V první třídě nebudou mít angličtinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Cassy25
Kecalka 259 příspěvků 11 inzerátů 14.02.17 20:45
V první třídě nebudou mít angličtinu

Ahoj,
dcera půjde v září do první třídy a zjistila jsem, že ve spádové škole, kam patří, mají angličtinu až od 3. třídy. Půjdeme na zápis i do jiné školy, kde je aj už od 1. třídy, ale kdyby se tam nedostala, chtěla jsem se zeptat, zda jste to někdo měli také až od 3. třídy a jestli to pro děti není moc velký handicap do budoucna. Předem díky za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Bobby
Extra třída :D 14047 příspěvků 14.02.17 20:47

@Cassy25 u nás ve všech školách v okolí se nezačíná s angličtinou dřív než ve 3.třídě…já jako dítě jsem to měla stejně..

 
monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 14.02.17 20:50

Čím dřív se začne učit, tím líp. Ale naučí se, i když začne až ve 3. třídě. Jsou děti, které se učí již od školky. Je to prostě na rodičích. Pokud nebude mít ve škole do 3. třídy, může zatim chodit někam soukromě nebo se učit doma s rodiči. Stejně se v první třídě berou jenom nějaká základní slova a spojení, nic těžkého.
Prostě základky to mají nastavené buď od 1. třídy nebo až od 3. V té 3. už pak mají určitě rychlejší tempo a větší objem učiva, než v první.

 
tasa
Echt Kelišová 9022 příspěvků 14.02.17 20:50
@Cassy25 píše:
Ahoj,
dcera půjde v září do první třídy a zjistila jsem, že ve spádové škole, kam patří, mají angličtinu až od 3. třídy. Půjdeme na zápis i do jiné školy, kde je aj už od 1. třídy, ale kdyby se tam nedostala, chtěla jsem se zeptat, zda jste to někdo měli také až od 3. třídy a jestli to pro děti není moc velký handicap do budoucna. Předem díky za názory.

tak já si myslím, že v té 1., 2. třídě se stejně nic nenaučí. kor v první, snaží se zadaptovat na nové věci, na povinnosti atd…

 
nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 14.02.17 20:52

Mě to taky nepřijde jako drama. Pokud bys na angličtině tak trvala, tak můžeš dát dítě na kroužek. Pravda je, že třeba dcera chodí do jazykovky a tam mají AJ od první třídy dvě hodiny týdně. Teď ve čtvrté už má super přízvuk a AJ zvládá s přehledem. Pravda je, že jí ještě platím navíc kroužek, takže doma na přípravu na AJ v podstatě nemusíme sáhnout. Ale kdyby právě na této škole nebyla a AJ měla až od třetí třídy, tak bych to řešila právě tím kroužkem navíc.

 
monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 14.02.17 20:52

@tasa Naučí se i v první třídě, pokud se tomu jen trochu věnuje a není to úplné nemehlo. Minimálně se naučí trochu cizí řeč poslouchat. A to také není k zahození.

 
Hobitka
Závislačka 3509 příspěvků 14.02.17 20:55

Ja bych rekla, ze na tom tolik nesejde… Ja se vypracovala z mizerne anglictiny na zhruba CAE uroven asi za tri roky, protoze jsem chtela a potrebovala, dvacitku jsem mela davno na krku. Pritom na jazyky jsem byvala vzdy spis „blba“. Zacinala jsem v 5.tride pod vedenim preucene rustinarky, co byla o lekci napred (jako asi rada z nas). Kdo nechce, nebude v dospelosti anglicky umet ani po tom nejlepsim startu, byvaly kolega vystudoval ZS i stredni v nemcine jako vyukovem jazyce a neprelozi si z nemciny ani navod k pouziti :nevim:.

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 14.02.17 21:05

Anglicky se naučí za rok, až to bude chtít a potřebovat. Já se začala učit až na gymplu, tj. v 6. třídě a v 19 jsem dělala CAE. Koupila bych jí hravou angličtinu od Albi, pohádky všechny v angličtině (třeba Disneyovky), na BBC jsou výuková videa pro děti… Všechno tohle dělám se synem od dvou let. Neví z toho pochopitelně nic :-) stejně tak jako tvoje dítě nebude vědět nic z kroužků, které budou trvat hodinu a bude jich tam nejméně 8. K ničemu.

Příspěvek upraven 14.02.17 v 21:08

 
Moise
Hvězda diskuse 36476 příspěvků 14.02.17 21:06

@Cassy25 většina dětí má v první třídě co dělat sama se sebou a s těmi klasickými předměty. V první třídě bych rozhodně víc nenakládala, pokud třeba nezná angličtinu už ze školky nebo z kurzů. Je pravda, že děti nasakují informace jak houby, čím dřív tím líp, ale v momentě, kdy vyrostou, tak absolutně není poznat, které začalo v první a které až ve třetí třídě.. jde o jejich nasazení v budoucnu, jak se budou chtít jazyku věnovat, pokud ano, tak může být dítě, které začalo ve třetí třídě úspěšnější než to, do kterého to rodiče hustí od předškolního věku. Taky záleží hrozně na dítěti, u nás starší dítě zájem nejeví a bude mu stačil angličtina až od třetí třídy a myslím, že to bude ta správná doba akorát a druhé dítě jeví zájem už jako hodně malé, takže na angličtinu bude chodit cca od 4,5 let :)

Příspěvek upraven 14.02.17 v 21:09

 
kaja00
Extra třída :D 13480 příspěvků 14.02.17 21:07

Já myslím, že to tak hrozné není, můžeš jí dát na ty dva roky do nějakého kroužku. Já sama jsem měla angličtinu až od třetí třídy a myslím, že to není už moc velký rozdíl. V první třídě je pro děti nová i ta škola a ještě je začít učit jazyk, dle mého zbytečně moc nových věcí najednou.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 21:12

U nás, v nespádové jazykovce se začíná od 1. třídy (1 hodina, v 2. třídě 2 týdně). Ve 3. třídě mají 3 hodiny týdně. Od čtvrté se budou dělit na jazykovou a nejazykovou skupinu.
Ve spádové škole je AJ až od 3. třídy a rovnou 4 hodiny týdně. Jsem ráda, že mám děti v jazykovce. Zvlášť, když měli předtím obě povinnou AJ ve školce (jiné - krom soukromých, jsem si vybrat nemohla).

 
Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 14.02.17 21:21

U nas taky od 3.tridy. Myslim, ze je toho na deticky v te 1.tride moc, takze za me ok od 3.

 
blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 21:29

Já bych to nehrotila, v první a druhé třídě toho z angličtiny moc nedělají, takže já jsem pro to mít angličtinu až od 3. třídy.

 
Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 14.02.17 21:33

Dcera určitě nebude mít handicap. Učím AJ na prvním stupni. Já mám 3.,4.,5. ročník. KOlegyně 1. a 2. Nic tam nedělají, spíš si hrají. Myslím, že o nic nepřijde. Moje dcera chodí teď do první třídy, jiná škola než de učím. Aj od třetí třídy a jsem za to šťastná. Mají víc výtvarky a to si myslím, že pro prvňáka, který potřebuje cvičit motoriku je daleko užitečnější než aby mleli pořád to samé v první, druhé, třetí třídě. Navíc oni jen opakují, nejsou schopni pochopit gramatiku - i páťáci mají problém. Neřeště to a buďte za to spíše ráda. Prvňáci toho mají spoustu, aj je zbytečně zatěžuje.

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 19376 příspěvků 14.02.17 21:35
@Cassy25 píše:
Ahoj,
dcera půjde v září do první třídy a zjistila jsem, že ve spádové škole, kam patří, mají angličtinu až od 3. třídy. Půjdeme na zápis i do jiné školy, kde je aj už od 1. třídy, ale kdyby se tam nedostala, chtěla jsem se zeptat, zda jste to někdo měli také až od 3. třídy a jestli to pro děti není moc velký handicap do budoucna. Předem díky za názory.

u nás je angličtina v 1. a 2. třídě nepovinná. od 3. třídy začíná povinná s rozdělením dětí na 2 skupiny.
při tom množství dětí nevidím v angličtině přínos, proto od 1. třídy posílám dítě na výuku k rodilému mluvčímu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >