Reklama

Viróza nebo otřes mozku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinebibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 08.02.17 22:19
Viroza nebo otřes mozku?

Prosím o radu. Syn se dnes ráno probudil s rýmou, měl studené ruce, nohy, necítil se moc dobře. Ve školce odmítal jít ven na procházku, brečel, byl unavený. Doma po odpoledním spánku se mu objevila zelená rýma. Jenže asi jak byl takový unavený, podařilo se mu zakopnout a upadnout přímo na roh dřevěné židličky. Bohužel blízko spánku (možná je to přímo spánková kost, nevyznám se v tom), přímo do té kosti před uchem, tam kde je ten horní ohyb boltce. Hrozně brečel, tak jsem ho utěšovala, má tam bouli a trošku nafialovělou modřinku. Pak zvracel, ale to přičítám tomu, že jak brečel a měl rýmu a těsně před tím jedl, tak prostě zvracel kvůli hlenům. Hlídala jsem ho celý zbytek dne, choval se normálně, zkoušela jsem šeptat, na ucho zdá se že slyší. Normálně mluvil, hrál si, jen má tu hroznou rýmu. Chvíli měl lehce zvýšenou teplotu, teď už nic. Večer si začal stěžovat, že ho bolí bříško. Po půl hodině už prý že ne. A teď před chvílí začal zvracet a já nevím, jestli jsou to hleny nebo je to od toho úderu do hlavy. Chtěla jsem jet na pohotovost už odpoledne, ale manžel mi řekl, že jsem zbytečně hysterická, že když se choval normálně, tak mu nic není. Teď taky tvrdí, že to bude viroza, od těch hlenů, malého bolí i nosní sliznice a necítí se dobře. Co byste dělali teď vy? Pohotovost nebo počkat do rána? Mám strach…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 08.02.17 22:24

Tak já jsem teda taky hysterka a jela bych na chíru. My jsme takhle byli už několikrát- potvrzený otřes mozku byl jen jednou, paradoxně z naprosto nevinně vyhlížejícího úrazu. :roll:

Lathi
Kecalka 253 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 22:26

Ja bych pro klid duse jela. anebo tam alespon zavolala a popsala jim situaci.Taky kdyz si nejsme jisti jestli ject tak tam napred volame..

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.02.17 22:28

Tak já bych určitě na pohotovost jeli, aspoň budeš vědět co to opravdu je ;)

Laureatka
Kecalka 115 příspěvků 08.02.17 22:32

Tak to bych ani nevolala a jela. Vždyť je to pro Tvé dítě a zvraci po urazu hlavy, tak jaká hysterka. Ze to muze byt z virozy je fakt, ale at to zhodnoti lekar. Na co jako čekat?

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 08.02.17 22:35

No už bych dávno byla na pohotovosti 8o musíš mít nervy ze železa, já bych teda nevydržela nejet a čekat, co to asi tak je

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 08.02.17 22:36

Myslím si, že to souvisí se zahleněním. Ale stejně bych po pádu na hlavu jela.

Uživatel je onlinebibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 08.02.17 22:41

Syn zase usnul a spí už klidně. Manžel jet nechce, i když jsem mu říkala, že všichni v diskuzi by jeli, připadá mu to zbytečné :-( Na tu pohotovost zavolám.

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 08.02.17 22:46

Tak posviť do očí, když spí… podívej se baterkou do jednoho a sleduj, zda druhá zornička reaguje stejně…já to tak dělala, když měly nějaký pád…

Laureatka
Kecalka 115 příspěvků 08.02.17 22:58

A nestezoval si malý, ze ho bolí hlavička nebo ses neptala?

Kathleena
Kecalka 112 příspěvků 08.02.17 23:15

Řekla bych, že je to spíš od té virózy, ale radši bych pro klid duše aspoň zavolala.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 08.02.17 23:18
@Kathleena píše: Řekla bych, že je to spíš od té virózy, ale radši bych pro klid duše aspoň zavolala.

Taky tak…

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 23:25
@bibi2233 píše:
Prosím o radu. Syn se dnes ráno probudil s rýmou, měl studené ruce, nohy, necítil se moc dobře. Ve školce odmítal jít ven na procházku, brečel, byl unavený. Doma po odpoledním spánku se mu objevila zelená rýma. Jenže asi jak byl takový unavený, podařilo se mu zakopnout a upadnout přímo na roh dřevěné židličky. Bohužel blízko spánku (možná je to přímo spánková kost, nevyznám se v tom), přímo do té kosti před uchem, tam kde je ten horní ohyb boltce. Hrozně brečel, tak jsem ho utěšovala, má tam bouli a trošku nafialovělou modřinku. Pak zvracel, ale to přičítám tomu, že jak brečel a měl rýmu a těsně před tím jedl, tak prostě zvracel kvůli hlenům. Hlídala jsem ho celý zbytek dne, choval se normálně, zkoušela jsem šeptat, na ucho zdá se že slyší. Normálně mluvil, hrál si, jen má tu hroznou rýmu. Chvíli měl lehce zvýšenou teplotu, teď už nic. Večer si začal stěžovat, že ho bolí bříško. Po půl hodině už prý že ne. A teď před chvílí začal zvracet a já nevím, jestli jsou to hleny nebo je to od toho úderu do hlavy. Chtěla jsem jet na pohotovost už odpoledne, ale manžel mi řekl, že jsem zbytečně hysterická, že když se choval normálně, tak mu nic není. Teď taky tvrdí, že to bude viroza, od těch hlenů, malého bolí i nosní sliznice a necítí se dobře. Co byste dělali teď vy? Pohotovost nebo počkat do rána? Mám strach…

U dítěte nikdy nic nepodceňovat a raději jet stokrát zbytečně, než jednou nejet a nadosmrti litovat. Já bych jela nejspíš ani kdyby neměl příznaky otřesu mozku. Tedy pokud by se takto ošklivě uhodil do hlavičky (už jsem párkrát jela).

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 09.02.17 00:08

Já bych tedy raději spíše v noci sledovala, ale na pohotovost nejela. Záleží, jak se ti ten pád jevil. Ale myslím, že zvrací spíše z té virozy. A tahat ho nemocného v noci po pohotovosti - myslím, že to pro něj nebude nic moc. S největší pravděpodobností by si vás tam chtěli nechat na pozorování si myslím…Na pohotovost bych brnkla, poradila se tam a podle toho se rozhodla. :kytka:

Tarjei
Závislačka 3777 příspěvků 09.02.17 06:34

Na to, aby to byl otres mozku, by musel syn upadnout do bezvedomi. Klido jen na chvilku ale to bezvedomi tam musi byt,,jinak to otres neni. Myslim ze to ma spis bacila.
Kontrola zornic se dela kvuli krvaceni do mozku, taky deti tak hlidam, kdyz se prastej do hlavy. Nejnebezpecnejsi urazy jsou zezadu do hlavy kdyz se dite prasti…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama