Reklama

Dcera chce JEN staforda..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katyska
Stálice 95 příspěvků 21.01.18 01:27
Dcera chce JEN staforda..

Ahoj ženy, mám starost. Moje 16 leta dcera si přeje hrozně moc staforda. Líbí se jí více plemen ale říká že staford je její sen a jiného nechce. Jenže já už mám zamluveneho labradora, štěňátko a chtěla jsem to jako překvapení pro ni, ale prozradila jsem ji to, no a ona říká že ať to zruším, že chce jen staforda. Ale já jsem se do štěňátka zamilovala a jezdím za ním a nemuzu to zrušit. Já to nedokážu. Myslíte že udělám chybu když ho přinesu domů, že ho dcera nepřijme? Vím že to zní jako že dcera nemá ráda psiky, ale není to tak. Jen touží po stafikovi. Co by jste dělali na mém místě? Děkuji, jsem z toho dost nešťastná, pár slzicek mi taky ukaplo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10898 příspěvků 21.01.18 01:36
@katyska píše:
Ahoj ženy, mám starost. Moje 16 leta dcera si přeje hrozně moc staforda. Líbí se jí více plemen ale říká že staford je její sen a jiného nechce. Jenže já už mám zamluveneho labradora, štěňátko a chtěla jsem to jako překvapení pro ni, ale prozradila jsem ji to, no a ona říká že ať to zruším, že chce jen staforda. Ale já jsem se do štěňátka zamilovala a jezdím za ním a nemuzu to zrušit. Já to nedokážu. Myslíte že udělám chybu když ho přinesu domů, že ho dcera nepřijme? Vím že to zní jako že dcera nemá ráda psiky, ale není to tak. Jen touží po stafikovi. Co by jste dělali na mém místě? Děkuji, jsem z toho dost nešťastná, pár slzicek mi taky ukaplo.

Domů bych žádného psa netahala. Osobně bych brala radši labradora, ale pokud má být dcery, nechala bych výběr na ní.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 21.01.18 01:46

Hele, jsem zastáncem psů a dětí, ale v tomhle věku už myslete trochu rozumně a dopředu. Holce je šestnáct, s kým zůstane pes, až odejde na vejšku, půjde dělat nebo se ve třiadvaceti vdá? Jestli s tebou, pořiď si labradora a s ní se domluv, že sny si může plnit, až bude to bude její starost a její záležitost. Pokud by pak šel s ní - a jakože to je FAKT blbý start, to je životní zkušenost - tak ať si plemeno vybere.
Ale pokud staff, a jakože dva roky u vás, dala bych si nesmazatelnou podmínku cvičák. Oba, ona i pes.

yse
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 21.01.18 01:46

Pokud dcera nema zadne zkusenosti se psem, tak si myslim, ze je idealni zacit s mirnym a ucenlivym plemenem jako je labrador. Samozrejme tim myslim, ze se mu budete venovat a zajdete alespon na par lekci na cvicak, protoze i z labradora se muze stat nezvladatelne hovadko, ktere muze utocit na ostatni psy. Vzala bych to, ze je to vas pes a dcera urcite kulicce neodola.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 21.01.18 01:55

Zamyslela bych se, jestli dcera opravdu výchovu tohoto plemene zvládne. Není to úplně pro začátečníky. A bude se o něj opravdu starat nebo bude péče spíš na vás, až dcera odejde někam na studia? Je třeba zvážit více věcí. Bude i prostor chodit na cvičák a psovi se věnovat?

katyska
Stálice 95 příspěvků 21.01.18 03:28

Holky moc díky za názory. O pejska se také chci starat samozřejmě i já. Snad si labika zamiluje také..

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3088 příspěvků 21.01.18 03:31

Pokud nemáte předchozí kynologické zkušenosti a dcera není z těch lidí co chodí vypomáhat na cvičák nebo do útulku, tak bych zvolila pejska podle vás. On staford je velmi náročné plemeno, mě třeba výcvikář říká, že ke mně by se hodil, ale vím že se svou výbušnou povahou bych takového psa „zničila“ takže mám plemeno, které je více splachovací a rychle se přeučuje chyby z předchozího výcviku.

Labrador je jeden ze psů, co vám „odpustí“ začátečnické chyby ve výchově a výcviku (a dělá je opravdu každý) na druhou stranu v našich podmínkách je labrador pes, který se hůř udržuje ve formě a je náročný na správnou výživu, jeho ideální pohyb je totiž plavání (k tomu byl vyšlechtěn) a rychle nabírá tukovou podkožní vrstvu (labradoři původně tahali rybářské sítě ze zamrzlého oceánu). Bohužel tak 95% labradorů co člověk potká je nevychovaných a těžce obézních.

A hlavně v tomhle věku se nejspíš dcerka zamiluje, bude chtít chodit na brigády a jezdit na výlety s kamarády a pes zůstane s největší pravděpodobností na vás. Podobně dopadla jedna známá, její muž si usmyslel, že chce jedině bull teriéra, paní chtěla něco menšího, ale muž ji ukecal, že všechno se psem zařídí a ona bude mít jen vycvičeného kamaráda na procházky a teď tu chudák ženská chodí se psem, kterého sotva zvládá fyzicky, ve výcviku a výchově se plácá sama (už jsme jí aspoň dokopali jít na cvičák ale i tak dost pozdě) protože manžel si našel novou zálibu v kulečníku a psa přece do herny nepotáhne.

Takže pejska si vezměte, pokud jste ochotná se s ním zabývat, máte vyřešené kdo bude mít jaké povinnosti a kdo by se o něj postaral až budete chtít jet třeba do ciziny na dovolenou.

katyska
Stálice 95 příspěvků 21.01.18 04:10
Holky moc díky za názory. O pejska se také chci starat samozřejmě i já. Snad si labika zamiluje také..
@Heivka píše:
Pokud nemáte předchozí kynologické zkušenosti a dcera není z těch lidí co chodí vypomáhat na cvičák nebo do útulku, tak bych zvolila pejska podle vás. On staford je velmi náročné plemeno, mě třeba výcvikář říká, že ke mně by se hodil, ale vím že se svou výbušnou povahou bych takového psa „zničila“ takže mám plemeno, které je více splachovací a rychle se přeučuje chyby z předchozího výcviku.

Labrador je jeden ze psů, co vám „odpustí“ začátečnické chyby ve výchově a výcviku (a dělá je opravdu každý) na druhou stranu v našich podmínkách je labrador pes, který se hůř udržuje ve formě a je náročný na správnou výživu, jeho ideální pohyb je totiž plavání (k tomu byl vyšlechtěn) a rychle nabírá tukovou podkožní vrstvu (labradoři původně tahali rybářské sítě ze zamrzlého oceánu). Bohužel tak 95% labradorů co člověk potká je nevychovaných a těžce obézních.

A hlavně v tomhle věku se nejspíš dcerka zamiluje, bude chtít chodit na brigády a jezdit na výlety s kamarády a pes zůstane s největší pravděpodobností na vás. Podobně dopadla jedna známá, její muž si usmyslel, že chce jedině bull teriéra, paní chtěla něco menšího, ale muž ji ukecal, že všechno se psem zařídí a ona bude mít jen vycvičeného kamaráda na procházky a teď tu chudák ženská chodí se psem, kterého sotva zvládá fyzicky, ve výcviku a výchově se plácá sama (už jsme jí aspoň dokopali jít na cvičák ale i tak dost pozdě) protože manžel si našel novou zálibu v kulečníku a psa přece do herny nepotáhne.

Takže pejska si vezměte, pokud jste ochotná se s ním zabývat, máte vyřešené kdo bude mít jaké povinnosti a kdo by se o něj postaral až budete chtít jet třeba do ciziny na dovolenou.

Moc Vám děkuji za vyčerpávající odpoved :). Dcera už na střední je, sice v místě bydliště ale od rána do 15.30 ve škole. A já si na stafika netroufnu. Myslím na výchovu. A aby přišla pozdě odpoledne a chvíli ho cvičila, to nemá smysl.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 21.01.18 05:40

Ma to byt tvuj pes nebo jeji? Pokud tvuj, porid si plemeno, jake chces ty. Pokud dcerin, neoperuj tim, jestli si „labika“ zamiluje ci ne a neporizuj ji jine plemeno na silu. A Stafforda ji neporizuj taky, je ji 16, bez psich zkusenosti, domacnost je tvoje. Dcera si ho muze poridit sama do sve domacnosti, pokud jeji zajem potrva.

Soňa Zacharová
Závislačka 3364 příspěvků 21.01.18 08:01

@katyska Asi to řeknu podle sebe ve 14ti jsem dostala místo Zlatého Retrívra co jsem vždy chtěla Dobrmana. Samozřejmě jsem ho nechtěla ale musela se s tím smířit. Minimálně 3× týdně cvičák 2× týdně jsem ho cvičila sama do toho minimálně 2 hodiny na procházku 3× denně. Moje jediný vysvobození bylo že trpěl na sylnou epilepsii tak jsem ho ve 2 letech musela utratit. Nejsem člověk co trápí zvíře když vidím že je těžce nemocný. Pokud je to pes víc pro vás jak to z popisu vyplívá vemte si Labradora a dceři řekněte ať si svůj sen splní v dospělosti. Já to tak udělala teď mám fenku skoro 9 let směs Zlatého Retrívra a Labradora.

Alušáček
Závislačka 3127 příspěvků 21.01.18 08:36

@katyska Staforda bych v žádném případě nepořídila, v okolí vídám je problémové, kdy je jejich panickove sotva udrzi na voditku. Vůbec nechápu oblíbenost těchto plemen, především lidmi co je nezvladaji :roll:

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 7626 příspěvků 21.01.18 09:15

Vzala bych labradora. Pes jako staford by mi nepachnul přes práh. Dcera má zkušenosti s výcvikem, zvládla by tak silného psa nebo se jí jenom líbí?

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 21.01.18 09:30

Vem labradora, ale pro sebe. Bude to tvůj pes. Dcera je ve věku, kdy za pár let se bude chtít osamostatnit (odejde na VŠ nebo pracovat) a pes by nejspíš stejně zůstal tobě. Ať si staforda pořídí sama, až bude bydlet ve svém a bude svou paní.

katyska
Stálice 95 příspěvků 21.01.18 10:28

Holky vy jste super :) díky. Přesně to ji říkám taky ať si ho pořídí až bude mít svou domácnost. Je v pubertě takže se kvůli tomu i pohadame vždy. No děs. Odpověď pro terien:praktickou zkušenost nemá, jen má hodně přečteno o výchově atd. :roll:

Markéta80
Hvězda diskuse 39634 příspěvků 21.01.18 10:34

@katyska no a si si jistá že se o něj bude starat? To není že s ním půjde na 10 minut. Psa ybch si vybírala dle sebe protože s největší pravděpodobností se o psa budeš starat ty. Kolik času se psu bude věnovat při škole|? To není gaučák pak řekne že jí pes nebaví, pracovat s ním nebude a co? Pokud Ty chceš labradora tak si ho kup, pokud má ráda psy tak bude mít ráda i labradora. A psa at si pořídí až se osamostatní ;). Moc nevěřím že se mu denně bude věnovat veškerý svůj volný čas, to není gaučák a pak bude chudák pes až mu max nasype granule :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >