí na ÚP, tak jim obvykle věříte.

boruvka33
Kecalka 178 příspěvků 06.12.17 11:33

A může být ve smlouvě uvedené, že s podpisem souhlasím s pracovníma sobotama, ikdyž mám zkrácený úvazek o hodinu? Prý je pro mě nachystaná nová smlouva, na neurčito, že už na ni mám nárok, tak jestli ti š…i si to nepojistí takhle. Mosím si ji pořádně pročíst, protože to takhle měla jedna moje známá, která k nám měla nastoupit na 8 a tam prý tohle ve smlouvě měla, proto to nepodepsala.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >