Dávat nebo nedávat Ibalgin?

494
13.4.17 18:45

Dávat nebo nedávat Ibalgin?

Ahoj všem, mám dilema a zajímal by mě Váš názor..
V pondělí jsme byli se synem na ORL pro pobolívání ucha ( má rýmu). Přímo zánět, že nemá, ale takový počínající.., dostali jsme Otobacid, Pamycon do nosu a doporučení dávat 3krát denně Ibalgin, že je protizánětlivý..
Dneska jsme byli u pediatra s kašlem, syn má nález na průduškách a dr se ptala na teplotu. Jenže když bere od pondělí 3krát denně Ibalgin, tak teplotu jasně nemá…tak jsem Ibalgin nedala a ejhle, začala lézt teplota nahoru.
Mám nebo nemám ten Ibalgin dávat? Když ho budu pravidelně dávat, nepoznám, jestli dítě teplotuje..a pokud je subfebrilní ( teplota do 38), tak se stejně teplota nemá srážet..co myslíte, maminky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

308
13.4.17 19:09

Já bych Ibalgin nedávala, ani za nic. A když se málo zapije, nadělá v bříšku paseku. Raději Nurofen, něco šetrnějšího. Ibalgin je svinstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13757
13.4.17 19:16

Taky bych nedavala, me odrazuje uz jenom ta barva, neni to nic dobreho, nedala bych ho ani sobe natoz diteti nejak dlouhodobe. Protizanetlive meli dat spis kapky do toho ucha (kdysy sem je dostala na zacinajici zanet stredniho ucha, ale nazev si uz nevybavuju).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 19:16
@mjituska píše:
Já bych Ibalgin nedávala, ani za nic. A když se málo zapije, nadělá v bříšku paseku. Raději Nurofen, něco šetrnějšího. Ibalgin je svinstvo.

V ibalginu a nurofenu je stejná účinná látka.¨

Jinak já bych nedávala, pokud by neměl teplotu nad 39 (ale záleží jak tvůj snáší teploty) a samozřejmě bych dala, kdyby měl velké bolení toho ouška…ale to bych udělala já, ty znáš své dítě nejlépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jelenazchrudima
13.4.17 19:18

Ibalgin ne, radši Nurofen, ten je šetrnější :cert:

• Citovat
  • Upravit
494
13.4.17 19:27

Takže se shodnem, já jsem taky názoru nedávat, dík za příspěvky..a taky měudivilo dávat mu týden 3krát denně ibalgin…vždyť to není vůbec dobré na žaludek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
13.4.17 19:31

Já bych ho dávala, jen když by si syn stěžoval na bolest ouška, tam je hodně účinný a nám už párkrát zachránil jinak proplakanou noc. Ale preventivně ne, sice je protizánětlivý, ale na to už dostal ten Otobacid a pamycon. Preventivně se mi to zdá jako zbytečná zátěž žaludku a jater. Jinak nurofen a ibalgin má stejnou účinnou látku, to je jedno co dáš, pokud bys to chtěla vystřídat tak paralen na to bolavý ouško funguje taky - osobní zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 19:45
@rsisa píše:
Takže se shodnem, já jsem taky názoru nedávat, dík za příspěvky..a taky měudivilo dávat mu týden 3krát denně ibalgin…vždyť to není vůbec dobré na žaludek!

Proč dávat ibalgin proti zánětu, když pamycon je atb. Ibalgin mi přijde zbytečnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
13.4.17 20:08

@Celina Jedina „náhrada“ je paralen (mimo jine také svinstvo) a aspirin (pro děti zakazany). Pak si teda ještě člověk muže vyvařit vrbovou kuru… :nevim: O dalších alternativách nic nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4096
13.4.17 20:35

@rsisa dávala jsem první 2 dny, potom si dcera na ucho už nestěžovala, tak jsem vysadila. A na kontrole bylo ucho v pořádku. Pamycon se na zánět v uchu nedostane, ten má na zbavení rýmy, ale z nosu to do ucha zas tak nepronikne. Doporučit místo ibalginu nurofen je trochu směšné, účinná látka je stejná. My tedy dáváme nurofen, protože dceři prostě chutná a bez problému mi ho polyká. Při zánětu kloubu jsem ho dávala v kuse 3 týdny. A byla jsem tak blbá, že jsem ho první týden nedávala. Dceři jsem tím uškodila a léčbu prodloužila. Ale já pitomec ho dávat nechtěla, protože jsem myslela, že bude škodit, že je špatný na žaludek, přišlo mi to hrozné, cpát do dítěte maximální denní dávku po delší dobu. To je tak, když člověk řeší tyhle věci na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8751
13.4.17 21:08

Tak mi pri bolesti ucha davame Nurofen, ale prave plati, ze se musi dat hned, necekat az bude bolest nesnesitelna. Nam na orl rikaji pravidlo, do ucha do nosu do pusy', takze hned jak zacne ucho, tak dat lihove kapky do ucha- mame Otipax, kapky do nosu pro deti a Nurofen do pusy, od te doby nema dcera pichane usi a ano, jsou to sragory, ale staci to dodrzet tak tri dny a zanet se nerozjede, lepsi jak vecna atb, trhani madli, nedoslychavost a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18939
13.4.17 21:47

@Celina @Jelenazchrudima A jaký je mezi ibalginem a nurofenem rozdíl? :think: Je tam stejná účinná látka (ibuprofen).

@rsisa Pokud ho to ucho už nebolí, tak nevidím důvod dál podávat. Synovi jsme ho při počínajícím zánětu středního ucha dávala 1-2 dny, dceři při zánětu kyčle 3 - prostě do té doby, než pominuly nějaké akutní příznaky a obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18939
13.4.17 22:02
@Celina píše:
@Svistice psala jsem Nurofen?

Promiň, špatné ocitováno. Jiéí uživatelky psaly, že Ibalgin ne, že raději nurofen (i když je to prašť jak uhoď).

Btw, čím tedy srážíš případné teploty, když ne lékem s ibuprofenem? Pouze paracetamolovým přípravkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 22:03

Dávala bych pouze při teplotě nad 38, jinak ne, na zánět je tam ten Pamycon a také Otobacid má protizánětlivé účinky dexamethasonu a navíc obsahuje Cinchocain, který působí jako lokální anesteticum, takže tiší bolest…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18939
13.4.17 23:13
@Celina píše:
@Svistice v pohodě :mavam:
Pro dítě určitě nějaký sirup, nebo co doporučí lékař, ale určitě ne růžovky

Ale sirup je jen jiná forma podání té účinné látky. Učinnou látku to má pořád stejnou jako ty růžovky. :nevim:
Například já hodlám v nejbližší době rozšířit naší domácí lékárnu o nějakou tu „růžovku“ v dětské gramáži, protože syn mi sirupy nežere a čípek už mu taky nenarvu. takže už rok frčí na klasickém dětském paralenu a potřebuji mít doma i něco s ibuprofenem, abych to mohla s tím paracetamolem v případě potřeby střídat po 4 hodinách.

Edit: existuje i Ibalgin baby v sirupu (stejně jako Nurofen sirup)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama