Reklama

Dávat děti do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:11
Dávat děti do školky?

Dobrý den všem, mám dotaz a zajímalo by mě, jestli se s tím tady potýkala i nějaká jiná maminka, případně jak to řešila. Po pěti letech doma na mateřský jsem konečně nastoupila do práce (a jak ráda :) ). Děti předtím chodily do školky tak na střídačku, dodělávala jsem ještě školu, takže někdy ano, někdy ne. Jsou to dvojčata, předčasně narozená. Jde o to, že jsou silní alergici, astmatici a veškeré rýmy jim lezou na průdušky, plíce a stačí obyč viróza a je z toho astma záchvat, několikrát i hospitalizace v nemocnici. Dejchátka mají, v případě viróz to musí být srajdy jako ventolin, dithiaden, prednison…

Teď po poslední anabázi mi naše alergoložka řekla, že by bylo lepší děti vůbec nedávat do školky, eliminovat kolektiv…buď anebo je nacpat koritkoidama, aby se plíce udržely roztažené. Je to už druhá doktorka, která mi řekla, že to jsou tzv. nekolektivní děti. Volba je jasná…ale strašně nechci bejt doma. Doma mi hrabalo, nedokážu si představit další dva roky…má někdo radu? Zkušenost? Cokoli?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

M-A
Kecalka 161 příspěvků 17.02.17 15:26

Nemam radu, nemam zkusenost, jen nevim co vyresi kdyz ted budou doma a do skoly pujdou… myslite ze ve skole to bude s nemocemi lepsi? Nemyslim si. Pracuju ve skole a i v prvni tride hodne deti marodi.

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:28

@M-A Doktorka mi prave rekla, ze tyhle deti z toho tak nejak vyrostou a se skolni docházkou nebo lehce po ni nastava urcity zlom…Zase se mi do nich straslive nechce cpát přes miru kortikoidu, když mi nikdo nerekne co to s nima za par let udela…v puber­te…v dospelos­ti :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 15:38

@Tejina mám zkušenost od sebe. Když mi bylo 5, máma mě dala do školky a ta mě naprosto zdravotně rozložila. Od září do listopadu jsem měla několikery atb a samé „lepší nemoci“ - angína, oboustranný zápal plic, zánět ledvin s několikatýdenní hospitalizací. Nakonec jí doktor „velice empaticky“ sdělil, že jestli mě chce zabít, tak ať mě dává dál do školky. Ona mi sehnala soukromé hlídání.
Kvůli nemocnosti jsem nakonec nastoupila až do 3. třídy a od té doby to bylo relativně v pohodě. Pořád jsem byla nemocná tak 6 týdnů za pololetí, ale už se to dalo.
Mladší syn jde v mých stopách. Ještě mu nejsou 3 a jde z nemoci do nemoci. Od září by měl jít do školky, ale už hledám hlídání, protože pracovat musím a nevěřím, že školku po zdravotní stránce zvládne a nemůžeme to řešit OČR.
My jsme tak daleko, že máme doporučené, aby do školky nechodil ani starší syn - aspoň přes zimu.
@M-A vyřeší to třeba to, že se imunita bude mít ještě šanci chvíli vyvíjet a nebude dokola oslabovaná opakovanými nemocemi, případně atb.

tini
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 5 inzerátů 17.02.17 15:40

A co to nejak osidit, mit puluvazek, skolka jen dopo.Moje holka marodi min, co tan nespi. Nevydelas dost, abys mohla nekoho platit? Chapu, ze se ti nechce vzdat ted prace. A taky mic neverim, ze nebudou marodit i na ZS. Kazdopadne manzel byl takove dite s astmatem, ze skolky ho vzali a byl u placene tety a pak ho to dohnalo ve skole stejne.

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:42
@Anonymní píše:
@Tejina mám zkušenost od sebe. Když mi bylo 5, máma mě dala do školky a ta mě naprosto zdravotně rozložila. Od září do listopadu jsem měla několikery atb a samé „lepší nemoci“ - angína, oboustranný zápal plic, zánět ledvin s několikatýdenní hospitalizací. Nakonec jí doktor „velice empaticky“ sdělil, že jestli mě chce zabít, tak ať mě dává dál do školky. Ona mi sehnala soukromé hlídání.
Kvůli nemocnosti jsem nakonec nastoupila až do 3. třídy a od té doby to bylo relativně v pohodě. Pořád jsem byla nemocná tak 6 týdnů za pololetí, ale už se to dalo.
Mladší syn jde v mých stopách. Ještě mu nejsou 3 a jde z nemoci do nemoci. Od září by měl jít do školky, ale už hledám hlídání, protože pracovat musím a nevěřím, že školku po zdravotní stránce zvládne a nemůžeme to řešit OČR.
My jsme tak daleko, že máme doporučené, aby do školky nechodil ani starší syn - aspoň přes zimu.
@M-A vyřeší to třeba to, že se imunita bude mít ještě šanci chvíli vyvíjet a nebude dokola oslabovaná opakovanými nemocemi, případně atb.

Kluci nemají atb, spíš právě ty silné kortikoidy…teď se docela dlouhou dobu drželi, ale jinak jdou vlastně taky z nemoci do nemoci a ještě jim to padá dolu, takže občas i do špitálu. jakože bych si nasadila někoho na osm hodin denně domů? Hm…asi taky řešení…

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 17.02.17 15:45

A kdy jste je chtěla dávat od září? Kdy jim bylo pět?

Osobně bych takto disponované děti dala max do předškoláku na ten rok před školou. Nic jim neuteče, a vy nebudete mít pakárnu s neustálým maroděním.
Vám taky nic neuteče, jeden rok s dětma bych ještě vydržela, pak už budete pracovat a pracovat…důchody v naší generaci příliš brzy nehrozí.

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:45

@tini Fakt? To je šílený…to jsme si vybrali super nemoc :( Blby je, ze jak byli predcasne, mají i slaboučkou imunitu, takze se s tim dost spatne „hraje“…

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:47

@Borrealis sli do skolky od zari, když jim bylo 4 a pul, v podstate by měli bejt ted od zari predskolaci, pokud nebudou mit kvůli te nedonosenosti odklad…takze mozna i dva roky doma. Nojo, vy je neznate :D jsou to raubiri, co muzou, to rozeberou a ze vseho nejradši cely dny behaj, poskakujou a povykujou :D to je pro nas introverty trochu mor, chicht.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 17.02.17 15:47

Ono i pro ty děti zdravotně bude lepší rok mimo bacilární kolektiv, dozraje jim imunita, upevní se, ono budou marodit i pak, ale už to půjde vše lépe, kdy jim vychází nástup do školy?

Dejte je až na předškolní rok, není o co stát, jestli končíváte i v nemocnici, nestojí to za to.

Samozřejmě řešením je i doma chůva, s kolektivem bych ještě chvilenku počkala…jsou malí, pak již budou jen větší a větší a velkí… :kytka:…uteče to neskutečně

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:50

@Borrealis ja vim, dekuju…proto to tak resim. Mam uzasnou a TICHOU praci v knihovne, strasne si to uzivam :D ale zaroven mají deti prednost, to je jasne…

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 17.02.17 15:52

A myslíte že budou mít odklad? TZN do školy by nastoupili až v sedmi a půl? TO je dost… :think:

MartinaIrena
Echt Kelišová 9964 příspěvků 17.02.17 15:52

Fakt nechci rejpat, ale asi bych na tvem miste s nima zustala ty dva roky doma. I za cenu, ze by mi lehce hrablo. Vzdyt to delas pro zdravi tech nejcenejsich, co mas. A mmchdm, co by za to nektere maminy daly, moct si prodlouzit materskou.Ne kazdy ma takove financni pidminky, tak pokud ty ano, ber to jako vyhodu

Tejina
Kecalka 171 příspěvků 17.02.17 15:55

@Borrealis U jednoho bych rekla, ze ne, druhej vypada ted, ze ano…ještě se to muze samozrejme zmenit, ale při narozeni měli kazdej kilo a pul, kazdej operaci, spoustu nemoci a evidentne nedozralej nervovej systém, jsou hodne citlivi…jsou narozeni leden 2012…

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 17.02.17 15:56

@Tejina Tichou práci hrozně závidím… :mavam:

Jestli jsou živí, šikovní, vyvíjej se dobře, asi bych to fakt prala do školy hezky v šesti a půl jak mají…tímpádem poslední rok před školou do předškoláčků…od pěti a půl…

Ty děti by potřebovaly cca asi rok, jestli nyní v zimě měly takové problémy, tzn do školky tak za rok ode dneška…což vychází od března např…

Jestli by to bolo možné, asi bych je fakt ze školky úplně stahla, nástup až za rok v březnu, po nejhorší zimě…a škola halt podle toho jak to půjde, a když to půjde normálně nastoupí v 6 a půl…ono opak. nemoce jim nepřidají, vynechat jednu sezonu by jim zdravotně dost pomohlo… :think:…ale nevím jestli se lze ve školce domluvit na nástupu až v březnu, ach jo…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama