Reklama

Antibiotika na 17 dní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 12:43
Antibiotika 17 dní?

Syn měl 10 dnů atb, na dlouhotrvající rýmu a z ní kašel. Dnes jsme byli na kontrole, poslech čistý, v krku stékající hleny. Syn tam zakašlal a dr. prodloužil atb na další týden… Jedná se o Cefzil a já si teď říkám, jestli ta doba léčby antibiotiky není dlouhá, že by už snad zabraly… Výtěry, crp se nedělalo a teď přemýšlím, jestli to není zbytečné. Synovi je 5 let. Dík za reakce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 08.02.17 12:45

No hlavně naordinovat atb a ještě prodloužit bez výtěru nebo CRP, to mi nejde do hlav. Na mě je to dlouho, ale já nejsem doktor.

blumen
Hvězda diskuse 40353 příspěvků 08.02.17 12:47
@Trekker píše:
Syn měl 10 dnů atb, na dlouhotrvající rýmu a z ní kašel. Dnes jsme byli na kontrole, poslech čistý, v krku stékající hleny. Syn tam zakašlal a dr. prodloužil atb na další týden… Jedná se o Cefzil a já si teď říkám, jestli ta doba léčby antibiotiky není dlouhá, že by už snad zabraly… Výtěry, crp se nedělalo a teď přemýšlím, jestli to není zbytečné. Synovi je 5 let. Dík za reakce

On polyka antibiotika jenom kvuli ryme? Kdyz uz antibiotika, tak lokalne. Ryma trva bezne 10 dni a kasel tri tydny. Vas doktor je dost naklonen antibiotikum, ne? Navic bez steru a CRP.

Ma krome toho jeste jine obtize?

blumen
Hvězda diskuse 40353 příspěvků 08.02.17 12:49

Do nosu morskou vodu, vyplachy konvickou nebo inhalovat.

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 12:55

@blumen my jsme šli k dr po 14 denním domácím léčení zelené rýmy, tak jsem si říkala, že atb. pomůžou a bude klid, ale teď už si říkám, že potíže má pořád s tou zadní rýmou, která vyvolává kašel a na další týd. atb?! Řekla bych, že nakloněn atb je a ještě tak dlouhou dobu… Když člověk důvěřuje a asi to není dobře

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 12:56

@Nowuka2 já právě taky nejsem dr a snažím se mu důvěřovat a tohle mi už přijde přes čáru…

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 08.02.17 12:57

Šmankote, to snad né :( Bez podrobného vyšetření nasadil atb?
Už bych mu je nedala. Do nosu bych stříkala mořskou vodu, koupila bych i sůl do koupele a inhalovala (rozpustit sůl v horké vodě v lavoru nebo někde, hlavu nad to a překrýt ručníkem - a ať vydrží do nejdýl). Popř. eukalyptus do aromalampy, něco na kašel…
Ale já osobně bych atb už nedávala, chudák tělíčko :(

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 12:57

@blumen a potit se nám doporučil…

Taka
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 08.02.17 13:03
@Trekker píše:
a potit se nám doporučil…

A malej má horečku/zvýšenou teplotu? Mně to jinak přijde bezvýznamné :D
Jako ano, být v teple, ale vypotit se…?

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 13:04

@Taka nejdřív jsem byla ráda, že je nasadil, protože se nám nedařilo zbavit se zelené rýmy a toho kašle, ale teď fest pochybuju… Je pravda, že ani to crp neudělal. Ach jo

blumen
Hvězda diskuse 40353 příspěvků 08.02.17 13:06

Tak zelena ryma si uz navstevu Dr zaslouzi, ale dala bych ATB lokalne. No a ted tu rymu ma stale nebo ne? Trvala bych na steru a po tomto zazitku zmenila doktora nejspise.

Teploty mel a ma?

Trekker
Povídálka 12 příspěvků 08.02.17 13:06

@Taka zvýš.teplotu měl jedno odpoledne… Však se nám pocení nedaří.

blumen
Hvězda diskuse 40353 příspěvků 08.02.17 13:06
@Trekker píše:
@Taka nejdřív jsem byla ráda, že je nasadil, protože se nám nedařilo zbavit se zelené rýmy a toho kašle, ale teď fest pochybuju… Je pravda, že ani to crp neudělal. Ach jo

Bezte na konzultaci jinam.

Lucias12
Kecalka 222 příspěvků 08.02.17 13:11

@Trekker Na zelenou rýmu nám doktorka píše „pamycon“ kapky do nosu (nevím, jak přesně se to píše). Nebo se dá koupit v lékárně „sterimare“ s mědí, ty jsou teda dražší, ale pokud nechci hned letět k doktorce, tak používám toto. My jsme atb dostali teď nedávno (na 14 dní), ale po poslechu, kdy to dcera měla už na průduškách… To jsem poznala i já, jelikož to v ní chrčelo. Na zadní rýmu používáme sinupret kapky, uvolňuje dutiny.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 08.02.17 13:11

Přijde mi to docela dlouho, ale nejsem doktor takže těžko říct, ale šla bych na konzultaci k někomu jinému :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama