Dcera se chce ostříhat

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andrejika
Povídálka 25 příspěvků 08.05.18 13:31
Dcera se chce ostříhat

Ahoj :mavam: Jak moc byste nechaly dceru (8let) mluvit do stříhání? Před 2 lety měla vlásky po pás a nechala je ušmiknout na krátké mikádo - 40 cm jsme darovaly pro na paruky pro onkologické pacienty. Dcerka byla nadšená a že příště zase. Teď jí 2 roky vlásky rostou, má nádherné, husté, vlnité vlasy. Ale poslední dobou chce kratší účes. Povolit nebo nepovolit? Nechci ji do ničeho nutit, ale krátké vlasy ani nedá do culíku. Zdůvodňuje to tím, že je jí horko - nechce pochopit, že když neudělá z vlasů ani culík, tak jí bude horko ještě větší… Prostě to tak chce…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61389 příspěvků 3 inzeráty 08.05.18 13:33

@andrejika A není to spíš náhodou tak, že ty nechceš pochopit, že ona chce krátké vlasy :think: a když to vezme hodně na krátko, tak ji horko nebude ani bez culíku.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 08.05.18 13:35

Povolit nebo nepovolit? 8o Ja myslim, ze v osmi letech uz ma dite pravo si samo rozhodnout, jak dlouhe chce mit vlasy :nevim: A ten argument s horkem - no tak nejlip to stejne zjisti sama, ze ji bude horko i s kratsima vlasama :palec: Je mi jasne, ze se ti jeji dlouhe vlasy libi, ale jsou to jen vlasy ;) zas dorostou :hug:

prejeta_zaba
Stálice 87 příspěvků 9 inzerátů 08.05.18 13:36

Jsou to její vlasy, ne tvoje… Nevidím důvod, proč do toho dceři zbytečně kecat. V pubertě přijde s modrým pankáčem a nebude se tě předem ptát…Dyť o nic nejde, do zimy to doroste. :nevim:

Enicka
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 08.05.18 13:37

Ať se ostříha jak chce, jsou to její vlasy. Stará už je dost? aby si to mohla rozhodnout sama.

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 08.05.18 13:40

No ještě chvíli jí to zakazuj a ostříhá si to doma sama… to bys chtěla?

Taciras
Extra třída :D 10628 příspěvků 08.05.18 13:42
@j.a.n.i1 píše:
@andrejika A není to spíš náhodou tak, že ty nechceš pochopit, že ona chce krátké vlasy :think: a když to vezme hodně na krátko, tak ji horko nebude ani bez culíku.

Chtěla jsem reagovat, ale vzala jsi mi slova z úst. Přesně souhlasím. Byla jsem taky ta holčička, co se nesměla dát ostříhat, byl to děs. Až jednou babička mě vzala do kadeřnictví a tam mě ostříhali přesně jak jsem chtěla - úplně na krátko. Byla jsem velmi spokojená, jen chudák babička si to pěkně vyžrala od mámy.

Russet
Echt Kelišová 8249 příspěvků 08.05.18 13:43
@andrejika píše:
Ahoj :mavam: Jak moc byste nechaly dceru (8let) mluvit do stříhání? Před 2 lety měla vlásky po pás a nechala je ušmiknout na krátké mikádo - 40 cm jsme darovaly pro na paruky pro onkologické pacienty. Dcerka byla nadšená a že příště zase. Teď jí 2 roky vlásky rostou, má nádherné, husté, vlnité vlasy. Ale poslední dobou chce kratší účes. Povolit nebo nepovolit? Nechci ji do ničeho nutit, ale krátké vlasy ani nedá do culíku. Zdůvodňuje to tím, že je jí horko - nechce pochopit, že když neudělá z vlasů ani culík, tak jí bude horko ještě větší… Prostě to tak chce…

Vždyť jsou to jen vlasy. Sama jsem si jako dítě mohla nechat o tak dlouhé kštici nechat zdát - 4 chlupy dvěma řadama a jemné. Culík udělá během pár týdnů, pokud bude mít mikádo. A dlouhé vlasy fakt hřejí. Mám je momentálně na ramena a ve vedrech se snažím o drdol nebo culík. S vlasy do pasu bych se zbláznila.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 08.05.18 13:43

Jsou to její vlasy, ať si to vyzkouší :nevim: S krátkými vlasy jí fakt horko nebude :mrgreen:

Aamanda
Kelišová 5550 příspěvků 08.05.18 13:45

@andrejika dětem se snažím nemluvit ani do oblékání (nemluvím samozřejmě o čistotě, ale o stylu) ani do účesů. Dochází pak ke zbytečným hádkám. V 8 letech už mají dost vyprofilovanou osobnost a není důvod jim zakazovat účes nebo oblečení, po kterém sami touží.

Russet
Echt Kelišová 8249 příspěvků 08.05.18 13:45
@Doe_Jane píše:
No ještě chvíli jí to zakazuj a ostříhá si to doma sama… to bys chtěla?

Tatinku, já už nejsem holčička… :mrgreen: Nechápu, co se řeší. Jsou to jen vlasy. Dorostou. Vlasy do pasu nosí jedna holčička na hřišti. Vlasy jí lezly do písku, div si je nepřisedla. Lépe na lopatky, hezky zapletené než toto :zed:

levandule23
Kecalka 460 příspěvků 08.05.18 13:46

Mně mamka jednou udělala pravý opak, řekla kadeřnici, ať mi to vezme víc, než jsme byly dohodlé. Byla jsem na ni tenkrát hodně naštvaná a vypadala jsem blbě (i zpětně na fotkách se mi to nelíbí). Dodnes si pamatuju ten pocit nespravedlnosti, že o svých vlasech nemůžu rozhodovat sama.

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 08.05.18 13:47

Ja zase v destvi chtela dlouhe vlasy a porad me strihali.
Mne tedy prijde super ze dcera vlasky chce dat na paruky pro deti co maji rakovinu.

andrejika
Povídálka 25 příspěvků 08.05.18 13:50

Navrhla jsem jí, že je ušmiknem kousek, necháme prostříhat.. To krátké mikádo už měla a byl to děs běs… furt jí padala ofina, nechtěla nosit čelenky. Takto si to stáhne do culíku a je klid. A ne, nechci to jen já, sama dcerka se tak pro darování vlásků nadchla, ještě před měsícem to tak chtěla. Najednou šup, změna. Tak nevím, jestli to není nějaký rozmar, viděla to u spolužačky.

Taka
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 08.05.18 13:50

Jsem stejného názoru jako ostatní ;) V 8 už jí to myslí natolik, že pokud se jí to bude zakazovat, ostříhá si to sama. A na truc možná ještě víc, než by jí to ostříhala kadeřnice. Naopak se mi líbí, že chce vlásky pomoct dobré věci. Není o moc hezčích pohledů na šťastné a vděčné dítě po chemoterapii, když na na své holé hlavičce zase hřívu.
Jsou to jenom vlasy a krásná bude i s mikádem nebo jen zastřiženým hárem, o tom jsem přesvědčená ;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama