Dcerka a její váha ve 13 letech

1.4.21 20:08

Dcerka a jeji váha

Ahoj maminky,
potřebuju poradit jestli je ve 13 letech 153 cm a 33 kg u dcerky ok?
Je dost hubeňoučká.
Je to málo?
Kolik by tak ideálně měla mít?
Jak upravit jídelníček?
Díky :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21017
1.4.21 20:11

Měla by mít tak o 10 kg víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
1.4.21 20:12

Ve 13 letech se chodí na prohlídku, tak se zeptej doktora. Taky si můžeš na netu najít růstové grafy. Mne to málo připadá, kamaradcin kluk má 30 kg na asi 135 cm, je teda oplacanej, ale mít o 20 cm víc, zdravě určitě vypadat nebude. Ohledně jídelníčku se opět porad s doktorem. U dětí nejsou žádné svévolné experimenty se stravou vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 20:13

Docela těžká podvýživa…

• Citovat
  • Nahlásit
11650
1.4.21 20:24

@Problemováholka Taky jsem tolik měla, rozdíl výška mínus váha mi vycházel 120 ještě pár let po třicítce. Až nedávno jsem popolezla o pár kilo výš.
Jestli normálně jí, nezhubla extrémně v poslední době, není divně pohublá v obličeji, není divně unavená, nepadají jí vlasy… tak je to prostě hubená holka.
Moje dcera bude evidentně to samé.
Kecy o podvýživě a ať se najím jsem upřímně nesnášela :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
1.4.21 20:31

Je hodně drobná. Vy jste s manželem jak velcí? Pokud je jinak zdravá, čilá, tak je podle mě ok. Takových drobných holek pár znám a jsou drobné celý život, nejde to ovlivnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
1.4.21 20:34

Jak se dcerka citi? Je unavena? A jaky ma jidenicek?

Ja jsem ve 14 letech merila neco pres 150 cm a vazila jsem 30 kg. Ale jedla jsem opravdu hodne a mela jsem plno energie, hodne jsem sportovala, unesla jsem tezke veci. Pediatricka mi teda psala do skoly zakazy telocviku, ale ja je neodevzdavala. Kdyz ted vidim svoje fotky z te doby, tak se te pediatricce nedivim :lol: No a kdyz me jednou potkala pri behu, tak pochopila, ze nema smysl mi ty zakazy telocviku psat :mrgreen:

No a ted v 36 letech jsem mela uz 14 dni po 4. porodu postavu, kterou by mi mohla zavidet lecktera 16leta holka. Takze pokud se dcerka citi ok, tak bych to neresila.

Mame i velmi hubene deti (i kdyz nejstarsi je 6,5 roku), ale pediatr rika, ze jsou sice vychrtle, ale je videt, ze jsou silne a plne energie, sportovni. Takze je s nimi spokojeny.

Příspěvek upraven 01.04.21 v 20:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15680
1.4.21 20:36
@Problemováholka píše:
Ahoj maminky,
potřebuju poradit jestli je ve 13 letech 153 cm a 33 kg u dcerky ok?
Je dost hubeňoučká.
Je to málo?
Kolik by tak ideálně měla mít?
Jak upravit jídelníček?
Díky :kytka:.

https://www.childrenbmi.com/cs/?…

rozhodně málo. to vám Dr nic neříkala? Ve 13 je preventivka, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 20:48
@bertoldina píše:
@Problemováholka Taky jsem tolik měla, rozdíl výška mínus váha mi vycházel 120 ještě pár let po třicítce. Až nedávno jsem popolezla o pár kilo výš.
Jestli normálně jí, nezhubla extrémně v poslední době, není divně pohublá v obličeji, není divně unavená, nepadají jí vlasy… tak je to prostě hubená holka.
Moje dcera bude evidentně to samé.
Kecy o podvýživě a ať se najím jsem upřímně nesnášela :zed:

Nene, nic z uvedeného.
Od narození má menší váhu.
Ona taky nesnáši ty kecy a jednou za mnou přišla, že se ji spolužáci smějou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 20:50
@Zlatývoči píše:
Je hodně drobná. Vy jste s manželem jak velcí? Pokud je jinak zdravá, čilá, tak je podle mě ok. Takových drobných holek pár znám a jsou drobné celý život, nejde to ovlivnit.

Jsme menší, takže dcerka nemá být po kom „velká“.
Já mám 158 a manžel 170. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
1.4.21 20:51
@Problemováholka píše:
Nene, nic z uvedeného.
Ona taky nesnáši ty kecy a jednou za mnou přišla, že se ji spolužáci smějou :roll:

Jooo, tak sikanu kvuli hmotnosti jsem si taky uzila dosytosti. To je spatne :? Za 20 let ji budou zavidet. Ale ted to pro ni muze byt narocne :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 20:52
@Janča6 píše:
Jak se dcerka citi? Je unavena? A jaky ma jidenicek?

Ja jsem ve 14 letech merila neco pres 150 cm a vazila jsem 30 kg. Ale jedla jsem opravdu hodne a mela jsem plno energie, hodne jsem sportovala, unesla jsem tezke veci. Pediatricka mi teda psala do skoly zakazy telocviku, ale ja je neodevzdavala. Kdyz ted vidim svoje fotky z te doby, tak se te pediatricce nedivim :lol: No a kdyz me jednou potkala pri behu, tak pochopila, ze nema smysl mi ty zakazy telocviku psat :mrgreen:

No a ted v 36 letech jsem mela uz 14 dni po 4. porodu postavu, kterou by mi mohla zavidet lecktera 16leta holka. Takze pokud se dcerka citi ok, tak bych to neresila.

Mame i velmi hubene deti (i kdyz nejstarsi je 6,5 roku), ale pediatr rika, ze jsou sice vychrtle, ale je videt, ze jsou silne a plne energie, sportovni. Takze je s nimi spokojeny.

Příspěvek upraven 01.04.21 v 20:38

Dcerka se cítí dobře, ale jenom ji trapi posmesky kvuli vysce a rikaji, ze se ma vic najist :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 20:56

Jinak běhá a cvičí podle YT videii.
Nějak to nepřehání asi 3× týdně.
Ja jdu občas s ní :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
1.4.21 20:58
@Problemováholka píše:
Dcerka se cítí dobře, ale jenom ji trapi posmesky kvuli vysce a rikaji, ze se ma vic najist :roll:.

Ja bych tedy spis resila, aby si umela poradit s temi posmesky spoluzaku. Tu hmotnost bych nechala byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11650
1.4.21 21:05
@Problemováholka píše:
Nene, nic z uvedeného.
Ona taky nesnáši ty kecy a jednou za mnou přišla, že se ji spolužáci smějou :roll:

Taky se mi smáli. Obzvlášť oblíbený byl dotaz na tasemnici :roll:. Ale už se blíží k věku, kdy to přejde a začnou řeči o přihlášení se na miss :lol: Její spolužačky se začínají zaoblovat, tak je ta hubenost výraznější.
Jestli jsi si jistá, že tam není žádný problém, tak stůj při ní. Mně to tehdy pomohlo, že máma nepochybovala, že jsem prostě jen hubená a nenutila mě do nějakých nesmyslů. I to, jak byla sama vytočená, když se na to, jestli jím, ptali lidi jí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat