OČR přes státní svátky

1035
12.4.17 22:14

OČR přes státní svátky

Dobrý den, od středy mám na dítě OČR. Zajímalo by mě, zda je lepší ukončit očr hned ve čtvrtek, protože v pátek je svátek, pak víkend a v pondělí zase svátek a nebo zda je lepší nechat očr běžet až do pondělí. Co je výhodnější - aby zaměstnavatel proplatil státní svátky a nebo OČR, kde budu mít 60% za svátky i víkend? Co se finančně vyplatí více? Myslím, že v úterý už bude vše OK a očr nebude třeba…

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4986
12.4.17 22:29

@annahoj Nevím, co je pro tebe finančně výhodnější. Tak dle toho. Evidentně je to asi nějaká viróza, která bude do úterý vyléčená, když už je tak dlouhé pracovní volno.
Nicméně sobota je normální pracovní den, když by se tě to náhodou týkalo. Nejlepší máš podívat se na sociální zabezpečení, než tady tápat.
Ale třeba někdo poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 22:36

Byla jsem na Očr únor i březen a proplaceno mám jen pracovní dny (dělám po, st, čt, pá) víkendy jsem proplacené neměůa. Ted jsem na Očr zas, od minulého čtvrtka, počítám tedy, že se svátky neproplatí, takže budu ukončovat až příští týden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
12.4.17 23:08
@Alex Adrian píše:
Byla jsem na Očr únor i březen a proplaceno mám jen pracovní dny (dělám po, st, čt, pá) víkendy jsem proplacené neměůa. Ted jsem na Očr zas, od minulého čtvrtka, počítám tedy, že se svátky neproplatí, takže budu ukončovat až příští týden…

to se musela stat nekde chyba.. OCR je placeny i pres vikend..nikdy jsem nemela pres ocr vikend nezaplaceny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
12.4.17 23:12
@Alex Adrian píše:
Byla jsem na Očr únor i březen a proplaceno mám jen pracovní dny (dělám po, st, čt, pá) víkendy jsem proplacené neměůa. Ted jsem na Očr zas, od minulého čtvrtka, počítám tedy, že se svátky neproplatí, takže budu ukončovat až příští týden…

A pokud nejsi samozivitelka a jsi na ocr od minuleho ctvrtka, tak pozitri musis ocr ukoncit.. tj 9dni..pocitaji se dny kalendářní, ne pracovni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 23:19

@petanah Tak už na to koukám a mám to napsané jen blbě ve výplatnici. Nevím proč tam mám za unor 5 dní a za březen 6 dní, když na výpisu účtu mám od socálky rozepsáno že propláceli 9 dní oba měsíce :think:
Tak to zítra zajdu ukončit, když je pá i po svátek, uterý mám volno a ve středu nastoupím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69668
13.4.17 00:33

@Alex Adrian Tak to je celkem logické, protože ve výplatnici máš neodpracované dny a neodpracovat jde pouze ty pracovní, s tím, které platila OSSZ to nemá nic moc společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69668
13.4.17 00:34
@petanah píše:
A pokud nejsi samozivitelka a jsi na ocr od minuleho ctvrtka, tak pozitri musis ocr ukoncit.. tj 9dni..pocitaji se dny kalendářní, ne pracovni

Ale nemusí, délka OČR omezená není… pouze to bude od 10. dne zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
13.4.17 07:33

OČR mám od tohoto čtvrtka. Dívala jsem se, že za očr mám 300 a za prac.den 500
Když to ukončím před svátky, vychází mi to 1400,–Kč. Když až po svátcích - tak mi to vychází 1800,–Kč. Ale nevím, zda to počítám správně.
Víkend i svátek v případě očr jsou placeny 60%…
Má doba na očr na něco vliv - myslím na výpočet průměru a pod? V červnu končím v zaměstnání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 08:08

@j.a.n.i1 Už to chápu :-) Moje první Očr v životě, tak mi chvíli trvalo, nežmi to došlo :lol: Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
13.4.17 09:40
@annahoj píše:
OČR mám od tohoto čtvrtka. Dívala jsem se, že za očr mám 300 a za prac.den 500
Když to ukončím před svátky, vychází mi to 1400,–Kč. Když až po svátcích - tak mi to vychází 1800,–Kč. Ale nevím, zda to počítám správně.
Víkend i svátek v případě očr jsou placeny 60%…
Má doba na očr na něco vliv - myslím na výpočet průměru a pod? V červnu končím v zaměstnání…

Když v červnu končíš v zaměstnání, tak si myslím, že ti to může být úplně jedno. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
13.4.17 18:20

Šlo mi o to, abych nebyla nějak bitá při výpočtu odstupného apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
13.4.17 23:56
@j.a.n.i1 píše:
Ale nemusí, délka OČR omezená není… pouze to bude od 10. dne zadarmo.

jj, jsem to blbe napsala.. spis jsem myslela, ze zakladatelku zajimaji penize za ocr atd., tak jsem jen chtela upozornit jak to u toho ocr je, aby pak nekoukala, ze ma zaplacenych jen 9 dni, ale doma byla dele:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1035
14.4.17 20:26

Koukám, že jsem se odpověď stejně nedozvěděla…má to nějaká vliv na výši odstupného nebo podpory?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
15.4.17 23:11

@annahoj a ukončila jsi OČR?
Odstupné máš zprůměrováno, nevím kolik dostaneš platů…Trochu to pleteš dohromady.
Co s tím má podpora? Myslíš tím podporu z prac. úřadu?
Nechápu, co vlastně v globálu potřebuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama