Fobie ze střevní chřipky a fobie ze zvracení

Anonymní
11.4.17 14:16

Fobie ze střevní chřipky a fobie ze zvracení

Ahoj všem mám fobii ze střevní chřipky a ze zvraqcení. Pokažde když slyším, vidím že měl nekdo střevní virozozu, nebo jen zvracel. Mám už depku že to chytne m já i děti a všichni. I jsme to parkrat prodělaly. Ale prostě mám z toho hrůzu, muj mozek začne pracovat rychleji než já a děsne se toho bojím. Nemá nekdo podobný problé? a pomáha na to něco se toho zbavit? Jsou lidi kteři to berou normálně. já to neumím. Když je maly ve školce mám z toho hruzu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11.4.17 14:21

Taková diskuze uz tu je ;) https://www.emimino.cz/…ipky-238940/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
11.4.17 14:27
@Anonymní píše:
Ahoj všem mám fobii ze střevní chřipky a ze zvraqcení. Pokažde když slyším, vidím že měl nekdo střevní virozozu, nebo jen zvracel. Mám už depku že to chytne m já i děti a všichni. I jsme to parkrat prodělaly. Ale prostě mám z toho hrůzu, muj mozek začne pracovat rychleji než já a děsne se toho bojím. Nemá nekdo podobný problé? a pomáha na to něco se toho zbavit? Jsou lidi kteři to berou normálně. já to neumím. Když je maly ve školce mám z toho hruzu.

Mam podobne strachy a letos uz prodelavam strevni po druhy! Nikdy jsem nezvracela, vzdy mam jen prujem. Zvraceni nesnasim, mam z nej hruzu, naposledy jsem zvracela asi pred 15 lety…prostě si zvraceni nepripoustim. Radu uplne nemam, ale nemysli na to tolik, stejne tomu nezabranis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 14:37

Ja myslela ze jsem jediná. Ja to mam taky. Obecne jsem i strasne opatrná na to co jim (aby to bylo fakt cerstve a z provereneho zdroje). Jakmile nekde slyším ze ma vic lidi střevní chřipku tak úplně trnu.
Naštěstí to není moc často…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
11.4.17 14:55

A ceho se bojite? Jasne nechcem to nikdo, kdyz se to stane je to neprijemne, ale jsou horsi veci nez bezny pruhem ci zvraceni. Vzdyt u zvraceni je za par vterin po vsem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 15:20

U nas je to podobne. Jakmile nekdo v okoli ma strevni chripku, tak se hned naladujeme Endiaronem a cekame co bude. :mrgreen: Nastesti me se to zatim vzdycky vyhnulo, ale manzel uz to schytal pekne. On uz pak vzdycky jen lezi a odevzdane ceka kdy to zacne. :mrgreen: Musim se tomu smat kdyz to pisu. Zvraceni je nejhorsi, v tehotenstvi mi bylo hrozne blbe a letelo to ze me, ani jsem si to nestihla uvedomit. Nastesti to brzo preslo. Jinak nejhorsi teda bylo kdyz jsem mela 2× zanet strev, ale to uz zase bylo o necem jinem, to jsem prujem ani nemela. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 15:20

Mám to stejně, když slyším, že někdo zvracel, tak hned zjišťuji, odkud je, jestli je to chřipka nebo něco špatného snědl… nejim v žádných stáncích, vlastně ani v restauraci, maso až moc tepelně upravuji, kontroluji spotřebu apod. Jsem hrozná. Omezuje mě to. Zvracení se hrozně bojím, ikdyz jsem naposled zvracela tak před 15lety. Ted mám malé dítě a možná se to trosku zklidnilo, když si jako malinký ublinkaval apod.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
7776
11.4.17 16:45

Tak já jsem na tom podobně, mám z toho hrůzu, zjištiji co jím, ale kontroluji i decka a když slyším že nekdo má střevní virozu, zjištuji kdo a jak blizko jsem byli.jsem hrozná, hrozně me to omezuje v životě neustalej strach vše kontroluji. Nevím jak se toho zbavit i střevní virozu ze zvracením sem prodělala a stejne se bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
11.4.17 21:37

Taky mám hrůzu, párkrát jsem skončila v nemocnici, dřív to děti snášely dobře, posledně už ale to bylo hrozně, mely při zvracení křeče žaludku, takže kráčejí v mých stopách :? Nicméně já si ověřila, že nejúčinnější obrana je hygiena rukou a nesahat si na obličej. Ustála jsem i infekcí děti, kdy jsem uklízela bliticko a nic nechytla, od té doby jsem o chlup klidnější.

@Šarlota4 píše:
A ceho se bojite? Jasne nechcem to nikdo, kdyz se to stane je to neprijemne, ale jsou horsi veci nez bezny pruhem ci zvraceni. Vzdyt u zvraceni je za par vterin po vsem :think:

Jak kdo. Já například zvracení po minutě, vždy se šílenou křečí do žaludku, horší jak porod. Neudrzim lžičku vody. Zvracení tímhle stylem (pak už není co, ale dávení a křeče pokračují) 6 hodin v kuse, do toho neskutečný průjem. Během 6 hodin dehydratace, kolaps, sanitka… Když pak člověk ví, že je na tyhle infekce citlivý a tělo reaguje přehnané, tak má strach. I kvůli zvracení při pravé chřipce jsem musela na pohotovost na injekci, abych pak neskončila na kapackach. Osvědčené rady typu kola nefungují a musím říct, že zvracet kolu je hnus :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
11.4.17 22:16

@Helileli tak to chapu. Tohle ja neznam. Mela jsem kolem vanoc nejakou strevni virozu a byl to teda pocuc. Ale kdyz muze byt clovek v posteli, tak to jde no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama