Kašel u roční, jít k doktorce nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Merenwen
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 07.02.17 11:47
Kašel u roční, jít k dr nebo ne?

Ahoj, omluvte můj blbý dotaz, ale jedná se o první dítě :)
Takže: malá má rok, včera začala během dne pokašlávat, začala být mrzutá. Manžel přivezl z lékárny Drill na suchý kašel. V noci jsme nespali, malá pořád plakala a pokašlávala. Dnes je kašel spiš už vlhký, k tomu rýma. Malá uplakaná, spavá. Mám s ní lítat k dr, kde ještě můžeme chytit chřipku nebo mám ještě vyčkat? Zatím bez teplot. Mám jí dávat dál ten Drill na suchý kašel nebo zajít do lékárny pro něco jiného???
Moc děkuji za odpovědi☺

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 07.02.17 11:52

Ja bych šla. Dnes jsem tam vzala děti, protože kaslaly a teklo jim z nosu. Myslela jsem pro jistotu, protože malému je teprve půl roku. Výsledek je antibiotika pro oba a nemocné průdušky :( taky prakticky bez teplot a rozjelo se to velmi rychle

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 07.02.17 12:18
@Merenwen píše:
Ahoj, omluvte můj blbý dotaz, ale jedná se o první dítě :)
Takže: malá má rok, včera začala během dne pokašlávat, začala být mrzutá. Manžel přivezl z lékárny Drill na suchý kašel. V noci jsme nespali, malá pořád plakala a pokašlávala. Dnes je kašel spiš už vlhký, k tomu rýma. Malá uplakaná, spavá. Mám s ní lítat k dr, kde ještě můžeme chytit chřipku nebo mám ještě vyčkat? Zatím bez teplot. Mám jí dávat dál ten Drill na suchý kašel nebo zajít do lékárny pro něco jiného???
Moc děkuji za odpovědi☺

Já bych určitě nešla, pokud je bez teplot a jen kašle a je to jen 2. den, tak se nikam nežeň, já se 4. dítětem chodím až když kašel nepřestává po 14 dnech, to je většinou takový mezník, kdy se to rozčísne, jestli to bude na atb nebo ne. Jinak je to zbytečné. Dávám na produktivní kašel Mucosolvan a odsávat hleny, zvlhčovat vzduch a do nosíku mořskou vodu nebo vincentku ve spreji. Obvykle to začíná jako virová infekce a buď na to nasedne bakterie a budou potřeba antibiotika, nebo to přejde samo. Myslí, že 2. den od začátku příznaků doktorka nemá moc co jiného vymyslet. Angína to nebude s největší pravděpodobností, tu mrňata skoro nemívají.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 07.02.17 12:18

Šla bych :) aspoň budeš mít jistotu

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 07.02.17 12:19
@Tichošlápek píše:
Ja bych šla. Dnes jsem tam vzala děti, protože kaslaly a teklo jim z nosu. Myslela jsem pro jistotu, protože malému je teprve půl roku. Výsledek je antibiotika pro oba a nemocné průdušky :( taky prakticky bez teplot a rozjelo se to velmi rychle

To si právě myslím, že je ten problém nadužívání antibiotik, že se organismu nedá ani čas na to, aby si poradil sám. Pokud doktorka nedělala kultivaci, tak nasadit antibiotika po pár dnech chrchlání mi přijde fakt jako blbost.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 07.02.17 12:25

@Merenwen A nekasle z rymy, jak ji tecou hleny do krku? Syn to tak miva. Kasle mel zatim jen dva dny a pomohl Stop kasel i mne. Na rymu morskou vodu, vetrat, vyvysena postylka. Pokud je bez teplot, k dr. bych nesla. Protivna bude, to byva kazdy s rymou a v noci taky nespavame. Syn pri ryme vetsinou prvni noci zvraci.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 07.02.17 12:35

Také bych nešla. Kluk je teď nemocný a protože jsem se vzbudila já s knedlikem v krku, a bála se že má anginu, tak jsme šli.. doktorka se mu jen koukla do krku a říká: na anginu to nevypadá, ale tak pro jistotu dáme antibiotika.. po tom co řekla jsem ani nevyzvedla předpis, cpát do něj antibiotika pro jistotu.. :roll: ale my byli u dr. v nemocnici, náš doktor byl daleko.. teď malému končí rýma a nic mu není.

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 07.02.17 12:35

@Zabatko udělala crp. Antibiotika mame poprvé, co mam děti - 2,5 roku ;) naopak nase dr je v tomhle dost opatrná. A s nálezem na pruduskach moc nechápu nač čekat

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 07.02.17 12:37

Počkala bych. Na noc bych dávala něco na suchý kašel + třeba fenistil kapky a přes den něco na odkašlávání na vlhký kašel + stříkat do nosu a odsávat. Uvidíš, jak se to vyvrbi, pokud se to nezlepší, hlavně ten kašel, tak k lékaři ve ct nebo pá. Ony ty průdušky jsou zrádné, kolikrát to nevypadá a je tam zánět a kolikrát děcko kašle hodně a nic.

Kriss Tina
Kelišová 5575 příspěvků 07.02.17 12:42

Ja nechodim dokud malej nema horecky, spis bych hodne odasvala rymu, zasla do lekarny pro kapky do nosu a tam ti taky poradi co na kasel. Pokud by to mela tyden a dyl tak bych treba sla, ale osobne bych neriskovala ze chytne v cekarne jeste neco horsiho :nevim:

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 07.02.17 12:44
@Tichošlápek píše:
@Zabatko udělala crp. Antibiotika mame poprvé, co mam děti - 2,5 roku ;) naopak nase dr je v tomhle dost opatrná. A s nálezem na pruduskach moc nechápu nač čekat

Kolik vyšlo to CRP?
Nemyslím, že každý nález na průduškách je hned na ATB.

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 07.02.17 12:52

@Zabatko nevim bohužel. Zrovna jsem oblekala mimino - moc dětí, málo rukou - ale bylo vysoké dle dr. Zakladatelce jsem tím jen chtěla říct, proč bych po dnešní zkušenosti k dr radši šla. I kdyby jen proto, aby to na ty průdušky nesedlo. Jinak u nás dr po zavolání domluví hodinu, kdy nema jiné pacienty a nenakazime se navzájem ;) funguje to pro děti do dvou let - takže bych to zkusila domluvit stejne i u zakladatelciny doktorky

Irinka0210
Závislačka 4602 příspěvků 07.02.17 12:58

Já chodím, protože malému to sedá na průdušky, takže jdu na poslech a pokud se to nelepší, tak třeba po dvou dnech jdeme zase na poslech, takže ano, šla bych pro klid.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 07.02.17 12:58
@Tichošlápek píše:
@Zabatko nevim bohužel. Zrovna jsem oblekala mimino - moc dětí, málo rukou - ale bylo vysoké dle dr. Zakladatelce jsem tím jen chtěla říct, proč bych po dnešní zkušenosti k dr radši šla. I kdyby jen proto, aby to na ty průdušky nesedlo. Jinak u nás dr po zavolání domluví hodinu, kdy nema jiné pacienty a nenakazime se navzájem ;) funguje to pro děti do dvou let - takže bych to zkusila domluvit stejne i u zakladatelciny doktorky

Jak doktorka docílí toho, aby to na průdušky nesedlo? Myslím, že toto je hlavně o imunitě dítěte a docílit toho, aby to na průdušky nesedlo se dá asi jen antibiotiky. Což je právě to, co asi nikdo nechce. Já fakt vyčkávám, většinou se mi děti vychrchlaly do těch 14 dnů, když ne, tak pak je asi na čase k doktorce zajít. Něco jiného je pokud je horečka a je dítě celkově schvácené. Ale jen kašel a navíc začínající je něco, s čím jsem se nikdy k doktorce nehrnula, a to ani s malým kojencem. Vždycky jsem ten týden čekala jak se to bude vyvíjet. Tahat mimino někam po všech čertech je horší, než pár dnů vydržet jaký směr to nabere.

xammy
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 07.02.17 13:07

Ja vzdy pockam cca tyden, bud se to zlepsi a je vyhrano, nebo ne a jdeme k dr. Mladsimu (v jeho 15 mes) jsem na tohle davala na noc fenistil kapky a sinecod, za dva dny to bylo dobry, teplotu mel jen prvni den.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >