Reklama

Dcera 10 měsiců - 2 měsíce kašel a rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 05:43
Dcera 10 mesicu-2mesice kasel a ryma

Ahoj holky, uz jsem na pokraji svych sil a fakt nevim, co s dcerou :,( od zacatku prosince je nastydla- kasel a ryma..a jeste se z toho nedostala :,( chvilema se to zda lepsi, ale chvilema jako ted katastrofa :,( je hrozne zahlenena :,( k dr. samozrejme chodime-mela 2× antibiotika kvuli poslechu-nalez na pruduskach..ale ani ta nezabrala :,( vystridali jsme stoptussin, tussin, mucosolvan a acc a drosetux neo..na suchy kasel jsme davali vecer, na vykaslavani pres den..inhalujeme vincentku, odsavame, zvlhcovacku jsme si kvuli tomu koupili..a efekt? zadny, nic nepomaha..v pondeli jsme byli u dr.ze dcera zase prokaslala celou noc :,( zaver? ze to ma z rymy..ano tu ma, mela 2× pamycon, kdyz byla zelena, ale rymy se nezbavila :,( strikame sul, odsavame..
Dcera v pulce ledna na konci brani antibiotik prodelala svuj prvni epilepticky zachvat :( vse podle me se vsim souvisi..do takoveho maleho telicka-furt neco cpat :,(
Ale nevim uz co? tyden jsme po zachvatu byli v nemocnici-taky nam davali jen mucosolvan, inhalovali jsme a mickovou rehabilitaci meli :(
Ted jsme presli do takove faze, ze dcera pri kasli zvraci..ted rano neni schopna vypit mleko, vzdy to jde ven?
uvazuji, ze pujdu k jinemu dr.na konzultaci, protoze uz fakt nevim..
Co byste delaly vy?
dekuji :mavam:

Přečtěte si článek: Kašel u kojenců: Co miminku uleví?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lenulin85
Kecalka 388 příspěvků 14 inzerátů 09.02.17 06:38

Řekněte doktorce ať vás pošle na alergologii.Muj syn byval taky cca od 5 měsíců pořad nemocný rýma, kašel, průdušky a taky bral 14 dni léky pak 2 dny klid a opět, tak nás tam doktorka poslala a hodne pomohla. Zjistili, ze ma alergii asi na 5 věci. Takže určitě Alergologie

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 09.02.17 06:51

Pokud je stále takto zahleněná, tak bych vysadila mléčné výrobky. Píšeš ale, že pije mléko? Jako UM? Nebo kojíš? Pokud UM, tak to nevím, jak řešit, zkusit přejít na nějaké bezlaktózové? (nevím přesně, jestli to zahlenění způsobuje laktóza nebo kasein).

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 07:03

@AliTad mliko pije jen rano..odpol.ma jogurt a vecer kasi.. @lenulin85 alergo me taky napadla, to ale potrebuji asi doporuceni, ze? obavam se, ze nas dr.mi nic neda :,(

nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 09.02.17 07:30

@gargamelinka zkus si zavolat na alergologii a domluvit se, zda doporučení potřebují nebo ne. Jinak tedy nechápu, proč by se doktorka měla bránit tomu, dát ti žádanku na alergologii, když si o ni řekneš. Případně bych s dítětem zkusila zajít na ORL, tam určitě doporučení nepotřebuješ. Kromě toho zvaž i imunologii (já s dětmi chodím k alergologovi, imunologovi v jednom). Syn jedno období také pořád trpěl na rými a kašle, doktor mu dal kůru na posílení imunity a další zimu byla ta změna o 1000 % lepší. Bral myslím Rybomunil a ještě něco k tomu (je to už dávno). A v době léčby se nesmělo očkovat. Ale to bys stejně neměla, když je pořád takto nemocná…

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 09.02.17 07:39

@gargamelinka no, to sni celkem dost mlecneho :nevim: mliko, jogurt, kase- proc to nenahradis? Misto jogurtu bych dala zase ovoce a kasi bych nehradila treba chlebem s lucinou. Kdyz je zahlenena, mela bys to omezit…

paandatko
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 4 inzeráty 09.02.17 08:57

@gargamelinka A delala ji CRP, kdyz ji predepisovala ty antibiotika? A jak mate doma? Nemate moc suchy vzduch? I kdyz vlastne pises, ze jste si koupili zvlhcovac.
Ucite vysad vsechno mlecne, jak uz holky psaly, misto jogurtu presnidavku, na veceri zeleninovou polevku nebo vyvary, ty varim vzdy pri nachlazeni.
Nevim jestli kapete i kapky do nosu, pozor jsou max. na 10 dnu.
A zkusit vyrazit o vikendu nekam do prirody, do lesa na cerdtvy vzduch.
Ale za tak kratkou dobu tolik leku to je mazec a dr. zvesela pise dal..

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 09:12

@nozu ockovat mame zakazano kvuli epi.. @Zorbas ona ma rano mliko, pak ovoce, k obedu masozeleninu, svacina jogurt, vecere kase..chleba mi mrska nechce :,( jinak bych ji uz kasi nahradila.. :nevim: zas sem se bala, aby nemela malo mlecnych vyrobku.. @paandatko crp ji nedelal ani jednou..suchy vzduch mame, ale uz zvlhcujem..ven uz pujdem, jsme skoro mesic zavreny a stejne se nic nemeni..bydlime na horach,dr.furt aby byla v teple, cajovala..kapky do nosu uz nedavam, jen morskou vodu..a 2× mela ten pamycon..

paandatko
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 4 inzeráty 09.02.17 09:41

@gargamelinka A to se daji nasadit atb bez crp na zaklade poslechu? Nevim jen se ptam. A pokud nema teplotu tak cerstvy vzduch ji na chvilku udela urcite lip, kdyz jeste bydlite na horach. A to co ma na obed by nevecerela nebk ten vyvar?

lenulin85
Kecalka 388 příspěvků 14 inzerátů 09.02.17 10:36

@gargamelinka no pokud by ti ho doktorka nenapsala zkusila bych si zavolat přímo na alergologii jestli te vemou bez něho. Manzela jsem tam po roce taky objednala a uadnou potvrzenku mit nemusel.

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 05:20

@paandatko atb se daji nasadit bez crp, ja to rada nemam..vzdy jsem radsi, kdyz crp vezmou, ale tady sem verila poslechu a hlavne uz sem. doufala, ze ji to pomuze :,( ale jak je videt, tak to bylo viroveho puvodu..
@lenulin85 tak sem vcera volala na alerg a byo mi receno at to zatim necham, ze to tak maly deti maji, ze ty sliznice jsou nachylny..ted, ze bude jaro a snad lip:nevim: kdyby ne, tak mam zavolat :nevim: @paandatko to co ma k obedu by asi jedla..vcera mela k veceri ovocnou presnidavku chudak..kase ji natahovala

lenulin85
Kecalka 388 příspěvků 14 inzerátů 10.02.17 07:50

@gargamelinka Ať se na mě nikdo nezlobí, ale když je dítě 2 měsíce v kuse nemocné tak to není v pořádku :zed: :zed:.Mám dvě děti a první nikdy takové problémy neměl je to to zdravé dítě. A druhý byl nonstop nemocný. Začalo to v prosinci a na konci ledna nás už doktorka posílala protože sama usoudila, že to není normální. Do loňska jsme měli klid a loni na jaře se zase zhoršil až jsme skončili v nemocnici a bojovali jsme stím zase od jara až do léta. Kvůli té jako normální rýmě(jak ti říkala doktorka)jsme byli na trhání mandlí to nebyli malému ještě 3 roky a tím jak měl rýmu tak špatně slyšel, měl pořád zalehlé ouška tak jsme už byli 2× na operaci dávali mu grometky do uší. A samozřejmě od roku začal chudáček trpět i ná zaněty středního ucha(potom právě ta operace mandle a po sleze ty ouška)Nechci tě děsit jen děkuji, za to že mám doktorku jakou mám. Jedna kamáradka taky chodila pořád z malým k doktorce, také pořád rýma a průdušky, až pak na vyžádání je doktorka poslala na alergologii a taky mu zjistili, že je alergik a pak měli také už,,klid,, :kytka: :kytka: :kytka:

Schnapi
Neúnavná pisatelka 18075 příspěvků 25 inzerátů 10.02.17 09:26

Tak my máme opravdu dobrou doktorku a od prosince jsme taky řešili, že malý měl pořád rýmu a kašel, vždy po lehkém zlepšení se zhoršil… ale nic jsme taky neřešili, řekla mi, že to tak bohužel od podzimu do jara je, že ty děti mívají více podrážděné sliznice a jsou nachlazení… nakonec se z toho malý na konci ledna dostal a měsíc už se drží, tak snad ještě vydrží i dál… pomohlo pak být opravdu s ním doma a vyléčil se… starší tohle měl jak nastoupil do školky, měl pak permanentně až do prázdnin miminálně pořád rýmu…
Ale zas mám zkušenosti s takovým dlouhým kašlem až teď, když oba chodí do školky… u desetiměsíčního miminka nevím, těžko říct :nevim: ale ono se toho fakt někdy těžko zbavuje, malý měl právě zadní rýmu a byl pořád zahlneněnej a z toho kašlal a občas zvracel…
Ale jak už psaly holky přede mnou, vyřadila bych mléčné výrobky, ty právě zahleňují… myslím, že chvilku to bez mlíčka vydrží, aby se z toho dostala a pak už je zas může dostávat…

gargamelinka
Echt Kelišová 9357 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 09:30

@lenulin85 myslela jsem si, ze mame dobreho dr.ale ted? jak je nejaky problem, tak ho neresi :( jdu ted scmalou na ORL..treba neco poradi @Schnapi dekuji..a gratuluji a tise zavidim, ze jste zdravy :srdce: :hug: starsiho jsem ted nechala doma, i kdyz byl zdravy bez rymy a kasle..ale do skolky pujde az se mala uzdravy..

lenulin85
Kecalka 388 příspěvků 14 inzerátů 10.02.17 10:44

@gargamelinka Tak pak dej vědět jak jsi dopadla :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama