Operace slzných cest 8měsíčního

9.4.17 20:42

operacia slznych ciest

Ahojte mate skusenosti s operaciou slznych ciest? Mam 8 mesacneho synceka a hnisanie ocka nas trapi od narodenia..bohuzial noc nepomaha masticky, kvapky, masirovanie..boli sme na preplachu ale bohuzial syncek to ma uz vo vnutri zrastene a tak musíme na operaciu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9.4.17 20:48

Neee, nas maly mel taky hnisave ocicko a doktorka vyhrozovala propochnutim kanalku a bla bla. Rekla jsem to doma a máma mi poradila, at mu pri kojeni kapnu do ocicka mlicko, no po trech kojenich hnisani zmizelo :palec: v mm je prirodni atb

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
9.4.17 21:05

Taky jsme zkoušeli, všechno, i to mlíko a nepomohlo. Měl už taky různé srůsty, ale ještě proplach stačil-dělali mu to tedy postupně nadvakrát plus jednou kontrolně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17800
9.4.17 21:16

My chodili na proplachování asi tři měsíce, a nakonec to povolilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9266
9.4.17 21:24

My byli na prvnim proplachu okolo devateho mesice. Byl to des a nikdy vice. S tim, ze se to nepovedlo, udajne tam byla mechanicka prekazka. Rozhodla jsem se pockat, nic dalsiho neabsolvovat. Masirovali jsme cca 1mesic, zkouseli homeo, sem tam atb kapky kdyz bylo hodne zle a najednou v roce jsem zjistila, ze ocicka nehnisaji. Tak drzim palec aby to bylo dobre ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:24

@hofka my sme uz na jednom boli a nepresla ta sonda uplne len do polovice..zrovna zajtra ideme druhý krat a podla toho sa uvidi:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:27

@Schara ano presne aj mne tak povedala ze tak je prepazka cez ktorú to preplachnut nejde..uz som z toho zufala kvapkam mu od narodenia rozne druhy kapek a moc nepomaha..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17800
9.4.17 21:30

Ono asi bude potřeba víc těch proplachů :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9266
9.4.17 21:30

@petushqa27 no jak rikam, u nas to preslo samo. Kapicek mrak, masirovani az to preslopreslo. Ani na dalsi proplach, kam nas objednali jsme nejeli. Nikdy vice, byl to pro nas vsechny otresny zazitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:32

Jezdili jsme s malým do Otrokovic k doktoru Červenkovi, jezdili tam i hodně z daleka, operuje v Ostravě. Hlavně se vyhněte Brnu, všechny maminky v nemocnici ho proklínali. Malý dostal silikonové hadičky(rok a 4měsíce, na první termín v roce onemocněl), po půl roce mu je vytáhli, teď měl tři a zánět spojivek měl dvakrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:39

@Schara tak teda uvidim co bude zajtra na druhom preplachu..no pre mna to bol tiez hroooozny zážitek poslali ma na chodbu a ked som pocula ako moc place tak som plakala na chodbe s nim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9266
9.4.17 21:42

@petushqa27 nas prave na chodbu neposlali, a mazec no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
9.4.17 22:07

Ahojky - my měli za sebou dvě sondáže u nas ve městě potom další dvě v brně a pak co tyden jsme museli jezdit na proplach až do operace.. malý měl srůsty v levém očičku a tekutina tudy prostě neprošla, hrozně s tím zkusil :( jeden den nás přijali v noci už nesměl nic pít ani jíst a dopoledne nas brali na operaci - dostal oblbovak a pak ho odvezli byl tam hodinu, potom teda hrozně snašel - jako jediné dítě tam - narkozu nebyl k utišení to bylo hrozny ale zvládl to vyspali jsme se tam a třetí den jsme šli domu i s hadičkou v očičku - ta tam byla tuším 3 měsíce a pak nam ji ambulantně vyndávali - z toho jsem teda mela taky hrůzu ale vše jsme zvládli. Očíčko je ted už dobre jen při každém nachlazení očka slzí a to levé býva i zalepené ale je to uplná brnkačka proti tomu co to bylo. Když bych se mohla rozhodovat znovu tak bych na to šla co nejdřív - čím starší to dítě je tím horší to je hlavně pro něj (i pro maminku) mal na tom byl cca v roce a pul a i v brně se divili že nas neposlala dr už dávno :nevim: Zvládnete to. Já už potom hlavně měla strach abych malému nepoškodila očičko tím, že jsem mu ho pořád otírala a ty rana kdy ho nemohl rozlepit - to vás prostě donutí :( byl to děs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.4.17 22:17

Dobry den preji. Take jsme bojovali od narozeni (masaze, kapky, mleko, atb, homeo, joalis…) - nic nepomohlo. Byli jsme objednani v Otrokovicich (MUDr Cervinka- odbornik s lidskym pristupem- dle informaci stejne zoufalych kamaradek, ktere u nej zakrok s detmi podstoupily). Pak nam ale do toho vlezl zanet prudusek s hospitalizaci. Mala byla na kysliku kvuli saturaci..absolvovala 2× denne inhalace…po 5 dnech bylo po pruduskach a jako mega bonus dostala zdrave oko. Dodnes mluvim o zazraku…asi ten kyslik+ inhalace to nejak uvolnily, nevim. 7 mesicu jsem se ji snazila pomoct a marne a pak tohle. Takze mozna zkusit toto… Kyslik byl teply, takze i inhalovani by melo probihat teplou „parou“…? je to opravdu jen ma domnenka, mozna mylna. Vim ale, ze kdyby mi to nekdo poradil, zkusim…cokoliv. Hodne stesti!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 22:19

@ivika13 moc Dakujem za správu..a tu hadicku mu bolo vidno dokym to vyndali..? Moj maly to ma tiez na lavom ocku, jeden den je fajn a druhý den ho nemoze ani rozlepit:( za tyden ma 8 mesiacov tak som zvedava ako to zajtra pri tom druhom „nevydarenom“ preplachu dopadne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama