První třída - odklad?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
simongap
Kecalka 156 příspěvků 13.02.17 12:42
První třída - odklad?

Ahoj, ráda bych se poradila nebo znala i jiný nestranný názor. Můj syn by měl tento rok nastoupit do první třídy. Minulý týden naše školka pořádala něco jako přednášku o školní zralosti. Kde o všem, o čem lektorka mluvila jsem si byla jistá a jsem si tím jistá i teď, že syn vše zvládá. Po skončení si ředitelka školky hodnotila s každým rodičem právě jeho dítko. U nás řekla, že ve všem ho musí pochválit, vše zvládá a je zralý. Ale, že by ho chtěla poslat do pedagogicko-psych. poradny, protože je trošku stydlivý. Nějak jako nevím, co to s tím má společného. Ano, než se rozkouká v novém prostředí, je stydlivý - dáte mu 30 minut a je v pohodě. Mluvila jsem o tom ještě se známou, která se tímto zabývá… a ta má ten názor, že by ho poslala k zápisu a až kdyby tam mi řekli, že nespolupracuje nebo tak (což si nemyslím, vždy spolupracoval s každým), tak poté by řešila na doporučení školy odklad. Že pro ně dost stresující i ta poradna. Netuším, proto prosím o radu. Syn se do školy moc těší, jde tam s ním spousta kamarádů z jeho party - vlastně ze školkovské třídy. Také jsem byla stydlivá a naopak moje mamka říkala, že škola mi dost pomohla, on je povahou opravdu celý po mě… takže raději bych, aby do školy šel, nepřišel tak o kamarády, které má rád, ale zároveň bych mu nerada ublížila tím, že ho cpu někam, na co by nebyl zralý… jen jediný důvod - je trochu stydlivý, jak řekla učitelka, mi nepřijde prostě závažný. Ale jsem lajk… Díky za názory :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15163 příspěvků 13.02.17 12:48

@simongap nemyslím si, že by návštěva poradny byla nějak výrazně stresující. My jdeme do poradny zase proto, že je holka pomalá :lol: Do tohoto roku jsem si byla stoprocentně jistá, že nastoupí v čerstvých 6ti letech, ale učitelka, kterou letos má, dost přesvědčivě hlásí, že holka odklad potřebuje. Já mám jen dvě děti, ona jich za svoji školkovou kariéru poznala už hodně. Věřím, že má nějaký odhad a pokud má pochybnosti, mám je taky. Možná se nám zdá stydlivost jako dost nepodstatný důvod, ale ona ho vidí pracovat v kolektivu, plnit zadané úkoly. Asi se projevuje stydlivě častěji, protože na kolektiv dětí a učitelek ve školce už musí být dávno navyklý. Zvážila bych návštěvu poradny a tam to s nimi probrala.

Popokatepetla
Závislačka 3237 příspěvků 13.02.17 12:48

@simongap vidím to stejně jako ty, stydlivost bych jako důvod pro odklad vůbec nebrala (taky jsem byla stydlivé dítě).

blumen
Hvězda diskuse 45452 příspěvků 13.02.17 12:50

Taky bych zasla do te poradny a nechala si rict odborny nazor.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 13.02.17 12:52

Já bych absolvovala normálně zápis a až podle toho, jak by to tam probíhalo, jak by se k synovi vyjádřili, bych řešila případně PPP a odklad.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 13.02.17 12:55

Nemyslím si, že by to byl nějaký extra důvod k odkladu, někdo je stydlivý celý život, každý jsme nějaký :nevim: Ale za návštěvu v PPP myslím nedáte nic.

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 13.02.17 12:57

Já mám zase opačný problém. :mrgreen: Byla jsem naprosto přesvědčená o odkladu až do doby, co jsem se zmínila ve školce. Paní učitelky byly velmi překvapené, že o něm uvažuji, takže mě lehce zviklaly. Ale moje intuice je pro odklad a tou se budu asi řídit. Uvidíme, jak dopadneme za měsíc v poradně.

Jdeme tam na můj vlastní popud, k posouzení školní zralosti. U nás je dítě sociálně zralé až až, ale zato mi přijde velmi nesoustředěné, rozlítané, emočně ještě lehce nezralé (pořád dost uvztekané), ač tedy ve školce prý takový není, pracuje výborně, krásně kreslí… jeho jediný problém prý akorát je, že je příšerně ukecaný a neustále potřebuje komunikovat. :mrgreen: Škola je to poslední co ho zajímá. Nemyslím si, že by pro předškoláka měla být poradna stresující. Má jít do školy, tam už musí být na takové situace přivyklý, samostatný. A budeš mít zase další názor.

Do poradny vás posílá proto, že u zápisu už chtějí rozhodnutí o odkladu. Proto by mělo dítě navštívit poradnu před zápisem a u zápisu už jen hlásit případný odklad, či nástup do školy. Je to nově, proto jsou zápisy taky až v dubnu. Člověk by měl být rozhodnutý.

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 13.02.17 12:57

Pokud se nepletu tak před zápisem je potřeba letos už mít vyřízenou PPP a případný odklad..

Také jdu s dcerou do PPP a nemyslím si, že by to byl nějaký stres dle toho co mi říkali jak bude vše probíhat.

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 13.02.17 12:58
@Aishenka píše:
Pokud se nepletu tak před zápisem je potřeba letos už mít vyřízenou PPP a případný odklad..Také jdu s dcerou do PPP a nemyslím si, že by to byl nějaký stres dle toho co mi říkali jak bude vše probíhat.

Přesně. Letos už se nedá čekat na zápisy a potom případně vyběhávat odklad.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 13.02.17 12:59

@simongap Ale, že by ho chtěla poslat do pedagogicko-psych. poradny, protože je trošku stydlivý mě se to trochu jeví, jako že paní ředitelka dohazuje PPP klienty… :nevim: :lol: :think:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 13.02.17 13:01
@Fima píše:
Přesně. Letos už se nedá čekat na zápisy a potom případně vyběhávat odklad.

A proč? A když do PPP dítě nepůjde a na zápise mu řeknou, že sorry, ale je nezralé… Tak kdy do té PPP půjde? No po zápise… :nevim:

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 13.02.17 13:07

@Black Cat A co by z toho mela? Nejak tomu nerozumim… Projde mi logicky postup, pri pochybnostech nejprve navstivit PPP a pak se rozhodnout zda k zapisu ci ne… Nam pri testech skolni zralosti z obdobneho duvodu ( stydlivost etc.) doporucili logopedii, aby se naucil hlasiteji mluvit a sebejisteji vystupovat ale odkkad pry nebude treba ;)

Ou
Kelišová 6236 příspěvků 13.02.17 13:08

@Black Cat na zápise nikdo neřekne, sorry, dítě je nezralé, neberem.

A tedy poslední, čím PPP trpí je nedostatek lidí, co potřebujou vyšetření.

Školní zralost je komplexní záležitost - kromě rozvoje myšlení, hrubé a jemné motoriky to sebou nese taky sociální zralost. Pokud zrovna školka, která se o vaše dítě stará doporučuje další prošetření, tak bych to úplně neházela za hlavu.

Zejména pokud máte pocit, že by ho návštěva poradny nějak traumatizovala - návštěva PPP vážně není nic stresujícího - tedy pokud dítko nevyneruvjete vlastní nervozitou.

Konečné rozhodnutí je na vás, zrovna stydlivost většinou nevede k tomu, že by ve škole dítko selhávalo.

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 13.02.17 13:11
@Black Cat píše:
A proč? A když do PPP dítě nepůjde a na zápise mu řeknou, že sorry, ale je nezralé… Tak kdy do té PPP půjde? No po zápise… :nevim:

Nevím, jak to bude fungovat potom v praxi, jen vím, že nově se ze zákona musí požádat o odklad nejpozději do 30.4.2017. Vzhledem k tomu, že ty poradny jsou plné a čekačky jsou pár měsíců, tak je to asi lepší mít vyběhané, aby to člověk potom stihl. Je jasné, že když to člověk mít nebude a od zápisu odklad doporučí, tak tam budu muset potom. Ale nemusí to do konce dubna stihnout.

simongap
Kecalka 156 příspěvků 13.02.17 13:16

Děkuju za názory holky :)

No abych pravdu řekla, trošku mi připadá, že paní učitelka také dohazuje do PPP klienty, kort když nám slečnu přestavila, jako její kamarádku. Ale také věřím, resp. doufám, že by snad nedělala něco na úkor dětí. Já o odkladu neuvažovala vůbec a od té doby neřeším nic jiného - nechci synovi ublížit tím, že bych ho hnala do školy, když by nebyl zralý. Ale když sama řekla, že je jinak vše v pořádku?
POřád váhám - a také, vůbec nevím, jak bych vysvětlila synovi, že všichni kamarádi do školy jdou a on musí zůstat ve školce. To si myslím, že by mu tedy moc nepřidalo. Takhle by se v kolektivu otrkal dle mě víc…

Ach jo - děti = velká radost, ale i velká starost :? :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >