Dávka příkrmu v 9/10 měs.

5
24.10.20 01:04

Dávka příkrmu v 9/10 měs.

Holky prosím o radu - máme ukončený 9 - začátek 10 měs. Začla jsem dávat příkrmy kolem 6 měs (zkoušela jsem 5 ale nechtěla absolutně) tak konec 6 jsme už opravdu tlačili ať zkouší.. první jedna dvě lžičky a brek.. takže mlíko (nekojím takže UM). Teď už teda baští docela hezky, myslím tím skoro vše hezky ze lžičky, nevybírá. Co řeším je ale množství - už by dávno aspoň na ten oběd měla mít celou dávku bez mléka… v tom měsíci by měla už mít i druhou denní dávku „něčeho“ bez mléka :-) Ale ať je to co uvařím, nebo sklenička (když vyberu tu co pozře) - tak sní cca půlku dávky - půl skleničky, nebo prostě cca 100 g něčeho co udělám - jedla by dál, otvírá pusu…ale dá to do pusiny a natáhne ji, zkusím znovu natáhne ji zase, když dám zas vyhodí to - takže vždy jak vidím tak přestanu že :-) Je to normální v tomto měsíci, nebo může mít něco špatně (co já vím něco s žaludkem že to nepříjme nebo… nevím). Potom když ale dám ještě mléko hned na to, tak ještě 60 někdy 90 vypije - takže to není že by byla zasycená - jen to prostě dál nepřijímá. Řešit to nějak nebo počkat a dávat takto až prostě sní celou porci? Stává se to u všeho - stalo se mi to i u sladkého (rozmixované jablko atd) a stejně po jisté dávce natahuje). Docela i hltá, tak nevím jestli tím.. co radíte? :-O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21
24.10.20 01:30

Ahoj. Každé dítě je jiné a každý měsíc se mění. Mě hodně pomohla stránka Začínáme s příkrmy krok za krokem-jsou tam praktické rady.Asi nejdůležitější je jestli normálně přibíráte. Zeptala bych se i na názor pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3906
24.10.20 06:37

Dceři vadilo mixované - co zkusit něco měkkého jen rozmačkat vidličkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
24.10.20 07:34

Mam rocniho a jedna cela porce je u nej 100 g, vic nikdy nesnedl
Prvni dite jedlo taky maximalne 100g. Ji casteji, po 2 hodinach, ale holt mene, stejne jako ja…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25152
24.10.20 09:24

Mám skoro ročního, skleničky sní celou porci výjimečně, musí mít fakt hlad, jinak tak půlku. Ovocnou sní občas už celou. Nejradši ji sám co může rukama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.10.20 15:44
@blumen píše:
Mam rocniho a jedna cela porce je u nej 100 g, vic nikdy nesnedl
Prvni dite jedlo taky maximalne 100g. Ji casteji, po 2 hodinach, ale holt mene, stejne jako ja…
…rozumím…spíš mě udivuje to že ji pak natáhne..když Vám sní 100 g tak přestane normálně a je plný a už asi mléko nechce a nenatahuje ho ne? Říkám si že když ještě dá pak 60 nebo 90 mléka tak asi najezena není ne? :(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
25.10.20 15:47
@Havlova píše:
Dceři vadilo mixované - co zkusit něco měkkého jen rozmačkat vidličkou?

No tj právě to…mě se zdá, že ji natahují ty kousky…když dám něco s kouskama natahuje dřív než mixované…možná co sleduju je chyba v tom, že to vše pořád hltá a jakoby to hned polyka..že to moc neposunuje prostě do té pusy dozadu celé to vezme a hned polkne jako vodu..jako by měla mlíko ha…tím pádem se těch kousků i bojím páč když jsem na začátku něco nerozmixovala pořádně a zůstal tam malinký kousek mrkve třeba tak začla kuckat že jsem měla bobek že se udusí proto to mixuju no..kdyby to hezky „zvykala“ a posouvala ty kousky ji dám že…už by je měla mít dávno :( :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
25.10.20 16:26

@Katka444 to ne, on je pak syty, ale ja mu uz kojeni nenabizim, beru to ajko plnou porci, jen nabidnu vodu na zapiti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
25.10.20 16:28

@Katka444 taky mixuju, neco rozmackam vidlickou. Kousky mi zatim neji. Ale on zacal jist poradne az v 10,5 mesicich, takze ji teprve mesic a pul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3906
25.10.20 16:46

Já myslím, že to je v pohodě, dcera toho taky nesnědla hory, ochutnávat začala až v sedmi měsících a moc jí to nebralo. Sunar jí jako snídaně stačil skoro do 3 let, proč to do ní tlačit násilím. Kaše v podstatě ignorovala, jedla jen ovesnou a pak občas rýžovou nebo jáhlovou, ale to spíš trochu ode mě. Krupičnou nebo instantní nepozřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama