Dcera začala cvičit - prosím poraďte

AdélaBatkova
30.3.20 22:45

Dcera začala cvičit prosím poraďte

Ahoj dcera dnes začala cvičit. Dřepy, kliky, prkno, sklapovačky.. Neublíží jí to zdravotně??? Kdy chcete po 13.letých dcerách aby šli spát a kdy vstávat? Jak vypadá strava vaší 13.leté dcery? Dáváte nějaké vitamíny? Kolik slavností a bramburek můžou? Učí se sami od sebe nebo je do toho musíte donutit?
Děkuji za každou odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16014
30.3.20 22:53

Jak přesně by mělo zdrave, mlade holce ublížit cvičení? Buď ráda, že se nevali na gauči. Co se týče spaní, tak v tomhle věku uz bych do toho moc nekecala, snad sama pozná kdy je unavená a kolik spanku je treba. Co se tyce zbytku neporadim, jsou holky co ji jak dospelej chlap a jine, co si parkrat neco zobnou, ta strava vetsinou zalezi na prostredi kde zije, jaký ma energeticky vydej, spalovani… co se týče vitamínů, tak byvh davala to co ji chybí, ty musíš vědět co ji, tak pokud chces davat vitaminy, tak davej to co ji treba chybí ve stravě, ja ted davam detem i sobe hlavne Déčko kdyz nechodime tolik ven na slunicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
30.3.20 22:56

Vstává aktuálně v půl deváté, spát chodí cca kolem desáté.
Pravidelně bere vitamin C a probiotika, nějakou drobnou sladkost si bere po obědě a po večeři.
Cvičí každý den, protože to má kvůli držení těla předepsáno od fyzioterapeutky.
Učí se zcela samostatně, já jen (po domluvě s ní) rozesílám učitelům. Plus, doučuji ji angličtinu a němčinu, protože tam je ta školní úroveň naprosto tristní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AdélaBatkova
30.3.20 23:06
@BohunkaP píše:
Vstává aktuálně v půl deváté, spát chodí cca kolem desáté.
Pravidelně bere vitamin C a probiotika, nějakou drobnou sladkost si bere po obědě a po večeři.
Cvičí každý den, protože to má kvůli držení těla předepsáno od fyzioterapeutky.
Učí se zcela samostatně, já jen (po domluvě s ní) rozesílám učitelům. Plus, doučuji ji angličtinu a němčinu, protože tam je ta školní úroveň naprosto tristní.

Moje dcera je ještě vzhůru a bude třeba i do 1:30 a vstává třeba v 11-12:00 mám ji nějak dávat večerku?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.20 23:10

Ahoj, pokud to dělá pro lepší pocit, nebo teď z nedostatku pohybu venku, asi bych nic nemělnila, pokud jí ale jde o zpevnění postavy (těžko takhle určovat jestli je hubená a chce trochu zpevnit svaly, nebo naopak chce některé partie vytvarovat, popřípadě zhubnout) asi bych to s ní probrala co je cíl a podle toho jí k tomu i doporučila změnu jídelníčku pokud bude potřeba. Každopádně tohle by jí ublížit určitě nemělo pokud to dělá správně a to myslím, že na těláku určitě dělali, možná jim to i ze školy teď doporučují. Určitě se neboj. Pokud by se posilování chtěla v budoucnu věnovat nějak víc, pak bych to asi řešila i v rámci doporučení vyvážené stravy tak, aby měla dost jak vitamínů tak i stavebních látek, ale to si pak jistě zjistí, přečte nebo nechá poradit. Pokud by se tomu chtěla věnovat víc, asi bych zvážila jestli nevyřešit nějakou permanentku do fitka, kde se tím zabývají a určitě jí poradí co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
AdélaBatkova
30.3.20 23:25

A ten spánek

• Nahlásit
  • Citovat
5111
30.3.20 23:30

@AdélaBatkova
Proč by jí to melo uškodit, ze cvici? nebo dcerka ma nejake zdravotni potíže? Predpokladam, ze i normalne jako rodina delate nejake sportovni aktivity…
Jinak u nas vzdy jela spis ta zdrava strava, spis jsem dceři davala vitaminíny v tom jídle…
Ale jinak neporadím, mam doma 16-tiletou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 23:32

Syn se ve dvanácti rozhodl cvičit a zhubnout, je pravda, že byl oplacany. Přihlásila jsem ho na házenou, strašně ho to chytlo, má úspěchy, dostal pohár za nejlepšího střelce. Dnes je mu 14 a po nadváze ani památky. Skoro bych řekla hubený. Ji dost, snažím se o vyváženou stravu, i sladké si dává, ale ten pohyb dela hodně. Teď netrenuje, tak dělá přitahy doma na hrazdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16014
30.3.20 23:34
@AdélaBatkova píše:
Moje dcera je ještě vzhůru a bude třeba i do 1:30 a vstává třeba v 11-12:00 mám ji nějak dávat večerku?

No jestli vstava v poledne, tak to bych ji hnala. Jako me osobne je jedno v kolik jdou deti spat, ale je podminka, ze se rano musi bez keců vstávat kolem 7. Ted kdyz teda sme doma, tak nikoho nebudim, naopak sem rada, kdyz si prispi treba do 8 ( i kdyz to malokdy, kdyz jsou zvykli), ale koukat celou noc a prospat pulku dne byvh nenechala. Jak to dela kdyz se chodi do skoly? Ma doma nejake povinnosti? Co takhle po nocich dela? Ono mit ten spánek obracene (tj v noci koukat, ve dne spat) neni moc zdravé, člověka to rozhodi, asi stejne jako se dlouhodobe neda delat jenom nocni. Na tohle bych si dala bacha, mam v rodine hned 2 pripady takoveho obraceneho spani a jedna skoncila se silenejma migrenama, na invalidce pres hlavu a druhej selhalo srdce. Spankova hygiena je důležitější nez by se zdalo, natoz ted, spatnym spankem ji slabne imunita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12478
30.3.20 23:39

Jediný cvik vůči kterému mám výhrady jsou sklapovačky. Ty dělá skoro každý blbě, hlavně bez vedení. A špatným provedením si akorát zničí záda. Zkus ji pomoct najít videa se cvičením. Teď je jich dostupných spousta.

U nás jsou vitamíny B a D.

Večerku záleží a vás. U nás je a bude 22.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AdélaBatkova
30.3.20 23:39
@Kriss Tina píše:
No jestli vstava v poledne, tak to bych ji hnala. Jako me osobne je jedno v kolik jdou deti spat, ale je podminka, ze se rano musi bez keců vstávat kolem 7. Ted kdyz teda sme doma, tak nikoho nebudim, naopak sem rada, kdyz si prispi treba do 8 ( i kdyz to malokdy, kdyz jsou zvykli), ale koukat celou noc a prospat pulku dne byvh nenechala. Jak to dela kdyz se chodi do skoly? Ma doma nejake povinnosti? Co takhle po nocich dela? Ono mit ten spánek obracene (tj v noci koukat, ve dne spat) neni moc zdravé, člověka to rozhodi, asi stejne jako se dlouhodobe neda delat jenom nocni. Na tohle bych si dala bacha, mam v rodine hned 2 pripady takoveho obraceneho spani a jedna skoncila se silenejma migrenama, na invalidce pres hlavu a druhej selhalo srdce. Spankova hygiena je důležitější nez by se zdalo, natoz ted, spatnym spankem ji slabne imunita.

Dobře taky se mi to nelíbí jde okamžitě spát a ráno do 9:00 bude vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
5111
30.3.20 23:51
@Netopirek píše:
Jediný cvik vůči kterému mám výhrady jsou sklapovačky. Ty dělá skoro každý blbě, hlavně bez vedení. A špatným provedením si akorát zničí záda. Zkus ji pomoct najít videa se cvičením. Teď je jich dostupných spousta.

U nás jsou vitamíny B a D.

Večerku záleží a vás. U nás je a bude 22.

Tak defacto vsechny cviky, kdyz delas spatne, tak to neni dobre..
U prkna kdyz napriklad nedrží tělo, jak ma, hodme lidi dela i spatne dřepy a tak dále..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15306
31.3.20 00:33
@AdélaBatkova píše:

To už záleží na Tobě :)
My máme pro obě děti večerku z principu (vzhledem k současné situaci posunutou, jinak chodí spát v půl deváté), protože mmj. chceme mít jako rodiče také večer chvíli klidu pro sebe… Nenutíme je ke spánku, jen k „pobytu“ v jejich pokojíčcích. Osobně považuji určitý pravidelný režim pro děti za naprosto zásadní, ale stoprocentně se najde x dalších, které s tím nesouhlasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29447
31.3.20 04:31

Dcera je mírně mladší, ale cvičí pravidelně sama doma už dlouho, podle videí, ráda plní různé výzvy. Užívá rybí tuk v kapslích a vitamín C, pravidelně v malých dávkách pije Magnesii.
Je od přírody sova a kdyby bylo na ní, tak je vzhůru do půl noci a spí do oběda, ale to nehodlám tolerovat, takže musí jít spát nejpozdeji ve 22 hodin a vstává kolem 8.Od devíti se učí.
Spíš než na sladké je na brambůrky a slané pochutiny, různé krekry. Když to zprumeruji, tak jedna az dvě kompotove misky denně :nevim: Sladké v současné době nechce, jen výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12478
31.3.20 06:51
@_.Emilyyy píše:
Tak defacto vsechny cviky, kdyz delas spatne, tak to neni dobre..
U prkna kdyz napriklad nedrží tělo, jak ma, hodme lidi dela i spatne dřepy a tak dále..

To je pravda. Mě trkli ty sklapovačky. Na těch jsem si dost blbě blokla záda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama