Reklama

Zápal plic u dítěte a já těhotná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajule13
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 07.02.17 12:53
Zápal plic u dítěte a já těhotná

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala… Dcera měla týden vysoké horečky 39,7 kašel a rýmu, doktorka nejdříve tvrdila, že jde o obyčejnou chřipku, já dostala to samé - kašel ještě větší, rýma a teploty jen kolem 38 nejvíce… po jednom dnu už jen lehce přes 37.. ale u dcery se po týdnu přišlo na zápal plic a já mám teď strach, že bych ho mohla mít také? Jsem ve 14tt… k doktorce jsem si dnes volala, ale má prý plnou čekárnu nemocných a skoro mi vynadala, když jsem jí řekla, že jsem těhotná a bojím se tedy abych tam po dvou hodinách nenachytala ještě víc bacilů.. Musí mě u zápalu plic hodně bolet na prsou? Bolí mě jen když se hodně rozkašlu.. bohužel nemám ani hlídání pro malou, ale zase nechci takhle na začátku těhotenství něco podcenit.. je vůbec zápal plic nakažlivý? :nevim: může pro mě jako pro těhotnou být velkou komplikaci? předem děkuji všem za odpovědi..

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 07.02.17 12:55

Nemusí tě bolet na prsou a dokonce nemusíš mít ani teplotu nebo šílený kašel. Vím o čem mluvím, málem jsem zápal přechodila s tím, že je to nachlazení.

sediza
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 07.02.17 12:57

To Vás dr. jako tehotnou nemuze vzit treba jako první na zacatku pracovni doby? Poprosila bych ji o to.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 07.02.17 12:58

Jinak je bakteriální, ten je infekční, a neinfekční, to ti vznikne třeba vdechnutím cizího předmětu do plic…

ajule13
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 07.02.17 13:01

@Nowuka2 no když jsem jí řekla, že jsem těhotná a mám tedy strach, abych něco nenachytala ještě horšího v čekárně, tak se na mě rozeřvala s tím, že po telefonu mě fakt nevyšetří - což jsem po ní samozřejmě ani nechtěla.. takže teď nějak nevím co mám dělat.. hlídání bych měla až od tří, ale to bych u doktorka čekala tak dvě hodiny, takže jestli je lepší to nechat být, nebo si to tam jít odsedět, aby mne poslechla.. :nevim:

ajule13
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 07.02.17 13:02

@Nowuka2 @sediza ta první reakce byla pro @sediza tak se omlouvám, že jsem se překlikla

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 07.02.17 13:12

Není nakažlivý zápal plic jako takový, ale bakterie/virus, který ho způsobuje. Takže někdo má obyčejné nachlazení/virózu, někdo zánět průdušek a někdo zápal plic.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 07.02.17 13:17
@ajule13 píše:
Ahoj maminky, ráda bych se zeptala… Dcera měla týden vysoké horečky 39,7 kašel a rýmu, doktorka nejdříve tvrdila, že jde o obyčejnou chřipku, já dostala to samé - kašel ještě větší, rýma a teploty jen kolem 38 nejvíce… po jednom dnu už jen lehce přes 37.. ale u dcery se po týdnu přišlo na zápal plic a já mám teď strach, že bych ho mohla mít také? Jsem ve 14tt… k doktorce jsem si dnes volala, ale má prý plnou čekárnu nemocných a skoro mi vynadala, když jsem jí řekla, že jsem těhotná a bojím se tedy abych tam po dvou hodinách nenachytala ještě víc bacilů.. Musí mě u zápalu plic hodně bolet na prsou? Bolí mě jen když se hodně rozkašlu.. bohužel nemám ani hlídání pro malou, ale zase nechci takhle na začátku těhotenství něco podcenit.. je vůbec zápal plic nakažlivý? :nevim: může pro mě jako pro těhotnou být velkou komplikaci? předem děkuji všem za odpovědi..

zápal plic není jedna nemoc, je to prostě nějaká infekce, která přešla na plíce, virová, bakteriální… nemocný se zápalem plic rozhodně není nakažlivější, než když měl tu nemoc, ze které mu to začalo. Pokud tě nemocný se zápalem plic nakazí, neznamená to, že budeš mít taky zápal, nejspíš tě třeba bude jen škrábat v krku. K lékaři bych šla, pokud bych se cítila fakt zle.

ajule13
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 07.02.17 13:25

@AliTad @Pudloslava děkuji, takže teoreticky to u nás začalo stejně, jako chřipka, jen mojí malé z toho vznikl zápal plic… já mam teď už v podstatě jen hnusnej kašel a silnou rýmu, ale fakt mě na prsou bolí jen při kašlání… nechci plašit, ale ani podceňovat… děkuji za reakce

Petkaelik
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 07.02.17 19:31

@ajule13 zašla bych na pohotovost, tam tolik nemocnych nebude a můžeš večer a b mít hlídání. Zápalem plic jsem si prošla a bylo mi příšerně. Syn měl zápal plic párkrát též a nikdy jsem ho od něj nechytila.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama